کشور تولید کننده: چین / ایران

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99%

$ قیمت کلرید آمونیوم (نشادر) : برای آگاهی ازقیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      09198991006
             09198991007
             09198991008 

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید.

کلرید آمونیوم

کلرید آمونیوم (Ammonium Chloride) ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی NH4Cl است. کلرید آمونیوم به خوبی در آب (100mg/ml) حل می شود که انحلال آن در آب گرماگیر بوده و یک محلول بی رنگ و شفاف بدست می دهد. همچنین در متانول و اتانول محلول است. محلول های کلرید آمونیوم نسبتا اسیدی هستند. نام دیگر آن نشادر است .

 روش تولید کلرید آمونیوم(نشادر)

روش های مختلفی برای تولید کلرید آمونیوم وجود دارد:

1) فرآیند نمک دوتایی که کلرید آمونیوم و کربنات سدیم به طور همزمان تولید می شود.

2) خنثی سازی مستقیم آمونیاک با استفاده از اسید هیدروکلریک. بیشتر کلرید آمونیوم مصرفی در هند، چین و ژاپن جهت استفاده در کود شیمیایی با فرآیند نمک دوتایی تولید می شود. ولی کلرید آمونیوم با درصد خلوص بالا با استفاده از واکنش مستقیم بخار آمونیاک بدون آب و گاز اسید هیدروکلریک تولید می شود. 

کاربرد کلرید آمونیوم (نشادر)

کاربرد اصلی کلرید آمونیوم به عنوان منبع تامین نیتروژن در کودهای شیمیایی است که در مقادیر مختلف به همراه اوره یا سولفات آمونیوم در ترکیبات کود شیمیایی استفاده می شود. یکی از مزایای کلرید آمونیوم این است که غلظت بالاتر و هزینه کمتری نسبت به سولفات آمونیوم دارد. اگرچه کلرید آمونیوم شناخته شده ترین ترکیب برای کشت برنج است، برای محصولاتی مانند گندم، جو، نیشکر، ذرت و … در شرایط آب و هوایی مختلف امتحان شده و کارآمد می باشد. محدودیت کلرید آمونیوم می تواند مقدار کم نیتروژن آن در مقایسه با اوره یا آمونیوم نیترات و همچنین مقدار بالای کلرید آن باشد که از میزان بیشتر، می تواند برای خاک و برخی محصولات کشاورزی مضر باشد. کود شیمیایی بر پایه کلرید آمونیوم شامل %25 نیتروژن است. این ماده می تواند به صورت گرانول یا بلور عرضه شود. برای استفاده مستقیم، شکل بلور یا گرانولی درشت ترجیح داده می شود، درحالی که بلورهای ریز می تواند در ترکیب کود شیمیایی استفاده شود. افزایش کلر خاک ناشی از افزودن کلرید آمونیوم، جذب کادمیم در گیاهان را افزایش می دهد. 

کلرید آمونیوم در گالوانیزه کردن فولاد، تصفیه روی و پوشش ورقه آهن با روی استفاده می شود. همچنین یک فرآیند ولتامتری برای شناسایی مس، سرب، کادمیم و نیکل در ماتریس های زیست محیطی وجود دارد که از بافر آمونیاک- کلریدآمونیوم استفاده می کند. همچنین به عنوان طعم دهنده در مشروبات الکلی به کار می رود. کلرید آمونیوم در مقیاس آزمایشگاهی برای کاهش دما در حمام های خنک کننده و نیز همراه با آمونیاک به عنوان محلول بافری استفاده می شود. 

در زمینه مصارف پزشکی آمونیوم کلرید  انواع خاصی از سنگ کلیه را حل می کند و برای افزایش دفع سموم و دارو از بدن استفاده می شود. می تواند همراه با آنتی بیوتیک هایی مانند تتراسایکلین و پنی سیلین جهت افزایش مقاومت در برابر برخی از باکتری های خاص استفاده شود.

هشدار حفاظتی

کمک های اولیه

پیشگیری

تماس با چشم  : سوزش شدید

چشمها را باز نگه داشته و با مقدار زیادی آب بشویید
به چشم پزشک مراجعه کنید

حفاظت چشم : لازم است

تماس با پوست : سوزش خفیف

با مقدار زیادی آب بشویید لباس های آغشته به ماده را از تن خارج کنید.

لباس محافظ مناسب باید برای محل کار در نظر گرفته شود که نوع آن بستگی به غلظت ماده ای دارد که حمل می شود.

بلعیدن و خوردن : سوزش مخاط

 مقدار زیادی آب بنوشید خود را وادار به استفراغ کنید به پزشک مراجعه نمایید.

 در هنگام پخش شدن گرد و غبار ماده در هوا لازم است

فروش آمونیوم کلرید:

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آمونیوم کلرید را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید آمونیوم کلرید  با شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
021-77649244                021-77641217

مطالب مرتبط:

جدول بیشترین طعم دهنده هایی که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند
تشدید کننده های طعم چه کاری می کنند؟
تعیین درصد خلوص کلرید آمونیوم

یک نظر برای «کلرید آمونیوم (نشادر) Ammonium Chloride»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *