مصارف صنعتی n-Butanol (نرمال بوتانول) شامل تولید داروها، پلیمرها، استر های علف کش، چاپ است. همچنین در تولید رزین های اوره – فرمالدئید و ملامین – فرمالدئید به عنوان یک رقیق کننده یا واکنش دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. در تصاویر زیر برخی از حوزه های کاربردی این الکل را مشاهده می کنید:

کاربردها:

محصول فوق به انگلیسی n-Butanol, به عنوان یک ماده در عطر ها و به عنوان یک حلال برای استخراج روغن های ضروری مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین به عنوان یک استخراج کننده در تولید آنتی بیوتیک ها، هورمون ها و ویتامین ها استفاده شده؛ و حلالی برای  رنگ ها، پوشش ها، رزین های طبیعی، چسب ها، رزین های مصنوعی، رنگدانه ها، آلکالوئیدها و کافور استفاده می شود.

دیگر کاربردهای متفاوت حلال نرمال بوتانول شامل پوشش پارچه در صنایع نساجی، به عنوان یک عامل تمیز کردن یا صیقل دهنده، بنزین، مایع ترمز و محصولات مصرفی مانند محصولات آرایشی، محصولات ناخن، محصولات بهداشتی و محصولات اصلاح در صنایع آرایشی است. بازار اصلی این محصول از جمله محصولات شیمیایی، پتروشیمی، منسوجات، تمیز کننده ها و لوازم آرایشی است.

تولید :

در حال حاضر به منظور تولید n-Butanol در سراسر جهان از سوخت های فسیلی استفاده می شود. در متداول ترین شیوه ی تولید این ترکیب از پروپان به عنوان خوراک استفاده می شود. که با استفاده از یک واکنش هیدروفرمیشن آن را به بوتانال تبدیل می کنند.  در مرحله ی بعد نیز به کمک یک فرایند hydrogenation که بر روی بوتانال انجام می گیرد, محصول مورد نظر ما تولید می شود. 

جهت خرید بوتانول اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *