کلرید روی
قیمت کلرید روی | zinc chloride | خرید فروش کلرید رویReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

قیمت کلرید روی و فروش یا خرید آن. zinc chloride از جمله ترکیباتی است که به دلیل اهمیت و کاربرد فراوانی که در  صنایع مختلف دارد همواره مورد توجه زیادی قرار می گیرد. جهت آشنایی با مشخصات محصول ، تولید کننده ، آنالیز ، بسته بندی و سایر موارد ادامه متن را ملاحظه بفرمایید. جهت ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش کلرید روی:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید کلرید روی:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده:چین/ بلژیک

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه 50 کیلویی و کیسه 25 کیلویی / کیسه 25 کیلوی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99% و 99.8%

قیمت کلرید روی:

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
   

09198991006
09198991007
09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید.

برگه آنالیز نمونه محصول

………………..کلرید روی

کلرید روی (Zinc chloride) یک بلور شش‌ضلعی سفید، محلولی بی‌رنگ دارای نه شکل و بسیار انحلال‌پذیر در آب است. فرمول شیمیایی کلرید روی به‌صورت (ZnCl2) است. این ماده هیگروسکوپیک (hygroscopic) است و به‌سرعت رطوبت را جذب می‌کند بنابراین باید دور از هرگونه آب و یا رطوبت موجود در هوا باشد.

خواص فیزیکی و شیمیایی:

جرم مولکولی 136.28 g/mol
دمای ذوب290 °C
دمای جوش732 °C
چگالی  2.91gr/cm3  

.

روش تولید :

این ماده توسط واکنش هیدروکلریک اسید آبی با مواد زائد روی یا سنگ معدنی (roasted ore) تولید می‌شود. محلول این ماده با توجه به درصد خلوص‌های موردنیاز به روش‌های گوناگون تولید می‌شود. همچنین برای به دست آوردن آن با درصد خلوص بالا این واکنش را در دمای 700 درجه سانتی‌گراد با گاز هیدروژن کلراید انجام می‌دهند.

کاربردها:

کلرید روی فلاکس (به‌عنوان شار) در صنایع متالوژی:

این محصول دارای توانایی حمله به اکسید فلزی (MO) است تا مشتقات فرمول MZnOCl2 را به وجود آورد. این واکنش مربوط به استفاده از ZnCl2 به‌عنوان یک فلاکس (شار) برای لحیم‌کاری است. همچنین در جوش‌های گالوانیزه، لحیم‌کاری و پوشش دهی استفاده می‌گردد.

 

کاربرد کلرید روی

 

در ترکیبات آلی:

در آزمایشگاه‌ها کاربرد فراوانی دارد، به‌طورکلی به‌عنوان یک اسید لوئیس باقدرت متوسط ​​شناخته می‌شود.

فرآیندهای نساجی:

محلول‌های آبی با غلظت بیش از 64 درصد وزنی / وزنی Zncl2 در آب دارای ویژگی جالبی از انحلال نشاسته، ابریشم و سلولز است؛ بنابراین، چنین محلول‌های نمی‌توانند از طریق صفحات فیلتری استاندارد جداسازی شوند. به علت وابستگی به این مواد، ZnCl2 به‌عنوان یک عامل نسوز در پارچه‌ها به کار می‌روند.

سلول خشک یا باتری:

معمولاً در باتری‌های سلول خورشیدی به‌عنوان الکترولیت به کار می‌رود که همچنین وظیفه یک جذب‌کننده رطوبت و مهارکننده خوردگی را بر عهده دارد.

کلرید روی

صنایع نفت:

به‌عنوان شکننده امولسیون بسیار خوب برای جداسازی روغن از آب استفاده می‌گردد. همین‌طور به دلیل گرانروی بالای خود در چاه‌های حفاری و نفت به‌عنوان مایع پرکننده استفاده می‌شود.

علف‌کش:

روی کلرید در ساختار علف‌کش به کار می‌رود. این محصول برای کنترل قارچ روی سقف خانه‌ها و در کنار راه‌های عبوری، نرده‌ها و هرکجا که علف‌های هرز رشدمی کند کاربرد دارد.

کشاورزی:

به‌ندرت در کشاورزی استفاده می‌شود. ZnCl2 ممکن است با مواد شیمیایی واکنش دهد تا محلول‌های روی را تشکیل دهد که برای گیاهان و حیوانات حیاتی است.

 ساختار دئودورانت ها، مواد ضدعفونی‌کننده، اتیل استات و کربن فعال از این ماده استفاده می‌کنند.

این ماده را با سولفید واکنش می‌دهد تا گاز H2S را در تأسیسات دفع زباله به حداقل برسانند.

ایمنی و MSDS:

جامد یا محلول این ماده می‌تواند چشم‌ها را تحریک کند. هنگام مصرف بیش‌ از اندازه می‌تواند باعث مسمومیت، تحریک شدید معده، حالت تهوع، استفراغ و اسهال شود. همچنین این ماده برای محیط‌ زیست بسیار خطرناک است و ماندگاری بالایی دارد.

منابع:

Zinc Chloride Powder/Liquid Application & Use. (n.d.). Retrieved January 2, 2019, from http://www.pinktochemicals.com/zinc-chloride-powder-liquid-application-use-777895.html

ZINC chloride. (n.d.). Retrieved January 2, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Zinc_dichloride#section=Chemical-and-Physical-Properties

Hazardous Substances Data Bank (HSDB). (n.d.). Retrieved January 2, 2019, from https://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search2/r?dbs hsdb:@term @rn @rel 7646-85-7

موسسه ی مبتکران شیمی

4 نظر برای «قیمت کلرید روی | zinc chloride | خرید فروش کلرید روی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *