سولفوسوکسینات
سولفوسوکسینات | قیمت خرید فروش سولفوسوکسیناتReviewed by 02177641136 on Mar 9Rating: 5.0

سولفوسوکسینات یک سورفکتانت آنیونی مهم است که در تولید شوینده ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با این محصول ادامه ی متن را مطالعه نمایید. همچنین شما می توانید برای فروش و یا خرید سولفوسوکسینات و اطلاع از قیمت این ماده با شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

خرید سولفوسوکسینات :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش سولفوسوکسینات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: 

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 

قیمت سولفوسوکسینات:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

خواص و ویژگی ها

سولفوسوکسینات sulfosuccinate با فرمول شیمیایی C4H4O7S-2  و جرم مولکولی 196.129 g/mol نوعی سورفاکتانت به حساب می آید و می تواند کشش سطحی آب را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.به دلیل داشتن بار منفی موجود در سولفوسوکسینات آن را جز سورفاکتانت های آنیونی طبقه بندی می نمایند.این ماده به آلکیل سولفونات ها شباهت بسیاری دارند و در سال 1939 مورد توجه فراوان قرار گرفتند.این ماده به دلیل خواص فراوان، کاربرد های مهمی به خصوص در شوینده ها دارد. ساختار شیمیایی این ماده را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

سولفوسوکسینات

این ترکیب آنیونی بر پایه ی مالئیک اسید انیدرید ساخته شده است. این ماده دارای فلزات فعال کننده ی سطح مونو استری و یا دی استری (در اغلب موارد سدیم) می باشند و ترکیباتی همچون دی سدیم لوریل سولفوسوکسینات و سدیم سولفوسوکسینات استر را پدید می آورد.

از کاربرد های سولفوسوکسینات ها می توان به استفاده از آن در محصولات شوینده و مراقبتی مانند شامپو ها، صابون، حمام های کف ،کرم های اصلاح و محصولات آرایشی اشاره نمود.

این ماده سازگاری بالایی با پوست دارد و حتی در غلظت های بالا نیز موجب تحریک پذیری اندکی می گردد.

سولفوسوکسینات ها دارای توانایی خوبی در تمیز کردن، مقاومت در برابر آب سخت و راحتی در شست و شو هستند.

این ماده به راحتی در طبیعت تجزیه می گردد بنابراین خسارتی به آن وارد نمی نماید.

در 95 درصد از شامپو ها می توان ترکیب این ماده را مشاهده نمود.

سولفوسوکسینات ها با اتصال به چربی ها و گرد و خاک موجود بر موی سر و یا پوست می توانند به عنوان یک پاک کننده سبب برطرف کردن آلودگی ها گردند.

کاربردهای سولفوسوکسینات

بررسی سلامت سولفوکسیانات  بررسی میزان سلامت:

امروزه و با پیشرفت علم و صنعتی شدن جوامع مواد شیمیایی جای خود را در زندگی روزمره ی ما باز کرده اند. اما شناخت مواد شیمیایی موجود در محصولاتی که هر روز با آن ها سر و کار داریم و آشنایی با مضر بودن و نبودن آن ها می تواند ما را در انتخاب بهترین محصول متناسب با سلامتی و نیاز ما یاری نماید.

سولفوسوکسینات ها در اغلب مواد آرایشی و شوینده وجود دارد . اما تا چه حد با این ماده آشنایی دارید و خطرات آن را می شناسید.

در ادامه به بررسی این محصول از دیدگاه سلامتی بیشتر می پردازیم.

این محصول نوعی ترکیب آلی به حساب می آید زیرا بر پایه ی اتصالات کربن-کربن ساخته شده است. اما آیا همانند اغلب مواد شیمیایی دیگر میتواند برای سلامتی مضر باشد؟ محققان طی بررسی هایی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که این ماده نمی تواند مضر باشد و مولکول های بزرگ آن همانند دیگر سورفاکتانت ها نمی توانند به منافذ موجود در پوست نفوذ کنند.

از آن جایی که این محصول عاری از هرگونه ترکیبات سولفات (نمک سولفوریک اسید) است، برای پوست مضر به حساب نمی آید. در نتیجه این ترکیب که انحلال پذیری بالایی نیز در آب دارد می تواند برای انواع پوست ها حتی پوست های حساس نیز بدون ایجاد هر گونه ضرری مورد استفاده قرار بگیرد. این ماده در مقایسه با ترکیبات سولفات دار مانند سدیم سولفات ها به دلیل بزرگ بودن مولکول ترکیباتی بی خطر به حساب می آیند و جایگزین مناسبی برای آن ها می باشند. با این که هر دوی این مواد جز سورفاکتانت های آنیونی می باشند اما سولفات ها به دلیل داشتن مولکول های کوچکتر به راحتی به درون پوست نفوذ می کنند و جز مواد خطرناک برای سلامتی پوست طبقه بندی می گردند.

 سولفوسوکسینات سدیم استر

این سولفوکسانات با فرمول شیمیایی NaO3SCH(CO2R’)CH2CO2R می باشد و R و یا ‘R در این ترکیب می توانند گروه های آلکیلی و یا هیدروژن باشند این ترکیب به دو صورت دی استر (R,R’=alkyl) و مونو استر (R’=H, R=alkyl) وجود داشته باشد

تولید:

در استر های سولفوکسینات با تغییرات طول زنجیره و یا میزان اشباع سازی الکل می توان محصولات گوناگونی به دست آورد.

این ماده در هر دو صورت دی استر و مونو استری که وجود دارد طی دو مرحله تولید می گردد:

مونو استر:

مونو استر

گام اول:

در این مرحله مالئیک اسید با الکل چرب وارد واکنش می شود.

در مرحله ی اول ماده ی حامل گروه هیدروکسیل (آمیدو الکل و یا الکل هایی مانند اتوکسیلات الکل) به یک راکتور از جنس فولاد ضد زنگ در دمای 60 الی 70 درجه ی سانتی گراد تزریق می گردد. پس از آن مالئیک انیدرید همزمان با همزدن و حفظ دما در دمای ثابت به راکتور تزریق می گردد.این واکنش مقداری گرما زا می باشد. و مقدار گرما به اندازه ای کافی است تا بتواند مالئیک انیدرید تزریق شده را با نقطه ی ذوب 57 الی 60 درجه ی سانتی گراد ذوب نماید. پس از آنکه مالئیک انیدرید به طور کامل به راکتور تزریق گردید همزدن به مدت 1 ساعت در دمای ثابت ادامه پیدا خواهد کرد و همزمان واکنش توسط تست های مختلف آنالیز می شود و مقدار استری شدن چک می گردد.

گام اول تولید مونو استر سولفوسوکسینات

گام دوم:

سولفوناسیون مالئیک اسید رخ می دهد.

یک محلول آبی از سدیم سولفیت با غلظت 20% به مخزن راکتور تزریق می گردد.

معمولا 1.05 و یا 1.10 مول از سدیم سولفیت مورد نیاز می باشد.

مقدار سولفیت واکنش را مورد اندازه گیری قرار می دهند و هر وقت به مقدار مناسب رسید فرایند سولفوناسیون کامل می گردد. گام دوم حدود 30 دقیقه الی 1 ساعت به طول خواهد انجامید.

گام دوم تولید مونو استر سولفوسوکسینات

 بر اساس الکل مورد استفاده مونو استر ساخته شده خواص گوناگونی خواهد داشت:

آمیدو الکل:

  • ضد حساسیت و سوزش پوست و چشم
  • افزایش دهنده ی حجم

الکل

  • محافظ و سازگار با پوست
  • سفید کنندگی مناسب
  • فوم دهندگی عالی

دی استر

دی استر

گام اول:

در تهیه ی این نوع محصول همانند مونو استر ها، الکل به درون راکتور تزریق می گردد و انیدرید مالئیک به راکتور افزوده می شود. بعد از افزوده شدن کامل محصولات دمای راکتور به حدود 120 الی 130 درجه ی سانتی گراد تحت خلا می رسد تا  آب تشکیل شده در طی فرایند تبخیر گردد.

مقدار اضافی آب و الکل در این مرحله حذف می گردد.

سپس افزودن کاتالیست تولوئن- اسید سولفونیک ضروری می باشد تا نیازی به دماهای بالا نباشد .

 افزودن دو برابر حجم تولوئن و یا دیگر حلال ها به محلول موجب مب گردد تا در دمای پایین تری واکنش کامل شود.

گام دوم:

گام دوم همانند روش مونو استری می باشد.

توصیه می شود بعد از افزودن بی سولفیت pH را در حدود5 ثابت نگه دارید.

بازار جهانی

سولفوسوکسینات سورفکتانتی بسیار ملایم است که با سورفکتانت های دیگر (آنیونی،کاتیونی و آمفوتریک) ترکیب می گردد. این ماده به طور عمده در محصولات ساخته شده برای پوست های حساس و یا محصولات مراقبت شخصی و شست و شوی کودک مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد عموما خاصیت کف زایی خوبی دارند، به خوبی تمیز می کنند و به عنوان امولسیفایر ثانویه نیز استفاده می شوند. همه ی این خواص موجب گردیده است تا استفاده این ماده در شوینده ها تقاضای زیادی پیدا کند و با رونق گرفتن بازار محصولات مراقبت شخصی، بازار جهانی این ماده نیز روندی رو به رشد داشته باشد.

طی تحقیقات انجام گرفته توسط TMR پیش بینی می شود بازار جهانی این ماده در سال های 2015 تا 2023 روندی رو به رشد با 5.3 درصد CAGR داشته باشد. همچنین تخمین زده می شود که بازار این محصول تا پایان سال 2023 به 446.2 میلیون دلار برسد.کشور های آسیا و اقیانوسیه (کره جنوبی، اندونزی، هند، چین و آسیای پاسفیک) بیشترین بازار رشد محصول فوق را به خود اختصاص داده اند

منبع:

Revolvy, L. (n.d.). “Sodium sulfosuccinate esters” on Revolvy.com. Retrieved March 9, 2019, from https://www.revolvy.com/page/Sodium-sulfosuccinate-esters

Sulfosuccinate. (n.d.). Retrieved March 9, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/21226407#section=Top

What is Disodium Laureth Sulfosuccinate? (2018, July 07). Retrieved March 9, 2019, from https://slsfree.net/disodium-laureth-sulfosuccinate/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *