تالو آمین اتوکسیله

تالو آمین اتوکسیله – لوریل میریستیل الکل اتوکسیله. این مواد  توسط اتوکسیلاسیون فاز بخار یا مایع گروه های هیدروکسیل آزاد الکیل فنول ها در حضور کاتالیست تولید می شوند.  این نوع از اتوکسیلات ها تعداد گروه های اتلیلن اکساید موجود در زنجیره پلیمری نه تنها بیانگر نوع ساختار می باشد بلکه نوع خواص را تعیین می کند. سورفکتانت های غیر یونی را می توان با نام عوامل فعال سطحی که در محلول به یون های بار دار تفکیک نمی شوند بیان کرد.

این موضوع با ماهیت سورفکتانت های آنیونی و کاتیونی که در محلول دارای بار مشخص هستند در تضاد می باشد. این نوع از سورفکتانت ها در مقایسه با انواع باردار آنها در استفاده در آب های دارای سختی نا محلول می باشند و از طرفی نسبت به سورفکتانت های کاتیونی دارای خواص پاک کنندگی بیشتری می باشند.

جهت اطلاع از چگونگی ثبت سفارش و همین طور قیمت ها با دفاتر فروش موسسه مبتکران شیمی در تماس باشید.

فروش انواع اتوکسیله :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید انواع اتوکسیله:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

   تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده:

 بسته بندی:

 درصد خلوص :

قیمت انواع اتوکسیله:

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:

  09198991006
            09198991007
            09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

 

علاوه بر این از نقطه نظر پاک کنندگی سوفکتانت های بدون بار یا غیر یونی خاصیت کف کنندگی کمتر، انحلال بیشتر و پایداری شیمیایی بیشتری را از خود به نمایش می گذارند. سورفکتانت های غیر یونی حتی در مقادیر زیاد سازگاری بیشتری با پوست دارند.

آن ها می توانند شامل اسیدهای پرب اتوکسیله ، آمین های چرب اتوکسیله ، الکل های چرب اتوکسیله، نونیل فنول اتوکسیلات ، آلکیل  فنول اتوکسیلات ، آمید اتوکسیلات و گلیسیرید اتوکسیلات ها (روغن کرچک یا روغن کرچک هیدروژنه ) باشند.

آمین های اتوکسیله چرب برای ساخت سورفکتانت های انیونی و به عنوان ماده واسطه کاربرد دارند. انها کاربرد های فراوانی دارند. اگرچه ماهیت کاتیونی انها مشکلاتی را در ابعاد صنعتی برای کاربرد در سنتز سورفکتانت ها به وجود اورده است. مشخصه ای که انها از خود بروز می دهند در فرآیندهای پالایشگاهی بسیار مهم است. برای مثال تزریق مداوم مقادیر اندکی از این مواد در فرآیند های پالایشگاهی از واکنش فلزات با آب، کلرید هیدروژن و سولفید هیدروژن  ممانعت به عمل می اورد . به علاوه سطوح فلزی و معدنی سورفکتانت های کاتیونی را جذب می کنند.

آمین های چرب اتوکسیله از  جایگاه ویژه ای در در صنایع رنگ، نساجی و شوینده ها دارا می باشند. در نتیجه؛ اتوکسیلات ها مولکول های سازنده اساسی برای ساخت و سنتز شوینده های بسیار با ارزش و سورفکتانت ها می باشند. آسانی واکنش های  اتوکسیلاسیون و سولفوریلاسیون با استفاده از روش های مرسوم این محصولات را برای استفاده در رنج وسیعی از مواد فعال سطحی کاربردی کرده است.

چربی حیوانی برای دست یابی به اسید های چرب هیدرولیز می شود و نتیجتا شامل اولئیک ها، پالمیتیک ها، استئارئیک ها ، میریستیک ها و لنولئیک ها می شود. این مواد پس از فرآیند نیتریل و قبل از اتوکسیله شدن با اتیلن اکساید تبدیل به آمین های چرب شده و این منجر به قابلیت حل شدن انها در آب  می شود.

.

تالو آمین اتوکسیله | لوریل میریستیل الکل اتوکسیله

 

 • بازار جهانی اتوکسیلات ها

ارزش بازار جهانی اتوکسیلات ها در سال 2015 میزان 16/10 میلیارد دلار آمریکا ثبت شده است که پیش بینی می شود که این میزان تا سال 2021 با توجه به نرخ رشد ترکیبی سالانه 3/3 % ای به 37/12 میلیارد دلار  برسد.

تالو آمین اتوکسیله | لوریل میریستیل الکل اتوکسیله

دو نمونه از انواع ترکیبات و سورفکتانت هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند در زیر بررسی شده است:

1. تالو آمین اتوکسیله

تالو آمین پلی اتیلن گلایکول اتر ها که با نام تجاری ketalo   شناخته می شوند ودر گرید های مختلفی در رنج 2 الی 20 شناخته شده هستند، سورفکتانت‌ هایی غیر یونی نیز هستند که از روغن های حیوانی یا تالو به دست می آیند. اولین کاربرد آنها به عنوان امولسیفایر در فرمولاسیون مواد شیمیایی-کشاورزی مثل آفت کش ها و علف کش ها می باشد. عدد گرید آن ها که در این نمونه 15 می باشد بیان گر تعداد گروه های EO  یا اتیلن اکساید در مولکول نهایی می باشد.

هر چه میزان گروه های EO  پایین تر باشند در نتیجه خاصیت کاتیونی آمین های موجود در مولکول بارز تر است و سورفکتانت نهایی کاتیونی خواهد بود و در نقطه مقابل هر چه میزان گروه های EO  بیشتر باشد خاصیت و ماهیت کاتیونی آمین های موجود در مولکول نهایی اثر خود را کمتر بروز داده و در نهایت سورفکتانت آنیونی خواهیم داشت. تالو آمین های اتوکسیله به رنج وسیعی از سورفکتانت های غیر یونی گفته می شود.

این مواد به  عنوان سورفکتانت در بسیاری از صنایع استفاده می شوند. این ماده به عنوان یکی از مواد در ساخت آفت کش ها و علف کش ها و سموم کشاورزی می باشد. از دیگر کاربردهای این ماده می توان به صنایع : آرایشی بهداشتی، رنگ و نساجی، شوینده ها و به عنوان عامل امولسیون کننده و سورفکتانت نام برد.

سایر نام های این ترکیب

 • Tallow amine hydroxypolyoxy ethylene
 • Tallow amine polyethylene Glycol
 • Tallow amine Ethoxylate

 

Keto7 Ketalo15

تالو ها [1]

اصلی ترین ماده اساسی در تولید صابون ها تالو می باشد. صابون ها ممکن است ترکیبی از تالو/روغن نارگیل نیز باشند که نسبت ترکیب آنها حدودا 80 به 20 است.

در جدول زیر تعدادی از گرید های KETALO  با درصد های مختلف آمین قابل مشاهده است:

گریدمشخصه ظاهریPHمحتوای حدودی آمینقلبلیت انحلال در آب
2مایع اندکی کدرقلیایی145-155محلول در آب
3مایع اندکی کدرقلیایی130-140محلول در آب
5مایعقلیایی105-115محلول در آب
8مایعقلیایی81-91محلول در آب
9مایعقلیایی75-85محلول در آب
10مایعقلیایی70-80محلول در آب
15مایعقلیایی52-62محلول در آب
20مایعقلیایی41-51محلول در آب
 • آیا وجود تالو آمین های اتوکسیله در محیط زیست خطرناک است؟

در بررسی های اخیر صورت گرفته ثابت شده است که وجود تالو آمین های اتوکسیله موجود در آفت کش ها ریسک زیادی برای موجودات موجود در محیط های آبی دارد. POEA ها گروه کلی از اتوکسیلات ها را شامل می شود که تالو آمین های اتوکسیله یکی از زیر گروه های این مجموعه بزرگ است. با توجه به مطالعاتی که در سال 2004 روی تعدادی قورباغه انجام گرفته است این ماده باعث صدمه زدن و حتی مرگ دوزیستان می شود.  با توجه به آمار مشخصی که وجود دارد سورفکتانت های موجود در آب باعث آثار مخرب در محیط های آبی و آسیب رساندن به دیواره سلولی موجودات زنده می شود.

 

2. لوریل-میریستیل الکل اتوکسیله

سورفکتانت های غیر یونی به علت انحلال پذیر بودن در آب و بیشتر حلال های آلی و تطبیق پذیر بودن با بسیاری از سورفکتانت های دیگر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. پر کاربرد ترین سورفکتانت ها بر پایه اتیلن اکساید یا  EO  می باشند. الکل های چرب اتوکسیلات انواع مختلفی مثل : لوریل الکل اتوکسیلات، لوریل میریستیل الکل اتوکسیلات، دسیل الکل اتوکسیلات، تری دسیل الکل اتوکسیلات، ستیل الکل اتوکسیلات و … می باشند. دارا بودن رنج وسیعی از کاربردها در صنایع مختلف مثل داروسازی، خودرو، پلیمریزاسیون امولسیون، رنگ، سموم و افت کش های کشاورزی استفاده از این ماده را رونق بخشیده است. الکل اتوکسیلات ها در حال حاضر یکی از پرکاربرد ترین سورفکتانت های غیر یونی در کانادا و در سایر نقاط جهان  هستند. در سال 2002، 500000 تن از الکل های چرب و سورفکتانت های بر پایه این مواد در امریکای شمالی به مصرف رسیده است.

لوریل-میریستیل الکل اتوکسیله یا KELA7  سورفکتانت های غیر یونی هستند که از ترکیب  گاز اتیلن اکساید و الکلهای چرب خطی که 12 تا 14 اتم کربن دارند به دست می­آیند. میزان و تعداد این EO  ها مشخصه این نوع از مواد است و با توجه به عدد آن می توان خواص خاصی را برای این نوع از سورفکتانت ها در نظر گرفت. ماهیت این مواد با توجه به افزایش EO  تغییر می کند. عدد گرید آن ها که در این نمونه 7 می باشد بیان گر تعداد گروه های EO  یا اتیلن اکساید در مولکول نهایی می باشد. مشتقاتی از این ماده که شامل الکل هایی با 12 تا 14 کربن می باشند به عنوان شوینده های سبک و سنگین،  نرم کننده های خشک شویی ، پاک کننده های سطوح، صنعت نساجی و کاغذ، آفت کش ها در صنایع کشاورزی و روان کننده های سطحی استفاده می شوند.

 

 

نام های دیگر این ترتیب به شرح زیر است :

 • Dodecyl poly(oxyethylene)ether
 • Ethoxylated lauryl alcohol
 • Poly(ethylene oxide) dodecyl ether

بسته به نوع کاربرد لوریل میریستیل الکل ها بازار مصرف آنها به چند دسته تقسیم می شود:

 • سورفکتانت ها و استر ها
 • روان کننده و گریس ها
 • بهداشت و مراقبت شخصی
 • صابون ها و شوینده ها
 • فرآیند های تولید کاغذ

 بسته به حالت فیزیکی این مواد که ناشی از نوع سنتز آنها می باشد می توانند به صورت بشکه یا کیسه بسته بندی شوند. بسته به نوع سنتز و ترکیب این مواد می توانند به عنوان امولسیون کننده ، پایدار کننده و غلیظ کننده نیز استفاده شود.

با توجه به منطقه جغرافیایی نیز بازار لوریل-میریستیل الکل ها  به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

 • آمریکای شمالی
 • آمریمای لاتین
 • اروپای غربی و شرقی
 • ژاپن
 • خاورمیانه و آفریقا

با توجه به نوع محصولی که این مواد در آنها استفاده می شوند می توان بازار استفاده از آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • افزودنی ها
 • مواد شیمیایی
 • رنگ ها
 • پلیمرها
 • پایدار کننده های گرمایی PVC
 • تیتانیوم دی اکساید

منابع:

[1] Tallows

یک نظر برای «تالو آمین اتوکسیله | لوریل میریستیل الکل اتوکسیله»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *