گلیسرول مونواستئارات
گلیسیرین مونو استئارات چیست؟Reviewed by مبتکران شیمی on Oct 2Rating:

گلیسیرین مونو استئارات چیست؟

(Glycerin Monostearate)

Glycerin Monostearate               Glycerin Monostearate

 

این ترکیب، پودری سفید، بدون بو و شیرین و یا جامد کرم رنگ مومی شکل است که از دیدگاه شیمیایی، گلیسرول استر استئاریک اسید می باشد.

  • فرمول شیمیایی: C21H42O4

  • نام های دیگر: Glycerin monostearate، Monostearin

  • جرم مولکولی: 358.56 گرم بر مول

  • ویژگی ظاهری: جامد سفید

  • چگالی: 1.03  گرم بر میلی لیتر

  • نقطه ذوب: 57-65 درجه سانتی گراد

  • حلالیت در آب: نامحلول

کاربرد گلیسیرین مونو استئارات:

این ماده بیشتر در محصولات آرایشی و مراقبت پوست به کار می رود. کرم ها، لوسیون ها، پودرها، پاک کننده های پوستی، پایه های آرایشی و کرم پودرها، ریمل، خط چشم، سایه چشم، تقویت کننده های مو، برنزه کننده ها و کرم های ضدآفتاب  از جمله لوازم آرایشی پرکاربرد این ماده هستند.

خواص گلیسیرین مونو استئارات:

به طور کلی، این ترکیب به عنوان تغلیظ کننده، نگه دارنده و امولسیفایر برای موم ها، روغن ها و حلال ها، پوشش محافظتی برای پودرهای مرطوب کننده و روان کننده رزین ایفای نقش می کند. اما مهمترین خاصیت آن، روان کنندگی پوست با ایجاد سطحی نرم و ظاهری شفاف است. این ماده با تشکیل یک مانع بر روی سطح پوست، مانع از دست دادن آب آن میشود. گلیسرین استئارات و گلیسرین استئارات SE با هدف کاهش کشش سطحی مواد، به تشکیل امولسیون روی سطح پوست کمک می کند.

تولید گلیسیرین مونو استئارات:

این ترکیب از واکنش گلیسیرین و استئاریک اسید (اسید چرب گرفته شده از چربی های حیوانی و گیاهی و روغن ها) ساخته می شود. همچنین، به عنوان محصول جانبی ناشی از تجزیه چربی ها نیز شناخته شده است. سه استریوایزومر از آن در طبیعت یافت می شود: جفت انانتیومر 1-گلیسرول مونو استئارات و 2-گلیسرول مونواستئارات که معمولا مخلوط ولی با خواص مشابه هستند.  

این ماده با درصدهای خلوص مختلف 30%، 60% و 90% وجود دارد که نوع آلفا مونو 90% تنها از تقطیر ملکولی تولید و به صورت گسترده در صنایع غذایی کاربرد دارد. نکته حایز اهمیت، تفاوت زیاد بین عملکرد این ترکیبات است. نوع 90% دارای نقطه ذوب بیشتر (69 در مقابل 58-63 درجه سانتی گراد)، حس پوستی ملایمتر و HLB بالاتر است.

اثرات جانبی:

مصرف دوز بالایی از این ترکیب سبب بروز مشکلات سو هاضمه ای مثل اسهال، استفراغ، دردها و التهابات شکمی می شود. همچنین، تماس مستقیم با پوست و چشم نیز می تواند شخص را دچار واکنش آلرژیک کند و مشکلات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. در صورت استنشاق یا تنفس، هرگز نباید شخص دچار شده را وادار به استفراغ کرد، زیرا سبب گسترش عامل سمی در سایر قسمت های بدن می شود.

بازار جهانی:

بازار جهانی، حاکی از آن است که اهمیت این ماده به دلیل مسایل زیست محیطی، توسعه زیرساختی و نیاز روز بشر، رو به گسترش است. این عامل به تولیدکنندگان و تامین کننده ها یادآور می شود که همواره تولید این ترکیب را پیشتاز اهداف خود قرار دهند.

قیمت گلیسیرین مونو استئارات:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید گلیسیرین مونو استئارات:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش گلیسیرین مونو استئارات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

02177641136  

02177649244

02177641217

منابع:

[1] Glyceryl Stearate. (n.d.). Retrieved from https://cosmeticsinfo.org/ingredient/glyceryl-stearate

[2] Glycerol monostearate. (n.d.). Retrieved from https://www.chefsteps.com/ingredients/glycerol-monostearate

[3] Sky, Z., & Anderson, C. (2018, July 05). Glyceryl monostearate sources, health risks. Retrieved from https://www.naturalpedia.com/glyceryl-monostearate-sources-health-risks.html

[4] Deckner, G., & Deckner, G. D. (2017, April 24). Glyceryl stearate: Personal care formulation basics. Retrieved from https://knowledge.ulprospector.com/1965/pcc-glyceryl-stearate/

[5] Global Glyceryl Monostearate Industry Analysis, Size, Market share, Growth, Trend and Forecast 2025. (2018, September 07). Retrieved from http://www.kswo.com/story/39044439/global-glyceryl-monostearate-industry-analysis-size-market-share-growth-trend-and-forecast-2025  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *