بازاریابی مواد شیمیایی خارج از کشور

مفهوم بازاریابی بین الملل : در دنیای امروز همه کشور های جهان، در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی با هم در ارتباط هستند و هیج کشوری نمی تواند در این زمینه ها ادعای استقلال نسبت به سایر کشور های جهان را داشته باشد.

در زمینه اقتصادی، از آنجا که فعالان بازرگانی و یا به طور کل یک بنگاه اقتصادی توانایی این را ندارد که بتواند تمام نیاز های مصرف کنندگان را برطرف نماید، از این رو، بازاریابی در حوزه مدیریت عالی از این فرصت استفاده نموده و به وسیله منابع و مجموعه ای که در اختیار دارد به تجزیه و تحلیل بازار های داخلی و خارجی پرداخته و در نهایت کالا و خدمات مورد نیاز مصرف کنندگان مورد نظر را تأمین می نماید.

اصلی ترین هدف هر فعال بازرگانی از ورود به بازار بین المللی، استفاده از همین فرصت ها برای برآورده ساختن نیاز های مصرف کنندگان و در نتیجه ایجاد سود آوری بیشتر می باشد.

 

انتقال کالا به خارج از کشور ( بازاریابی مواد شیمیایی در خارج از کشور )

در حال حاضر، باتوجه به ایجاد محدودیت هایی در وضعیت اقتصادی کشور ناشی از تحریم های اقتصادی ناعادلانه ای که پیش روی کشور عزیزمان قرار گرفته است، صنعتگران و فعالان بازرگانی کشور با چالشی بزرگ روبرو بوده و فعالیت ایشان را دچار مشکلاتی کرده است.

از طرف دیگر، افزایش نرخ ارز، در این امر بی تأثیر نبوده که این عزیزان با انتقال و فروش محصولات مازاد استفاده داخلی به خارج از کشور، هم به سود خوبی دست پیدا کنند و هم با ارز آوری خود سهم کوچکی در خدمت به کشور داشته باشند. از این طریق، محصولاتشان را نیز به بازار جهانی معرفی می کنند.

اما مشکلات احتمالی که ممکن است در این راه برای این افراد به وجود آید، مقداری قدرت تصمیم گیری و فعالیت این عزیزان را در این زمینه دشوار نموده است. مواردی از این قبیل که:

– کالایمان را چگونه بفروشیم؟

– به چه کشوری بفروشیم؟

– بازار هدف در آن کشور را چگونه پیدا کنیم؟

– هزینه مسافرت به خارج از کشور و هزینه های غذا و اقامت

– عدم تسلط به زبان کشور هدف

– نداشتن فن بیان قوی و اعتماد به نفس در جلسات مشترک

– عدم امنیت مالی در نمایشگاه های بین المللی و تلاش رقبا در دانستن اسرار تجاری شما

– عدم اطلاعات کافی در نحوه قیمت گذاری نهایی کالا و …

www.mbkchemical.com

موسسه ی مبتکران شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *