ترکیبات نوشابه و مضرات آن

نوشابه را بدون شک می توان یکی از محبوبترین نوشیدنی های جهان دانست ،شاید برایتان جالب باشد که بدانید روزانه رقمی در حدود 1.7 میلیارد نوشابه در سایز استاندارد در سطح جهان مصرف می شود که در نوع خود شگفت انگیز به حساب می آید، اما این نوشیدنی پرطرفدار از کجا آمده است؟ تاریخچه آن به کجا باز می گردد؟ ترکیبات آن چیست و از همه مهمتر چه مضراتی برای بدن انسان دارد؟ تفاوت انواع مختلف نوشابه ها در چیست؟بیش از این متنظر نمانید و در ادامه مقاله در پاسخ به سوالات ذکر شده پیرامون این محصول پرحاشیه با ما همراه باشید.

تاریخچه نوشابه :

عرضه نخستین نوشیدنی های غیر الکلی به قرن هفدهم میلادی بر می گردد، درست جایی که اروپاییان محصولی متشکل از آب، آب لیمو و عسل را تحت عنوان لیموناد به فروش می رساندند،این نوشیدنی ساده ، طبیعی و بدون گاز بود.بعدها یک دانشمند فنلاندی با نام ون هلموث نشان داد که میتوان با تزریق هوا به مایعات آنها را اشباع کرد، گرچه تا مدتی مردم فکر می کردند منظور از تزریق هوا، همان هوایی است که تنفس می کنند در حالیکه منظور از هوا دی اکسید کربنی بود که امروزه هم در نوشابه ها وجود دارد!

جوزف پریستلی که از او به عنوان پدر صنعت نوشابه یاد می شود در سال 1772نخستین دستگاه کربناته را طراحی نمود که توسط یک پمپ، آب را از دی اکسید کربن اشباع می کرد، چند سال بعد توماس هنری پزشکی اهل منچستر نخستین نوشیدنی های موسوم به آب گازدار را با دستگاهی بر پایه طرح اولیه پریستلی با ظرفیت 12 گالن و با ادعای خواص درمانی تولید نمود.

 

ترکیبات نوشابه

ترکیبات این نوشیدنی چیست؟

امروزه شرکت های صاحب نام در تولید این محصول از فرمولاسیون های متفاوت و منحصر به فرد خود برای افزایش فروش استفاده می کنند با این حال مواد تشکیل دهنده این نوشیدنی به صورت پایه شامل موارد زیر است:

آب و دی اکسید کربن :

 جزء لاینفک و پایه این محصولات شامل آب و کربن دی اکسید می باشد که در آن آب توسط گاز مذکور در دمای خاصی اشباع شده و در اصطلاح آب کربناته می شود (گاز به آب تزریق می شود).تاثیر گاز مذکور ایجاد طعم خاص در نوشابه و جلوگیری از فساد آن می باشد، دی اکسید کربن معمولا به صورت جامد (یخ خشک) یا به صورت مایع و در فشار نزدیک به 84 کیلوگرم بر سانتی متر مربع به آب تزریق می شود، سرد کردن آب میزان دی اکسید کربن جذب شده توسط آن را افزایش می دهد.

طعم دهنده ها و نگه دارنده ها :

بخش مهم ماجرا اینجاست، تفاوت در رنگ و تنوع بالای این نوشیدنی محبوب از اینجا نشات می گیرد،درست جایی که طعم دهنده ها و نگهدارنده ها به این محصول اضافه می شوند.شربت طعم دهنده از ترکیب غلیظ آب و یک شیرین کننده ساخته شده و یک اسید برای ایجاد طعم خاص و همچنین برای جلوگیری از فساد به آن اضافه می شود.عامل شیرین کننده می تواند قند طبیعی یا در انواع نوشابه رژیمی شامل قندهای مصنوعی باشد. اسید خوراکی نیز عموما اسید فسفریک یا اسید سیتریک می باشد که درسایر محصولات غذایی نیز استفاده می شوند.افزودن نگهدارنده هایی همچون بنزوآت سدیم نیز بسته به نیاز انجام می شود.البته با توجه به کوتاه بودن زمان مصرف نوشابه ها و همچنین احتمال تغییر در طعم معمولا از نگهدارنده استفاده نمی شود.

مضرات نوشابه چیست؟

مضرات نوشابه

 

از مضرات این نوشیدنی بارها و بارها شنیده ایم، همانطور که گفته شد عمده ماده تشکیل دهنده این محصول شیرین کننده های  طبیعی و مصنوعی هستند،بعضا مشاهده شده که هر بطری استاندارد از نوشابه ها حاوی تا 40 گرم قند می باشد. تا اینجا شاید مشکلی نباشد اما درست زمانی که بدانید میزان قند مجاز دریافتی بزرگسالان برای زنان 25 گرم و برای مردان 38 گرم است، نظرتان به کلی تغییر می کند.

مصرف مکرر این نوشیدنی باعث چاقی، افزایش خطر ابتلا به دیابت، افزایش 10 درصدی خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، خرابی دندان ها، بروز مشکلات معده و حتی آسیب به کبد می شود. نوشابه های رژیمی نیز از قند مصنوعی استفاده می کنند که اثرات آن بر سلامتی از انواع قند طبیعی کمتر بوده با این حال نمی توان استفاده مکرر از آنها را بی خطر تلقی نمود.

 

درباره نگهدارنده ها بیشتر بدانید : 

مواد نگهدارنده خوراکی صنایع غذایی کدامند ؟ | آیا همه نگهدارنده ها سرطانزا هستند ؟

 

پرسش و پاسخ:

سوالات مختلفی پیرامون این محصول در ذهن مصرف کنندگان وجود دارد که در ادامه به چند مورد آن پاسخ خواهیم داد

مضرات نوشابه برای کودکان چیست؟

مصرف مکرر این ماده در کودکان باعث بروز چاقی و دیابت نوع 2، کاهش میزان رشد به دلیل کاهش میزان جذب کلسیم توسط بدن و خرابی دندان ها  شود،تاثیرات عوامل مذکور در دوران بزرگسالی بیشتر نمایان خواهد شد.

مضرات این ماده برای کبد چیست ؟

مطالعات نشان می دهد افرادی که ازاین محصول زیاد استفاده می کنند در معرض خطر ابتلا به بیماری کبد چرب قرار میگیرند،این بیماری به مرور عملکرد کبد را مختل نموده و خطرات سلامتی را در پی خواهد داشت.

 

موسسه مبتکران شیمی  فعال در تامین مواد اولیه شیمیایی در صنایع مختلف، در خرید مواد شیمیایی مورد نیازتان در کنار شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *