حلال 406

حلال 406 یکی از مهم ترین حلال های موجود می باشد. از کاربرد های این ماده می توان به استفاده از آن در صنایع ساخت رنگ، قیر، لاستیک و… اشاره نمود. جهت فروش حلال 406 و یا خرید حلال 406 و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. همچنین می توانید در ادامه مشخصات و آنالیز این محصول را مشاهده نمایید. 

خرید حلال 406:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: ایران

 بسته بندی: بشکه

 درصد خلوص : 99%

آنالیز محصول آنالیز حلال 406

هم چنین جهت ثبت سفارش حلال 402 اینجا کلیک کنید.

فروش حلال 406:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

حلال 406 چیست؟

حلال 406 (Solvent 406) با نام تجاری برش C6-C8، از تقطیر نفت سفید به دست می آید. این حلال در دمای محیط مایع، بی رنگ و پایدار با بوی ملایم است. حلال 406 از هیدروکربن های شاخه دار و حلقه ای تشکیل شده است. در صنایع شیمیایی و غذایی و به عنوان رقیق کننده در لاک ها، رنگ ها، روشن کننده ها، پاک کننده چربی و تهیه ی قیر کاربرد دارد.

حلال 406 در از بین بردن باکتری های چوب حلال 406 در رنگ ها
حلال 406 در جلا دهنده ها حلال 406 در قیر

 

مشخصات Solvent 406

سایر مشخصات این ماده در جدول زیر نشان داده شده است:

Distillation range 62-80
Density @ 15°C Kg/L TBR
Color.saybolt(min) 25
Sulphur total(max) %Mass 0/05
Aromatic content (max) %vol 7

 

این ماده را عموما از تقطیر نفت سفید (کروزن) تولید می­کنند.  کیفیت و ترکیب 406 solvent بدست آمده از این روش با توجه به شرایط عملیاتی حاکم در هر پالایشگاه متفاوت است. در زیر نمونه ای از درصد ترکیب 406 solvent آورده شده است. از هیدروکربن های حلقه ای و شاخه دار تشکیل شده است و باعث خوردگی نمی شود. 

آنالیز حلال 406:

%wt
n-Hexane 38.16
2- Methyl Pentane 22.9
3- Methyl Pentane 17.60
Methyl cyclopentane 11.87
Benzene 7
Toluene 1.41
Others 1.06

 

کاربردهای حلال 406

علاوه بر کاربرد هایی که در ابتدای متن به صورت کلی به آنها اشاره شد، سایر کاربرد های این ماده را نیز ذکر می­کنیم.

 

ساخت رنگ ها و جلا دهنده ها

رنگ ها و مواد جلا دهنده به صورت گسترده ای جهت پوشش فلز، چوب و پلاستیک استفاده می­شود و به آنها پایداری و استحکام می­بخشد. 406 solvent ماده اولیه برای ساخت رنگ و جلادهنده ها است.  قیمت مطلوب و ایمنی این ماده موجب تقاضای بسیار زیاد برای این ماده گردیده است.

ساخت رنگ ها و جلا دهنده ها

پاک کردن چربی های سطح فلز

این ترکیب به عنوان پاک کننده چربی از روی قطعات فولادی (قبل از رنگ کردن)، تجهیزات صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به راحتی چربی را از سطح پاک می کند، اما یک لایه از خود به جا می­گذارد، که موجب می­شود خواص چسپندگی سطح کاهش یابد.

ساخت مواد ضد باکتری چوب

این ماده در سیالات ضد باکتری چوب مورد استفاده قرار می­گیرد. این سیالات باکتری های چوب را از بین می­برند و از آسیب های احتمالی جلوگیری می­کنند.

 استفاده در تهیه قیر و لاستیک خودرو

یک روش جهت آماده سازی قیر شامل مخلوط کردن قیر داغ شده، تالک، چسپ لاستیک بر پایه لاستیک طبیعی و 406 solvent بر اساس نسبت های از پیش تعیین شده است. این ماده همچنین solventَ خوبی برای روغن های معدنی،قیر و رزین هاست و در مقایسه با سایر حلالها قیمت محصول نهایی را به میزان زیادی افزایش نمی­دهد.

 استفاده در تهیه قیر و لاستیک خودرو

محلول پاک کننده  تجهیزات صنعتی و ماشین ها

این ماده از محبوب ترین پاک کننده ها برای پاک کردن (فلاشینگ) آلودگی های مختلف از تجهیزات صنعتی و ماشین ها به حساب می آید.  محبوبیت این ماده در این زمینه به این واقعیت برمی گردد که این ماده قابلیت بالایی برای حل رسوب ها و آلودگی ها دارد. این ماده در مقایسه با سایر مواد از ایمنی بیشتری در زمینه تمیز کردن برخوردار است.

با وجود ظهور solvent های جدید در بازار این محصول محبوبیت خود را در نزد خریداران عمده از دست نداده است و همچنان خریداران از آن استقبال می­کنند. علت این امر ویژگی­های فنی عالی و قیمت مناسب این محصول است. شرط اساسی برای عملکرد صحیح این ماده ، پیروی کردن از تمام دستورالعمل های ایمنی است. در این صورت می­توان مطمئن بود که هم کیفیت مورد نظر محقق میگردد و هم سلامتی انسان نیز در معرض خطر نخواهد بود.

 اثرات محیط زیستی Solvent 406

بر اساس آزمایش های صورت گرفته 406 دارای اثرات کم بر روی پستانداران است. اما برای سایر جانداران (موش، خرگوش و غیره) میتواند مضر و کشنده باشد، در این مورد سیستم اعصاب مرکزی، دستگاه تنفسی، کلیه و کبد اعضای آسیب پذیر هستند. این ماده برای پوست نیز می­تواند مضر باشد.

  health اثر بر روی انسان 

این ماده به طور کلی در دسته مواد تحریک کننده قرار می­گیرد. استنشاق بخار آن، تماس با پوست و یا نوشیدن آن ندرتا موجب مسمومیت حاد می­شود. با این حال قرار گرفتن در معرض آن برای مدت طولانی موجب واکنش سیستم عصبی و کند شدن  حرکات می­گردد. اثرگذاری این ماده بر روی افزایش احتمال ابتلا به سرطان در بین انسان و حیوانات هنوز مشخص نشده است.

 

 

منابع:

1- Liquid Extraction of Aromatic Hydrocarbons by Tetrahydrofurfuryl Alcohol, An Environmentally Friendly Solvent. (n.d.). Retrieved December 14, 2018, from https://scialert.net/fulltextmobile/?doi=jas.2008.1320.1324

2- (n.d.). Retrieved December 14, 2018, from http://www.ilo.org/legacy/english/protection/safework/cis/products/safetytm/solvents.htm

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران. (n.d.).  404 و 406 و 410. 3- Retrieved December 14, 2018, from https://www.niopdc.ir/fa/products/oilproducts/halalha/halal404-

4-White spirit (stoddard solvent). (n.d.). Retrieved December 14, 2018, from https://hero.epa.gov/hero/index.cfm/reference/details/reference_id/2800949

0/5 (0 Reviews)

2 نظر برای «حلال 406 | Solvent 406 | قیمت خرید فروش حلال 406»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *