تالو آمین اتوکسیله

تالو آمین اتوکسیله – لوریل میریستیل الکل اتوکسیله از جمله سورفکتانت های بدون بار (غیر یونی) هستند که توسط اتوکسیلاسیون فاز بخار یا مایع گروه های هیدروکسیل آزاد الکیل فنول ها در حضور کاتالیست تولید می شوند.در این اتوکسیلات ها تعداد گروه های اتیلن اکساید موجود در زنجیره پلیمری نوع ساختار و خواص را تعیین می کند.برای خرید تالو آمین و لوریل میریستیل الکل با ما در ارتباط باشید .

خرید تالو آمین اتوکسیله:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول کشور تولید کننده:

 بسته بندی:

 درصد خلوص :

CAS NO: 

آنالیز محصول

فروش انواع اتوکسیله (تالو آمین) :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. 

 

سورفکتانت های بدون بار یا غیر یونی گونه ای رایج از سورفکتانت ها هستند که انحلال و پایداری بیشتری را در ترکیبات شوینده از خود نشان داده و سازگاری بیشتری با پوست دارند.این ترکیبات می توانند شامل موادی همچون  اسیدهای چرب اتوکسیله ، آمین های چرب اتوکسیله ، الکل های چرب اتوکسیله، نونیل فنول اتوکسیلات ، آلکیل  فنول اتوکسیلات ، آمید اتوکسیلات و گلیسیرید اتوکسیلات ها (روغن کرچک یا روغن کرچک هیدروژنه ) باشند.

آمین های اتوکسیله چرب برای ساخت سورفکتانت های انیونی و به عنوان ماده واسطه کاربرد دارند. اگرچه ماهیت کاتیونی انها مشکلاتی را در ابعاد صنعتی برای کاربرد در سنتز سورفکتانت ها به وجود اورده است. مشخصه ای که انها از خود بروز می دهند در فرآیندهای پالایشگاهی بسیار مهم است. برای مثال تزریق مداوم مقادیر اندکی از این مواد در فرآیند های پالایشگاهی از واکنش فلزات با آب، کلرید هیدروژن و سولفید هیدروژن  ممانعت به عمل می اورد . به علاوه سطوح فلزی و معدنی سورفکتانت های کاتیونی را جذب می کنند.

این مواد جایگاه ویژه ای در صنایع رنگ، نساجی و شوینده ها دارند. در حقیقت اتوکسیلات ها مولکول های سازنده اساسی برای ساخت و سنتز شوینده های بسیار با ارزش  می باشند.سهولت انجام واکنش های  اتوکسیلاسیون و سولفوریلاسیون با استفاده از روش های مرسوم، این محصولات را برای استفاده در رنج وسیعی از مواد فعال سطحی کاربردی کرده است.

چربی حیوانی برای دست یابی به اسید های چرب هیدرولیز می شود و نتیجتا شامل اولئیک ها، پالمیتیک ها، استئارئیک ها ، میریستیک ها و لنولئیک ها می شود. این مواد پس از فرآیند نیتریل و قبل از اتوکسیله شدن با اتیلن اکساید تبدیل به آمین های چرب شده و این منجر به قابلیت حل شدن انها در آب  می شود.

.

تالو آمین اتوکسیله | لوریل میریستیل الکل اتوکسیله

 • بازار جهانی اتوکسیلات ها

ارزش بازار جهانی اتوکسیلات ها در سال 2015 میزان 16/10 میلیارد دلار آمریکا ثبت شده است که پیش بینی می شود که این میزان تا سال 2021 با توجه به نرخ رشد ترکیبی سالانه 3/3 % ای به 37/12 میلیارد دلار  برسد.

تالو آمین اتوکسیله | لوریل میریستیل الکل اتوکسیله

دو نمونه از انواع اتوکسیلات ها و سورفکتانت هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند در زیر بررسی شده است:

1. تالو آمین اتوکسیله

این دسته از مواد شیمیایی با نام تجاری ketalo شناخته می شوند ودر گرید های مختلفی در رنج 2 الی 20 در دسترس هستند که یکی از پزکاربرد ترین آنها تالو آمین 15 می باشد، این مواد سورفکتانت‌ هایی غیر یونی  هستند که از روغن های حیوانی یا تالو به دست می آیند. اولین کاربرد آنها به عنوان امولسیفایر در فرمولاسیون مواد شیمیایی-کشاورزی مثل آفت کش ها و علف کش ها می باشد. عدد گرید آن ها که در این نمونه 15 می باشد بیان گر تعداد گروه های EO (اتیلن اکساید) در مولکول نهایی می باشد.

تعداد گروه های EO نقش مهمی در خواص سورفکتانت نهایی ایفا می کنند به طوری که هر قدر تعداد این گروه ها کمتر باشد سورفکتانت کاتیونی می باشد.درحالیکه با افزایش تعداد این گروه ها شاهد کاهش خاصیت کاتیونی و در نهایت تشکیل سورفکتانت آنیونی خواهیم بود. 

سایر نام های این ترکیب

 • Tallow amine hydroxypolyoxy ethylene
 • Tallow amine polyethylene Glycol
 • Tallow amine Ethoxylate

Keto7 Ketalo15

کاربرد تالو آمین اتوکسیله :

این مواد به  عنوان سورفکتانت در بسیاری از صنایع استفاده می شوند، از جمله  ساخت آفت کش ها و علف کش ها و سموم کشاورزی ، صنایع آرایشی بهداشتی، رنگ و نساجی، شوینده ها (سورفکتانت )

 

جهت خرید تالو آمین با تضمین کیفیت با ما تماس بگیرید

مواد شیمیایی دیگری هم به عنوان سورفکتانت استفاده می شوند که عبارتند از :

بهدامین

بتائین

لورامید

 

تالو ها

اصلی ترین ماده اساسی در تولید صابون ها تالو می باشد. صابون ها ممکن است ترکیبی از تالو/روغن نارگیل نیز باشند که نسبت ترکیب آنها حدودا 80 به 20 است.

در جدول زیر تعدادی از گرید های KETALO  با درصد های مختلف آمین قابل مشاهده است:

گرید مشخصه ظاهری PH محتوای حدودی آمین قلبلیت انحلال در آب
2 مایع اندکی کدر قلیایی 145-155 محلول در آب
3 مایع اندکی کدر قلیایی 130-140 محلول در آب
5 مایع قلیایی 105-115 محلول در آب
8 مایع قلیایی 81-91 محلول در آب
9 مایع قلیایی 75-85 محلول در آب
10 مایع قلیایی 70-80 محلول در آب
15 مایع قلیایی 52-62 محلول در آب
20 مایع قلیایی 41-51 محلول در آب
 • آیا تالو آمین های اتوکسیله برای محیط زیست خطرناک است؟

در بررسی های اخیر صورت گرفته ثابت شده است استفاده از این مواد در آفت کش ها خطرات زیادی را متوجه آبزیان می کند . POEA ها گروه کلی از اتوکسیلات ها را شامل می شود که تالو آمین های اتوکسیله یکی از زیر گروه های این مجموعه بزرگ است. با توجه به مطالعاتی که در سال 2004 روی تعدادی قورباغه انجام گرفته است این ماده باعث صدمه زدن و حتی مرگ دوزیستان می شود.

2. لوریل-میریستیل الکل اتوکسیله

لوریل-میریستیل الکل اتوکسیله یا KELA7  سورفکتانت های غیر یونی هستند که از ترکیب  گاز اتیلن اکساید و الکلهای چرب خطی که 12 تا 14 اتم کربن دارند به دست می­آیند. میزان و تعداد این EO  ها مشخصه این نوع از مواد است و با توجه به عدد آن می توان خواص خاصی را برای این نوع از سورفکتانت ها در نظر گرفت. ماهیت این مواد با توجه به افزایش EO (اتیلن اکساید)  تغییر می کند. عدد گرید آن ها که در این نمونه 7 می باشد بیان گر تعداد گروه های EO  یا اتیلن اکساید در مولکول نهایی می باشد. مشتقاتی از این ماده که شامل الکل هایی با 12 تا 14 کربن می باشند.

نام های دیگر این ترتیب به شرح زیر است :

 • Dodecyl poly(oxyethylene)ether
 • Ethoxylated lauryl alcohol
 • Poly(ethylene oxide) dodecyl ether

کاربردهای لوریل میریستیل الکل :

این ماده به طور عمده در مواردی زیر استفاده می شود:

 • صنایع شوینده و صابون ها  
 • محصولات آرایشی و بهداشتی
 • تولید روان کننده و گریس
 • صنایع تولید کاغذ
 • رنگ و رزین
 • نرم کننده های خشک شویی
 • به عنوان آفت کش در کشاورزی

در نهایت می توان بازار عمده خرید لوریل میریستیل الکل را آمریکای شمالی، کشورهای اروپای غربی دانست،در قاره آسیا نیز بیشترین میزات خرید مربوط به کشورهای خاور میانه می باشد.

منابع:

 • Zoller, U., & Sosis, P. (2008). Handbook of detergents, part F: Production. CRC Press.
 • Waldhoff, H., & Spilker, R. (Eds.). (2016). Handbook of Detergents, Part C: Analysis(Vol. 123). CRC Press
 • Fink, J. (2015). Petroleum engineer’s guide to oil field chemicals and fluids. Gulf Professional Publishing.
 • https://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/ethoxylates-market-124534176.html?gclid=EAIaIQobChMIoKTf3PC94gIVTETTCh12rQmREAAYASAAEgLLSvD_BwE
 • Abd El‐Ghaffar, M. A., Sherif, M. H., & Taher El‐Habab, A. (2017). Synthesis, characterization, and evaluation of ethoxylated lauryl‐myrisityl alcohol nonionic surfactants as wetting agents, anti‐foamers, and minimum film forming temperature reducers in emulsion polymer lattices. Journal of Surfactants and Detergents, 20(1), 117-128.
 • http://www.ec.gc.ca/ese-ees/default.asp?lang=En&n=164786db-1#a2
 • http://chemicalland21.com/specialtychem/perchem/LAURYL%20ALCOHOL%20ETHOXYLATE.htm
 • https://www.klkoleo.com/de/node/107
 • https://www.futuremarketinsights.com/reports/lauryl-myristyl-alcohol-market

[1] Tallows

0/5 (0 Reviews)

2 نظر برای «تالو آمین اتوکسیله | خرید تالو آمین اتوکسیله»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *