روغن پالم و حقایقی پیرامون آن

روغن پالم یا روغن نخل یک روغن خوراکی است که از درخت نخل به دست می آید این روغن در دمای اتاق نیمه جامد است و تقریبا می توان گفت در تولید اکثر محصولاتی که ما استفاده می کنیم به کار می رود.از شکلات گرفته تا محصولات بهداشتی مانند شامپوها، خمیردندان ها و محصولات آرایشی همچون رژلب ها.همچنین این ماده در بسیاری از کشورها به عنوان خوراک دام ها یا سوخت زیستی نیز استفاده می شود. اخیرا مسائلی پیرامون مضر بودن این روغن برای سلامتی انسان مطرح شده است که همین امر جستجوها برای یافتن ماده جایگزین برای آن را افزایش داده است، در ادامه قصد داریم ضمن بررسی بیشتر آن به بیان چند نکته پیرامون این روغن بپردازیم.

دلیل استفاده گسترده از این روغن چیست؟

نکته جالب پیرامون این ماده ویژگی های خاص و متنوع آن است که همین امر باعث گسترش کاربرد آن گردیده است، همانطور که پیشتر گفته شد این ماده در بسیاری از محصولات غذایی که مصرف می کنیم وجود دارد، برخی بستنی ها، محصولات لبنی ، کره بادام زمینی و کوکی ها و بیسکوییت ها میان وعده های پرطرفداری هستند که حاوی این روغن هستند.خاصیت ضد اکسیداسیونی آن باعث استفاده در مواد خوراکی برای افزایش زمان ماندگاری می گردد، همچنین بی بو بودن آن  باعث عدم تغییر طعم و مزه مواد غذایی شده و ایجاد بافت ترد در محصولات سرخ شده در کنار قیمت ارزان آن باعث گردیده است تا از این روغن در برخی کشورها برای پخت و پز به جای روغن های آفتابگردان یا زیتون استفاده شود. از اسید های آلی مانند سیتریک اسید، اسید فرمیک و اسید اگزالیک نیز برای هیدرولیز این روغن استفاده می شود.

 

روغن پالم در محصولات محتلف

بیشتر بخوانید : مواد نگهدارنده خوراکی صنایع غذایی کدامند ؟ | آیا همه نگهدارنده ها سرطانزا هستند ؟

 

اثرات روغن پالم بر سلامتی

این روغن یک اسید چرب بوده که از چربی اشباع بالایی برخوردار است که استفاده مقادیر زیاد آن می تواند باعث افزایش رسوب چربی در رگها و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی شود، به طور کل این روغن در صورت استفاده در مقادیر مجاز، خطر خاصی را متوجه سلامتی انسان نمی کند.مساله ای که در خصوص تاثیرات این روغن بر سلامتی انسان مطرح می شود حجم بالای استفاده از آن به سبب کاربرد گسترده آن در محصولات پر استفاده توسط انسان در طول روز است.گفته می شود مصرف روزانه تا 9 گرم از این ماده برای سلامتی بی خطر می باشد. در بهترین حالت بهتر است هنگام خرید مواد مختلف برچسب آنها را بررسی و از وجود روغن پالم و همچنین مقدار آن در محصول مورد نظر اطمینان یابیم. 

در ویدئوی زیر با منبع ، حد استاندارد استفاده و محصولات حاوی این روغن آشنا خواهیم شد. 


 

تاثیر افزایش مصرف روغن پالم بر طبیعت :

همانطور که گفته شد قیمت پایین این محصول در کنار استفاده گسترده در صنایع مختلف سبب افزایش سرمایه گذاری در تولید این محصول و افزایش نرخ تولید گردیده است تا آنجایی که پیش بینی می شود تا سال 2030 تقاضا برای این روغن 2 برابر شود.از آنجایی که منبع اصلی این ماده درختان نخل هستند بنابراین این افزایش تقاضا و افزایش تولید باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و جنگل زدایی خواهد شد،این امر در کنار از بین رفتن زیستگاه جانوران مختلف باعث افرایش میزان انتشار CO2 خواهد شد، تحقیقات نشان می دهد در هر ساعت معادل 300 زمین فوتبال از پوشش گیاهی خالی می شوند.اندونزی با فعالیت گسترده در تولید این ماده نقش عمده ای در این نابودی و همچنین گسترش میزان CO2 ایفا می کند.

بیشترین میزان تولید این روغن مربوط به کدام کشورهاست ؟

در حال حاضر بیش از 44 کشور در زمره تولیدکنندگان این ماده فعالیت دارند که اندونزی و مالزی در مجموع سهم 85 درصدی از کل میزان تولید این روغن در جهان را بر عهده دارند.

آیا استفاده از این روغن در محصولات لبنی مفید است؟

روغن پالم در لبنیات

 

نکته مهم این است که موادی نظیر لبنیات به سبب مفید بودن برای سلامتی معمولا قیمت بالایی دارند، این مواد باید دارای چربی طبیعی باشند و افزودن روغن هایی مانند پالم برای افزایش میزان چربی و عرضه تحت عنوان محصولات لبنی پر چرب نه تنها برای سلامتی مفید نخواهد بود بلکه در صورت مصرف مقادیر زیاد بروز مشکلات قلبی و عروقی را در پی خواهد داشت.

 

برای خرید مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع مختلف کافیست با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *