حلال ویژه

حلال ویژه نوعی ماده ی مهم در صنعت به شمار می رود. در ادامه با روش های تولید، کاربرد و تصفیه ی این ماده بیشتر آشنا خواهید شد. ویژگی های بسته بندی و مشخصات محصول را در زیر می توانید مشاهده نمایید. همچنین جهت خرید فروش حلال ویژه و اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید حلال ویژه:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش حلال ویژه :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

کشور تولید کننده: ایران

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه 220 لیتری

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99%

قیمت حلال ویژه: 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
.  09198991007

ارتباط با کارشناس فروش:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

. تلفن تماس:

021-74926

021-77641136

.

برگه آنالیز نمونه محصول

آنالیز حلال 400

.

حلال ویژه چیست ؟

حلال ویژه (White Spirit) ماده ای بدون رنگ، شفاف،دارای محلولیت پذیری خیلی پایین در آب و بویی مشخص است.این ماده بعد از تقسیم بندی هایی که در ادامه اشاره می شود به  400 ، 401، 402 ،403،410 طبقه بندی می شود. بالاترین دامنه ترکیب وایت اسپریت مربوط به مخلوط هیدروکربن های اشباع شده آلیفاتیک(غیر آروماتیک) و آلیسیلیک می باشند (c7 – c12) که شامل مقداری، حدود 15 تا 20 درصد ترکیبات آروماتیک می باشند.

انواع مختلف این ماده بر اساس گوگرد زدایی (Hydrodesulphurization) به سه دسته تقسیم می شود:

 

حلال ویژه

 

طبقه بندی دیگر این ماده بر اساس نقطه فلش(Flash point) است  که در جدول زیر مشاهده می شود.

 

ویژگی های شیمیاییGrade 1Grade 2Grade 3
نقطه جوش144-130174-145200-175
وزن مولکولی140150160
فشار بخار4/16/01/0
انحلال پذیری<1/0<1/0<1/0
درجه اشتعال30-2154-31>55

گرید اول این ماده با نام استودارد (Stoddard) نیز شناخته می شود و در تقطیر مواد نفتی با توجه به نقطه جوش 149 تا 294 درجه سانتیگراد و بدون بو بودن این ماده تعریف می شود.

تولید و تصفیه :

انواع مختلف و درجات مختلف این محصول از جریان مستقیم تولید نفتا و کروسان که خطوط پالایشگاهی از پالایش نفت خام هستند تولید می شوند. این نسبت ها از درصد تقطیر در نقاط جوش و فرایندهای تصفیه متفاوت برای بدست آوردن نوع مطلوب وایت اسپریت توسط برج تقطیر جز به جز به دست می آیند.ترکیب درصد این ماده ممکن است بدلیل ترکیبات متفاوت نفت خام و روش های متفاوت پالایشی متفاوت باشد. امروزه در اغلب فرایندها از برج تقطیر دیوار میانی بدلیل کاهش هزینه های تولید برای جداسازی استفاده می شود.اطلاعات کمی دقیقی در دسترس نیست اما به طور کلی مثلا در اروپا روند استفاده از وایت اسپریتی که دارای ترکیبات آروماتیک پایین تری رو به افزایش است و این یکی از ویژگی های وایت اسپریت(white spirit) خوب است.

 

حلال ویژه

حلال ویژه شرکت نفت.

کاربرد ها

  • بدلیل وجود ترکیب درصدی از کروسان به عنوان حلال در صنعت نقاشی استفاده می شود.
  • به عنوان حلال استخراجی و چربی زدا در محصولات شوینده و اسپری ها،نگهدارنده های چوب،تولید آسفالت ،لاک ها و جلا دهنده ها استفاده می شود.
  • مصارف خانگی شامل تمیز کردن ابزار رنگ آمیزی، تمیز کردن سطوحی که دارای چسب می باشند، شست و شوی قطعات خودرو و سایر استفاده ها می باشد.

منابع:

White Spirit Distillation System. (n.d.). Retrieved December 4, 2018

(n.d.). Retrieved December 4, 2018, from http://www.inchem.org/documents/hsg/hsg/hsg103.htm

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *