بهدامین
بهدامین | خرید بهدامین | فروش بهدامینReviewed by 021-77641136 on May 25Rating: 5.0

 بهدامین چیست ؟ تری اتانول آمین لوریل اتر سولفات (TEA-laureth sulfate) به عنوان ماده ی اولیه ی شوینده ها، مواد آرایشی و بهداشتی، محصولات مراقبت از مو و… کاربرد دارد. برای خرید فروش بهدامین و همچنین جهت کسب اطلاع از قیمت ها و همین طور چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. در ادامه با کاربرد و خواص این محصول بیشتر آشنا شوید:

خرید بهدامین :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش بهدامین:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده:

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص :

قیمت بهدامین:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     09198991006
               09198991007
               09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 بهدامین چیست؟

تری اتانول آمین لوریل اتر سولفات که با نام تجاری بهدامین شناخته می شود دارای فرمول شیمیایی C18H41NO7S می باشد.

ساختار این ماده را در شکل زیر می توانید مشاهده نمایید:

ساختار مولکولی بهدامین

این ماده با داشتن جرم مولکولی 415.58 g/mol مایعی بی رنگ و یا زرد کم رنگ می باشد که در آب به راحتی حل می گردد. در جدول زیر خصوصیات این ماده را می توانید مشاهده نمایید:

 

دانسیته1.035±0.015 (gr/cm3 )
شکل فیزیکیمایع
انحلال پذیریمحلول در آب

 

از نام های دیگری که این ماده با آن شناخته می شود TEA-Laureth sulfate می باشد و آن را به صورت TEA-LES نشان می دهند.

ترکیب فوق را به عنوان سورفکتانت، امولسیون کننده، فومینگ و تمیز کننده طبقه بندی می کنند و از آن در تهیه ی شامپوها، و لوازم بهداشتی استفاده می نمایند.

 

تولید

در ابتدا لازم است برای توضیح دادن چگونگی فرایند تولید این ترکیب مروری بر تولید دو ماده ی SLS و SLES داشته باشیم

سدیم لوریل سولفات و سدیم لوریل اتر سولفات از روغن نارگیل ساخته می شوند. زیرا این روغن غنی از اسید چربی به نام لوریک اسید می باشد. تولید SLS با گرم کردن روغن نارگیل در آب و با حضور سدیم هیدروکسید انجام می شود.

روش کار: در طی فرایند تولید روغن نارگیل را به اسید های چرب (لوریک اسید و گلیسیرین) تبدیل می کنند. سپس اسید های چرب طی فرایند هیدروژناسیون به الکل های چرب تبدیل می شوند. این الکل های چرب لوریل الکل نام دارند. در نهایت لوریل الکل طی فرایند سولفوناسیون به لوریل سولفات تبدیل می گردد و با سدیم هیدروکسید واکنش میدهد و سدیم لوریل سولفات حاصل می شود.

SLES نیز فرایند تولیدی همانند بالا دارد با این تفاوت که فرایند اتوکسیله کردن برای تولید این ماده افزوده می شود.

حال زمانی که لوریل سولفات به دست آمده و اتوکسیله شده به جای واکنش با سدیم هیدروکسید با آمونیوم وارد واکنش شود آمونیوم لوریل اتر سولفات حاصل می شود و زمانی که با تری اتانول آمین وارد واکنش شود، بهدامین تولید می گردد.

 کاربرد ها

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد این ماده در تهیه و ساخت شامپو ها کاربرد زیادی دارد. شامپو های گوناگونی از شرکت های مختلفی تولید و وارد بازار می گردند که هر کدام از آن ها ترکیبات متفاوتی دارند. در اغلب آن ها می توان نام آمونیوم لوریل سولفات ، آمونیوم لورت سولفات و یا سدیم لوریل اتر سولفات (تگزاپون) را مشاهده نمود.

بهدامین و کاربرد آن در تولید مواد شوینده و آرایشی

این مواد اغلب سبب خشک و سخت شدن پوست سر می شوند. اما در اینجا محصول فوق به صورت  تری اتانول لوریل و یا لورت سولفات می تواند گزینه ی مناسب تری برای استفاده در شوینده ها باشد. خطری برای استفاده از این ماده در شوینده ها گزارش نشده است و سبب خشکی پوست نیز نمی گردد.

محصول فوق در ساخت سایر شوینده های صنعتی و خانگی نیز استفاده می شود.

  question 1 بهدامین چه نوع سورفکتانتی می باشد ؟

در دسته بندی سورفاکتانت ها این ماده جز ترکیبات آنیونی تقسیم بندی می شود.

سورفکتانت های آنیونی اغلب دارای گروه های آلکیل کربوکسیلات، سولفونات ها و یون های سولفات می باشند. گروه های کربوکسیلاتی صابون ها را تشکیل می دهند. همچنین بسیاری از آلکیل سولفات ها به عنوان ماده ی شوینده و تمیز کننده در محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند اما از محبوب ترین خانواده ی این مواد می توان به سدیم لوریل سولفات و سدیم لوریل اتر سولفات اشاره نمود. این مواد بر خلاف صابون ها با اسید های رقیق، کلسیم و منیزیم سازگار هستند. در نتیجه می توانند در آب های سنگین نیز که حاوی این عناصر هستند به راحتی کف کنند و سبب پاکیزگی شوند.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، برای بهبود خواص این ترکیبات و جلوگیری از خشک شدن پوست توسط آن ها این مواد را با حلال تری اتانول آمین مخلوط می سازند و محصول فوق را تهیه می نمایند. لازم به ذکر است که ترکیباتی با تعداد کربن کمتر از 12 توانایی خیس خوردن و رطوبت سازی بیشتری ایجاد می کنند در حالی که ترکیباتی با داشتن تعداد کربن ما بین 16 الی 20 دارای خواص شست و شوی بیشتری می باشند. در نتیجه محصول فوق برای افزایش پاکیزگی و از بین بردن آلودگی ها مورد توجه ی فراوان قرار گرفته است.

انواع سورفکتانت ها

سایر ترکیبات سورفاکتانتی و انواع آن در جدول زیر نشان داده شده است:

نوع سورفاکتانتسورفاکتانت هایی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرندکاربرد
آنیونیسدیم لوریل سولفات، سدیم لوریل اتر سولفات، تری اتانول آمین لوریل اتر سولفاتافزایش انحلال پذیری، تمیز کننده،  عامل امولسیون و مرطوب کننده
کاتیونیکواترنیم -15، کواترنیم-19، استریل آلکونیوم کلراید،نگهدارنده (عامل ضد میکروبی)
آمفوتریککوکامیدوپروپیل بتائین، کوکو بتائین، دي سديم كوكو آمفو دي استات،مواد شوینده، امولسیون کننده و افزایش دهنده ی فوم
غیر یونیپلی استربات 20، کوکامید DEA، لورامید DEAشوینده ، تقویت کننده ی فوم، امولسیون کننده

دوز مجاز مورد استفاده از این ماده چقدر است؟

طی تحقیقات به دست آمده مقدار این ماده در فرمولاسیون محصولات نباید بیشتر ازغلظت 10.5 درصد باشد

 

msds Msds

از تنفس بخارات و گاز های ناشی از این ماده به طور جد بپرهیزید.

هنگام کار با این ترکیب لباس مناسب بپوشید و از برخورد آن با پوست و چشم خود، دوری نمایید.

این ماده را در مجاورت اکسید کننده های قوی و اسید ها قرار ندهید و آن را در ظروفی مناسب و مهر و موم شده در محیطی خنک و دارای تهویه ی مناسب نگداری نمایید.

منبع:

Triethanolamine lauryl ether sulfate. (n.d.). Retrieved May 25, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Triethanolamine-lauryl-ether-sulfate

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *