متیل هیدروژن سیلوکسان

متیل هیدروژن سیلوکسان چیست؟ خواص آن کدام است و چه کاربردهایی دارد؟ برای پاسخ به این سوال ها متن زیر را مطالعه نمایید. همچنین می توانید برای خرید و فروش متیل هیدروژن سیلوکسان و اطلاع از قیمت های این محصول با ما از طریق راه های ارتباطی مذکور در تماس باشید.

خرید متیل هیدروژن سیلوکسان :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

تولید کننده: چین

CAS NO: 63148-57-2

آنالیز محصول

.

.فروش متیل هیدروژن سیلوکسان:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

.خواص و ویژگی ها

سیال سیلوکسان به طور عمده به سه دسته از سیالات گفته می شود که از پلیمرهای زنجیره ای خطی متشکل از پیوند های سیلیکون تشکیل شده است. این سه سیال عبارتند از: سیال دی متیل سیلوکسان ، سیال متیل فنیل سیلوکسان و سیال متیل هیدروژن سیلوکسان.ساختار این مواد به شرح زیر می باشد:

دی متیل سیلیکون

گروه های متیل به دو انتهای پلی سیلوکسان و تمام زنجیره های جانبی آن اعمال می شود.

سیال دی متیل سیلوکسان

متیل فنیل سیلوکسان

گروه های فنیل در برخی زنجیره های جانبی پلی سیلوکسان حضور دارد.

سیال متیل فنیل سیلوکسان

متیل هیدروژن سیلوکسان

در این ترکیب هیدروژن در بعضی از زنجیره های جانبی پلی سیلوکسان حضور دارد.

سیال متیل هیدروژن سیلوکسان

در ادامه ی متن با سیال متیل هیدروژن سیلوکسان و خواص آن بیشتر آشنا می شویم.

خواص فیزیکی و شیمیایی:

CAS Number 63148-57-2
شکل ظاهری محلول بی رنگ و شفاف
ویسکوزیته در دمای 25 درجه ی سانتی گراد 20/30 mm2/s
نقطه ی اشتعال ≥160  درجه ی سانتی گراد
pH 6-7

 

این ترکیب غیر سمی و بدون مزه می باشد. از آنجایی که در ساختار این ماده گروه های نسبتا فعال Si-H وجود دارد،تحت فعالیت کاتالیستی می توان آن را با گروه های فعالی نظیر پیوند های دوگانه و گروه هیدروکسیل وارد واکنش نمود.همچنین قابلیت فیلمی و لایه نمودن این ماده به دلیل همین پیوند های Si-H وجود دارد. با توجه به دو خاصیت مهم این ترکیب از جمله مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی و خاصیت هیدروفوبیکی ( ضد آبی)، این محصول را با تبدیل نمودن به صورت فیلم ،همراه با کاتالیست های فلزی تحت دمای کم می توان به عنوان پوشش ضد آب مقاوم در برابر مواد مختلف مورد استفاده قرار داد.

گرید های مختلف این ترکیب همراه با خصوصیات آن را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید

گرید ویسکوزیته در دمای 25℃ (mm2/s) چگالی ویژه در دمای 25 درجه ی سانتی گراد ضریب شکست در دمای 25 درجه ی سانتی گراد
KF-99 20 1.00 1.396
KF-9901 20 0.97 1.399

 

به طور کلی این ماده مجهز به خاصیت دفع آب فوق العاده ای است. به دلیل همین ویژگی خسارت ناشی از رطوبت و همچنین ایجاد کپک و زنگ زدگی در محصولاتی که از این ترکیب به عنوان پوشش در ساختارشان استفاده می شود به حداقل می رسد.. علاوه بر این ترکیب فوق نفوذپذیری بخار بسیار بالایی دارد که به موجب آن بخار آب می تواند بدون جذب و ایجاد خسارت از محصول دفع شود.

واکنش پذیری:

این ماده در مقابل با موادی دارای گروه های  HO یا R-OH یک ترکیب قلیایی و یا یک اسید لوییس می باشد که می تواند هیدروژن تولید نماید.

در حضور کرومیوم پلاتین این ماده با ترکیبات وینیلی وارد واکنش می شود.

در دما های بالا تر از 50 درجه ی سانتی گراد این ماده می تواند با گروه های اپوکسی واکنش نشان دهد

خواص آب گریزی

خواص آبگریزی سیلوکسان

 

سیلیکون عنصری فوق العاده آبگریز است. در سطوحی که با این عنصر پوشش داده می شوند آب جذب سطح نمی گردد و به صورت گلوله گلوله بر روی سطح باقی می ماند. دلیل جذب نشدن آب بر روی سطوح سیلیکونی تولید نشدن اکسید آزاد به مدت طولانی در مجاورت آب و هوا است. سیلیکون می تواند یک اکسید بومی (native oxide )  در هنگام تماس با آب و هوا در دمای اتاق تشکیل دهد. این اکسید بومی ضخامت کمی دارد ( تنها 2 نانومتر یا 20 آنگستروم) اما ضخامت کافی برای ایجاد نمودن سطوح آبگریز(هیدروفوبیک) را ایجاد می نماید.

 

مقاومت حرارتی بالا

مقاومت حرارتی سیلوکسان

 

سیال های سیلیکونی در برابر اکسید شدن حرارتی، مقاومت بالایی دارند.  به عنوان مثال سیال دی متیل سیلیکون تا دمای 150 درجه ی سانتی گراد بدون تغییر باقی می ماند. سیال متیل فنیل سیلیکون نیز مقاومت گرمایی بهتری دارد و تا دمای 250 درجه ی سانتی گراد را می تواند تحمل نماید

 

 

 

مقاومت در دما های پایین

مقاومت دمایی سیلوکسان

 

این سیال ها در دماهای پایین نیز مقاومت خوبی دارند و حتی تا دمای -50 درجه ی سانتی گراد نیز مایع باقی می مانند. سیال متیل فنیل سیلیکون بهترین سیال مورد استفاده برای مقاومت های سرمایی می باشد و می تواند دما را تا حدود -65 درجه ی سانتی گراد تحمل نماید. بنابراین از آنجایی که دما تاثیر کمی بر ویسکوزیته دارد ، این ماده در مناطق سردسیر کاربرد فراوانی دارد.

 

 

کاربرد ها

در سال های اخیر استفاده از مواد پیش ساخته به دلیل ارزان تر تمام شدن هزینه ها طرفدار بسیاری پیدا نموده است. دیوارهای پیش ساخته ی گچی از جمله ی این مواد می باشند که به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی و جاذب سر و صدا بودن کاربرد های فراوانی در ساختمان سازی دارد. یکی از معایب اصلی این پیش ساز ها مقاوم نبودن در برابرگرما و آب است در نتیجه می توان این خاصیت پیش سازه های گچی (Gypsum Board) را با این ماده بهبود داد.

علاوه بر کاربرد این ترکیب درپیش سازه ها این ماده به عنوان یک پوشش ضد آب برای گچ ، پودر ، شیشه ، سرامیک ، چرم ، کاغذ ، فلز ، سیمان و مرمر به منظور مقاومت سازی در برابر رطوبت و جذب آب استفاده می شود.

مطالعات نشان می دهد این ماده می تواند مقاومت و ماندگاری ساختمان های تشکیل شده از پیش ساخته های گچی پوشش داده شده را بهبود ببخشد و خاصیت جذب آب را کاهش و به حداقل 7.6 درصد برساند.  در مناطقی که ساختمان ها از چوب و یا مواد پیش ساخته ، تهیه می شوند، احتمال به وجود امدن کپک و خرابی ساختمان بسیار بالا می باشد در نتیجه توصیه می شود از این پوشش ها برای بهبود مقاومت ساختمان استفاده گردد.   

 

سیلیکون و خواص آبگریزی

کاربرد های دیگر

  • در پردازش انواع الیاف (مانند پنبه ، کنف ، ابریشم ، نایلون ، پلی استر و…) و بهبود خواص محصولات نساجی و یا مقاوم سازی آن ها در برابر آب ، رطوبت و تغییرات هوایی از این ماده استفاهد می نمایند
  • به عنوان اتصال دهنده ی متقاطع برای نوعی از لاستیک های سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرد
  • ترکیب فوق در تهیه ی کاغذ های ضد آب و ضد چسبنده نیز کاربرد دارد
  • به عنوان ماده ی اولیه و یک حد واسط مهم برای سنتز بعضی از روغن های سیلیکونی اصلاح شده شامل پلی اتر اصلاح شده با روغن های سیلیکونی، و روغن های سیلیکونی اصلاح شده بر پایه ی آلکیل از این ماده استفاده می نمایند.
  • به دلیل خواص آبگریزی، روان کنندگی و ضد چسبنده در مواد آرایشی بر پایه ی روغن مورد استفاده قرار می گیرد
  • ماده ی نرم کننده و ضد آب برای فایبر گلاس ها

ذخیره سازی:

این مواد را باید به دور از اکسید کننده ها، اسید ها و مواد شیمیایی ذخیره نمود.

دور از تابش مستقیم نور خورشید ، گرماف جرقه و… نگهداری شود.

دمای انبار نگهداری کننده از محصول نباید بیش از 30 درجه ی سانتی گراد باشد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *