لاک پاک کن فوری

لاک های ناخن به سبب رنگها و مدل های متنوع و همچنین قیمت ارزان در بین مواد آرایشی در بین خانم ها طرفداران بسیاری دارد، این ماده آرایشی حاوی موادی نظیر تولوئن، فرمالدهید (فرمالین) و زایلن می باشد که طبق آخرین بررسی ها مواد ذکر شده برای سلامتی انسان مضر بوده و استفاده مداوم از لاک های ناخن به سبب مواد به کار رفته در آن باعث بروز عوارض و اختلالاتی در سلامتی انسان می شود.

اما هدف ما از نگارش این مقاله بیان مضرات استفاده از این ماده آرایشی خوش خط و خال نیست بلکه قصد داریم به شما نشان دهیم در صورتی که تصمیم گرفتید از شر این ترکیب روی ناخن های خود خلاص شوید چه کار کنید؟

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با نقش تولوئن و سایر مواد شیمیایی در لاک ناخن

روش های مرسوم

روش مرسوم پاک کردن لاک ها از روی ناخن استفاده از حلال هایی نظیر استون می باشد، البته پیشتر از تولوئن و زایلن نیز به عنوان پاک کننده و حلال لاک ناخن استفاده می شد که با اثبات سمی بودن استفاده از آنها محدود شد (اگرچه هنوز هم در بعضی موارد در مقادیر کم در فرمولاسیون این ماده آرایشی استفاده می شود).به طور کلی توصیه می شود بعد از استفاده از پاک کننده های مذکور دست را با آب گرم و صابون شستشو دهید همچنین ترجیحا از تماس آنها با پوست به سبب امکان جذب از طریق آن خودداری کنید.

اما در ادامه می خواهیم روش هایی را بیان کنیم که اگر دسترسی به حلال های مرسوم نداشتید چگونه لاک را از روی ناخن خود پاک کنید.

 

  • گل به خودی :

شاید مناسبترین عنوان برای این روش پاک سازی، تیتر بالا باشد.همانطور که پیشتر گفتیم حلال هایی نظیر تولوئن، زایلن و استون در ساختار لاک استفاده می شوند و همین مواد می توانند نقش پاک کنندگی داشته باشند بنابراین تنها کافیست از لاک ناخن دیگری استفاده کنید تا حلال های موجود در آن اثرات پولیش قبلی را از بین ببرند، به یاد داشته باشید بعد از طی زمان کوتاه و پیش از خشک شدن لاک جدید، آن را از روی ناخن خود پاک کنید.برای تکمیل فرآیند پاک سازی شاید لازم باشد چند بار این کار را تکرار کنید،در نهایت دستها را با آب گرم و صابون شستشو دهید.

  • از شر عطر های بد بو خلاص شوید !

استفاده از عطر برای پاک کردن لاک ناخن

 

بهترین فرصت برای رها شدن از شر عطرهای بد بو و به درد نخور که دوستان عزیزتان برایتان کادو آورده اند همین لحظه است، عطرها بسته به کیفیت دارای مقادیر مختلفی از استون و الکل های مختلف هستند که می توانند نقش حلال لاک را به خوبی ایفا کنند پس شروع کنید و بی ملاحظه آنها را روی ناخن خود اسپری کنید و سپس با یک پنبه یا دستمال کتان روی ناخن را تمیز کنید، بعد از تمیز کردن ناخن تاثیر شگفت انگیز عطر به ظاهر به درد نخور خود را خواهید دید.

  • دئودورانت و اسپری های بدن را فراموش نکنید

این مواد عموما حاوی موادی همچون پارابن، پروپیلن گلیکول، فتالئات و ترکیبات آلومینیوم مانند آلومینیوم کلرو هیدرات هستند. مواد به کار رفته در فرمولاسیون دئودورانت ها می توانند تاثیرات منفی بر سلامتی انسان داشته باشند اما در مواقعی که حلال های رایج برای پاک کردن لاک در دسترس ندارید، استفاده کوتاه مدت از آنها می تواند بهترین ایده باشد.

شستشوی دست با آب گرم و صابون بعد از استفاده از این محصول را نیز نباید از قلم انداخت.

  • اسپری های مو:

اسپری های حالت دهنده مو نیز برای استفاده آسانتر حاوی مقادیری الکل به عنوان حلال هستند که می توانند به عنوان یک پاک کننده اضطراری عمل کنند، تنها کافیست مقداری از آنها را روی ناخن اسپری کرده و با پارچه یا پنبه ناخن را تمیز کنید.

  • استفاده از آب گرم :

استفاده از آب گرم به عنوان لاک پاک کن

در دسترس ترین روش برای پاک کردن لاک از روی ناخن قراردادن دستها در آب گرم برای مدت نسبتا طولانی است، این روش خصوصا زمانی که لایه ی ضخیمی از این ماده آرایشی روی ناخن شما باشد کارایی بهتری دارد،به این ترتیب که نفوذ آب و تضعیف پیوند بین ناخن و لاک راحت تر شده و پاکسازی بهتر انجام می شود،البته این مورد را در آخرین گزینه ذکر کردیم چرا که صبر چاشنی عملکرد نسبتا مناسب آن است بنابراین توصیه می کنیم تنها در صورتی که به معنای واقعی مجبور به پاکسازی این ماده آرایشی از روی ناخن خود بودید و تنها ماده در دسترس آب نیز آب بود از این روش استفاده کنید.

جهت خرید مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی می توانید با مبتکران شیمی در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *