Faq

لطفا پرسش های علمی خود در زمینه ی علوم شیمی پایه و هم چنین مهندسی شیمی و نفت را به صورت کامنت در قسمت زیر قرار دهید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. پاسخ سوالات تا حداکثر 48 ساعت بعد از مطرح شدن آن، پاسخ داده خواهد شد.

1,336 نظر برای «لطفا پرسش های علمی خود را اینجا مطرح کنید»

  • مبتکران می‌گوید:

   مقدار 5 گرم به ازای کیلوگرم وزن بدن، باعث مرگ می شود.

 • Aghaei می‌گوید:

  با درود و احترام
  آیا پودر سیانید سدیم یا پتاسیم با مقدار وزن معین جدا از هم از نظر ضریب مسمومیت و کشندگی باهم یکسان است یا فرق دارند آیا ترکیب این باهم باعث قوی تر شدن آن و یا تاثیر چندان ذز فرمولی ندارد

  • مبتکران می‌گوید:

   تفاوت اصلی بین سیانید سدیم و سیانید پتاسیم در روش تولید آنها است. سیانید سدیم از طریق تصفیه هیدروژن سیانید با سدیم هیدروکسید تولید می شود، درحالی که سیانید پتاسیم از طریق تصفیه هیدروژن سیانید با هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. از نظر خطر مسمومیت و کشندگی سیانور پتاسیم از سیانور سدیم قوی تر و سمی تر است. KCN و NaCN با یکدیگر واکنش نمی دهند، لذا ترکیب این دو با یکدیگر تاثیری در افزایش میزان سمی بودن آنها ندارد.

 • محمد حسین می‌گوید:

  سلام
  یه سوال
  ترکیبFe4O3
  چیه و چطور به وجود میاد و کارایی اصلی اون چیه

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، نانو ذرات Fe4O3 دارای هدایت حرارتی بالایی هستند؛ به همین دلیل برای عملیات حفاری در مناطقی که دمای بالاتر از 100 درجه سانتی گراد دارند، بسیار مناسب است.

 • محمد می‌گوید:

  با سلام
  برای تهیه مایع ظرفشویی چه مواد اولیه ای لازم و به چه مقدار و از کجا میتوان تهیه کرد و آیا فرمولاسیون که یه صورت رایگان در اینترنت دیده می شود قابل اعتمادند

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام، می توانید مواد اولیه لازم برای تهیه مایع ظرفشویی را در مقاله فرمولاسیون پودر ماشین لباسشویی و ظرفشویی مطالعه کنید. ممکن است فرمولاسیون هایی که به طور رایگان در سایت ها مشاهده می کنید دارای منبع معتبر یا کامل نباشند، از این رو می توانند در نتیجه محصول اختلال ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *