نونیل فنل اتوکسیلات

نونیل فنل اتوکسیلات یا صابون مول یکی از مواد شیمیایی است که به عنوان سورفکتانت غیر یونی در صنایع مختلف استفاده می شود و انواع مختلفی دارد که شامل مول 10، مول 20 و… هستند.با توجه به استفاده گسترده سورفکتانت ها در شوینده ها و محصولات پاک کننده می توان اصلی ترین استفاده از آنها را را در صنایع ذکر شده دانست.در ادامه به بررسی این محصولات و انواع مختلف آنها خواهیم پرداخت.برای خرید صابون مول 10 با بهترین کیفیت و اطلاع از قیمت فروش آن با کارشناسان ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

خرید نونیل فنل اتوکسیلات | خرید صابون مول 10 :

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد صابون مول در انواع مختلف (مول 10، مول 20 و…) در صنایع شوینده بسیار کاربرد دارد به همین دلیل مشتریان گرامی که در این صنعت فعال هستند می توانند برای خرید محصولات ذکر شده با بهترین کیفیت با ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشند

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: 

 بسته بندی: بشکه

 درصد خلوص : 

آنالیز محصول

فروش نونیل فنل اتوکسیلات :

شما می توانید برای ثبت سفارش خود از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت نونیل فنل اتوکسیلات  :

ما همواره در تلاشیم تا بهترین و مناسبترین قیمت را در فروش مواد شیمیایی به مشتریان خود عرضه کنیم،برای اطلاع از قیمت مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز خود کافیست با کارشناسان ما د رواحد فروش تماس بگیرید.

 خواص و ویژگی ها:

محصول فوق به طور کلی دارای فرمول مولکولی C9H19C6H4(OCH2CH2)nOH و PH ای در حدود 5 الی 8 می باشد.

این مواد در حالت عادی به صورت مایعات روغنی و یا جامدات مومی شکل هستند و رنگ آنها نیز از بی رنگ تا نارنجی روشن متغیر می باشد.

از آنجایی که این محصولات انواع مختلفی (صابون مول 10، مول 20، مول 30) دارند میزان انحلال انحلال آنها در آب با یکدیگر متفاوت است، اما در خصوص حلال های آلی موضوع کمی متفاوت است و می توان گفت همه انواع صابون های مول در حلال های آلی انحلال پذیری مناسبی دارند.

ساختار مولکولی این ماده را در زیر می توانید مشاهده نمایید.

ساختار صابون مول

سورفکتانت غیر یونی چیست؟

این نوع از سورفکتانت را شاید بتوان بعد از نوعی آنیونی پر کاربرد ترین نوع از این محصولات دانست.بررسی ها نشان می دهد میزان پاک کنندگی نوع آنیونی نسبت به سورفکتانت غیر یونی بیشتر بوده با این حال میزان حساسیت زایی آن بیشتر است.تولید کنندگان مواد شوینده عمدتا از ترکیبی از این دو استفاده می کنند تا در کنار تمیز کنندگی مناسب میزان حساسیت زایی محصولات تولیدی خود را نیز کاهش دهند همچنین در نواحی که آب دارای کاتیون های سنگین باشد استفاده از سورفکتانت غیر یونی در محصولات شوینده مرسوم تر است.

کاربرد سورفکتانت های غیر یونی در شوینده ها:

به طور کلی سورفکتانت در شوینده ها و پاک کننده ها سبب افزایش قدرت آن شوینده در از بین بردن چربی ها و لکه های روغنی می شوند.

سر آبدوست این مواد می تواند بارهای مختلفی داشته باشدکه طبقه بندی این محصولات نیز بر اساس همین بار صورت می گیرد.صابون مول خود نوعی از سورفکتانت غیر یونی بوده که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

NP و NPE

نونیل فنل یا NP دارای شکل ظاهری مایع بوده و فرمول شیمیایی آن C6H4(OH)C9H19 می باشد. ماده ای شیمیایی با رنگ زرد و صد البته چسبناک که علاوه بر شوینده ها و پاک کننده ها در تولید پلاستیک، تولید فرمالدهید و رزین های اپ.کسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. NPE ها  نیز ترکیبات شیمیایی با فرمول کلی (C2H4O)nC15H24O هستند که می توانند در تعداد گروه های اتوکسیلات متفاوت باشند.همین تفاوت سبب به وجود آمدن انواع مختلفی از نونیل فنل اتوکسیلات ها (صابون مول ) شده است که در ادامه همین متن برخی از آنها را بررسی خواهیم نمود.

باید توجه نمود که هر چه تعداد گروه های اتوکسیله در NPE کمتر باشد این مواد مایعاتی ویسکوز خواهند بود. اما اگر تعداد گروه های اتوکسیله بیش تر باشد این مواد به صورت جامدی مومی شکل خواهند بود.

ویژگی ها:

 • برخی از این مواد می توانند خاصیت فوم اندکی داشته باشند و یا موجب ایجاد فوم نشوند. در نتیجه در محصولاتی که فوم اندک دارند سورفکتانت های غیر یونی به طور فراوان مورد استفاده قرار می گیرند. 
 • این ترکیبات نه تنها موجب به تعلیق در آوردن ذرات خاک بلکه سبب امولسیون نمودن ذراتا روغن نیز می شوند.

در ادامه می توانید نام چندین شرکت تولید کننده ی شوینده را مشاهده نمایید که از مخلوط این دو ماده برای ساخت مواد شوینده ی خود استفاده می نمایند:

 • تاید که یکی از معروف ترین سازنده ها ی پودر لباسشویی در آمریکا و جهان به حساب می آید از مخلوط این دو نوع سورفکتانت برای ساخت محصولات شوینده ی ماشین لباسشویی خود استفاده می کند.
 • تولید کنندگان مایع لباسشویی پرسیل از 15-30%  سورفکتانت آنیونی و 5-15% سورفکتانت نانیونیک و 5 درصد صابون برای ساخت محصولات خود استفاده می نمایند
 • Ecover Ökologisches Woll- und Feinwaschmittel تولید کننده ی مواد شوینده در آلمان از 5-15% سورفکتانت آنیونی و <5% سورفکتانت غیر یونی و صابون استفاده می کند.

تولید :

همانطور که از واکنش زیر نیز مشاهده می شود، تولید نونیل فنل اتوکسیلات از واکنش بین نونیل فنل و اتیلن اکسید انجام می شود.

در این واکنش از پتاسیم هیدروکسید به عنوان کاتالیست استفاده می شود.

 

 

فرایند تولید صابون مول

 

با تغییر دادن نسبت واکنش دهنده ها می توان n موجود در فرمول محصول را تعیین نمود و انواع گوناگونی از آن را تهیه کرد.

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، محصول حاصل از این واکنش بسته به وزن مولکولی و دمای مورد استفاده می تواند جامد مومی و یا مایع باشد.

این محصول به صورت جامد به رنگ هایی از سفید تا زرد مشاهده می گردد و در حالت مایع به صورت بی رنگ و شفاف می باشد.

محصول حاصله با وزن مولکولی کمتر تمایل دارند که مایع باشند. و مولکول هایی با وزن مولکولی بالا به صورت جامد می باشند مگر آنکه با آب رقیق شوند.

کاربرد  :

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد عمده استفاده از انواع نونیل فنل اتوکسیلات محصولات شوینده هستند که با هدف کاهش کشش سطحی،عامل امولسیون و برای افزایش فعالیت سطح استفاده می شوند که منجر به ایجاد خاصیت پاک کنندگی می شوند . حداکثر میزان غلظت مجاز این مواد در محصولات شوینده صنعتی و خانگی نیز معادل  0.1 درصد وزنی است.

کاربرد های صابون مول

بسته به تعداد گروه های اتیلن اکسید موجود در نونیل فنول اتوکسیلات خواص آن متفاوت می شود و تمایل این ماده به آب گریز و یا آب دوست بودن متفاوت خواهد شد.به طوری که اگر تعداد گروه های اتیلن اکسید از 5 بیشتر شود تمایل به آب دوست بودن بیشتر خواهد شد.همچنین با بالا رفتن تعداد گروه های اتیلن اکسید، این محصول به صورت جامد و محلول در آب تبدیل می شود.

انواع صابون مول:

بر اساس تعداد گروه های اتیلن اکسید موجود در فراورده می توان این محصول را به گرید های مختلفی تقسیم بندی نمود.

از مهمترین گرید های موجود این ماده می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 •  (KENON 4 (NPE 4
 • (KENON 6 (NPE 6
 •  یا (KENON 10 (NPE 10
 •   (NPE 20)
 • KENON 30 
 • (KENON 40 (NPE 40

از دیگر کنون ها می توان از کنون 7 و8 و صابون مول 10 و 11و12و 13و 15و 50و 55  و70 نام برد. عددی که بعد از کنون ها نشان داده می شود، تعداد گروه های اتیلن اکسید در نونیل فنل اتوکسیله را نشان می دهد. به عنوان مثال مولکول کنون 6 یعنی مولکول نونیل فنلی که به طور میانگین با 6 مولکول اتیلن اکسید واکنش داده است.

کاربرد  گرید های مختلف این ماده چیست؟

در ادامه کاربردهای این گرید ها را مشاهده می نمایید.

صابون مول 10

این مایع شفاف و در خشک شویی ها ، شوینده ها ،صنایع فلزی، صنایع کشاورزی و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.شما می توانید برای خریدصابون مول 10 با بهترین کیفیت با ما در ارتباط باشید

کاربرد صابون مول 10 در شوینده ها

صابون مول 6

همانند نوع پیشین این ماده نیز ظاهری شفاف داشته و به سبب خاصیت چسبندگی و امولسیون کنندگی مناسب علاوه بر شوینده ها در تولید چسب، تولید سموم کشاورزی و کود از آن استفاده می شود

بهترین قیمت خرید صابون مول 6 را از ما در مبتکران شیمی استعلام کنید.

خرید صابون مول 30

بر خلاف سایر انواع صابون های مول این محصول به سبب جرم مولکولی بالا ساحتار جامد داشته و به رنگ سفید یافت می شود.این نوع به سبب وجود گروه های اتیلن اکسید به خولی در آب حل می شود و همین موضوع سبب قدرت عالی آن در امولسیون و در نتیجه تمیز کنندگی مناسب خواهد شد.دمای بالا نیز در بهبود عملکرد محصولات حاوی این ماده موثر است.

علاوه بر کاربرد کنون 30 در امولوسیون و تثبیت کننده ها از آن در صنایع ساخت مواد شوینده و صنایع کشاورزی نیز استفاده می کنند.

خرید صابون مول 10 و سایر نونیل فنل اتوکسیلات ها را به ما بسپارید

 

msds و عوارض محصول     

انواع مختلف این ماده معمولا اغلب خطرات زیست محیطی ایجاد می کنند و باید مانع از ورود این ترکیبات به طبیعت شد. از طرفی تماس این مواد با انسان ممکن است باعث ایجاد خطراتی گردد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

msds صابون مول 10

چشم ها:  این ماده می تواند به چشم ها آسیب برساند و خطرات جدی ای برای قرنیه ی چشم به وجود بیاورد.

پوست: تماس با این ماده به صورت طولانی مدت می تواند قرمزی و تحریک پوست را پدید آورد و جز مواد خورنده ی پوست تقسیم بندی می گردد.

بلعیدن: این ماده سمی است و بلعیدن آن می تواند خطرناک باشد

تنفس: امکان بخارات این ماده در دمای اتاق به دلیل خواص فیزیکی آن امکان پذیر نمی باشد. هیچگونه خطراتی در قبال تنفس این ماده گزارش نشده است.

حمل و نگهداری

پس از خرید نونیل فنل اتوکسیلات ها باید این ترکیبات را در محیط خشک و به دور از حرارت قرار بگیرند همچنین آن ها را در مخازنی از جنس PVC ، ظروف استیل ضد زنگ و فولاد های کربنی در انبار نگهداری می کنند. عمر مفید کنون ها 2 سال بعد از تولید است. با قرار دادن کنون ها در مجاورت هوا و در دمای 80 درجه ی سانتی گراد طی مدت زمان طولانی به تدریج شاهد افزایش شدت رنگ آن ها خواهیم بود.

0/5 (0 Reviews)

5 نظر برای «نونیل فنل اتوکسیلات | خرید صابون مول 10»

  • مبتکران می‌گوید:

   سلام
   برای دریافت اطلاعات محصول و خرید آن لطفا با شمارخ ۰۲۱۷۴۹۲۶ تماس بگیرید.

 • محمد احمدی می‌گوید:

  با سلام قیمت صابون مول ۱۰ و صابون مول ۳۰ را می خواستم با تشکر

  • مبتکران می‌گوید:

   با سلام برای اطلاع از قیمت محصول ها با واحد فروش ما در ارتباط باشید:
   02177641136

 • بهناز می‌گوید:

  سلام خسته نباشین . ممنون میشم TDS صابون مل (KENON 10) را برام ایمیل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *