Faq

لطفا پرسش های علمی خود در زمینه ی علوم شیمی پایه و هم چنین مهندسی شیمی و نفت را به صورت کامنت در قسمت زیر قرار دهید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. پاسخ سوالات تا حداکثر 48 ساعت بعد از مطرح شدن آن، پاسخ داده خواهد شد.

1,236 نظر برای «لطفا پرسش های علمی خود را اینجا مطرح کنید»

 • علایی می‌گوید:

  با سلام. با چه موادی میشه چگالی آب را افزایش داد و درهمون حال از ته نشین شدن مواد محلول جلوگیری کرد؟

  • مبتکران می‌گوید:

   یکی از روش هایی که می توان به کمک آن چگالی آب را افزایش داد تغییر دمای آن است. بدین صورت که با کاهش دما چون میزان جنبش مولکول ها کم می شود حجم ان کاهش یافته و در نتیجه چگالی افزایش پیدا می کند. از دمای 4 درجه تا صفر درجه با کاهش دما، افزایش حجم را داریم (استثنا) و کاهش چگالی و زماینکه دما کمتر از صفر شود هم تغییر خاصی در چگالی رخ نمی دهد. به طور در آب بیشترین چگالی در دمای 4 هست. شما می تونید با تغییر دما بدون اینکه ته نشینی رخ بده چگالی رو تغییر بدین. روش دوم تغییر چگالی حل کردن یک نوع نمک مثل نمک خوراکی در آب هست که باز اون هم باعث افزایش چگالی میشه اما ممکنه به علت اثر یون مشترک میزان ته نشینی بعضی از مواد رو افزایش بده.

  • مبتکران می‌گوید:

   انجام عمل میعان برای بخار جیوه به طور معمول در توربین های بخار و تحت تراکم بالا صورت می گیرد. که به دو صورت تبدیل با تماس مستقیم و تبدیل از نوع تماس سطحی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *