سدیم متاسیلیکات

متا سیلیکات سدیم چیست؟

متاسیلیکات سدیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول مولکولی Na2SiO3 که ماده اصلی این ترکیب سدیم سیلیکات مایع میباشد.

کاربردها:

کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع شوینده و بهداشتی :

 متاسیلیکات سدیم به مدت طولانی در مواد پاک کننده قلیایی برای بخش خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار میگرفته است.
به طور گسترده از متاسیلیکات سدیم در مواد پاک کننده و برای درست کردن فرمولاسیون صابون ها استفاده میشود.هنگامی که متاسیلیکات سدیم به صابون اضافه میشود قدرت پاک کنندگی صابون را افزایش میدهد و همچنین افزودن ان ها در صابون های آرایشی به منظور جلوگیری از فاسد شدن و ترش شدن صابون میباشد.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در مواد شوینده
متاسیلیکات سدیم به دلیل اینکه هم شامل سدیم و هم شامل سلیکات به نسبت یکسانی است قدرت پاک کنندگی بالایی در سطوح سخت دارد و خواص چند منظوره ای در تمیز کردن و حذف چربی و گرد وخاک در آب های سخت نیز دارد.
در شوینده های سنتزی ، فسفات ها و دیگر موادی که بکار میروند باعث خوردگی آلومینیوم ، روی و آلیاژهای دیگر که در ساختار سیتنک ظرفشویی بکار میرود ، میشود.
هنگامی که از سیلیکات سدیم در ترکیب شوینده ها استفاده میشود باعث کنترل خوردگی و امولسیون سازی چربی ها و روغن های آلی و کاهش سختی کلسیمی و منیزیمی آب میشود.

متاسیلیکات سدیم عضو خانواده سدیم ها میباشد و در بسیاری از صنایع  و تنظیمات خانگی مورد استفاده قرار میگیرد.
در حالی که یک محلولی برای تمیز کردن و رفع زنگ زدگی است

کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت کاغذ سازی :

یکی از کاربردهای اصلی متاسلیکات سدیم در صنعت کاغذ و خمیر کاغذ است. به منظور افزایش چسبندگی در خمیر کاغذ، کارتن سازی، لوله های مقوایی و بعنوان چسب در مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنعت کاغذ سازی
در کارخانه های تولید کاغذ برای سفید کردن و پاک کردن جوهر از سیلیکات استفاده میکنند با این عمل جوهر از الیاف کاغذ حذف و به صورت معلق در می آیند و مانع از رسوب مجدد جوهر بر روی الیاف میشود.
سیلیکات موجب پایداری پراکسید هیدروژن  و بعنوان بافر نیز عمل میکند و سیلیکات ها در عمل جوهر زدایی فقط در pH پایین توسط سدیم هیدروکسید صورت میگیرد که باعث کدر شدن محلول میشود که این موضوع در تهیه خمیر کاغذ مسئله مهمی است.

ماده ای سازگار با محیط زیست(green-frindly)

خواص خورندگی سدیم متا سیلیکات سدیم در هنگام استفاده بعنوان تمیز کننده پودری دستی میتواند جایگزین موادی باشد که با محیط زیست سازگارنیستند وهمچنین این ترکیب بدون فسفات است.

سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا ، فرم 5آبه متاسیلیکات سدیم راتایید کرده و استفاده آن در شستن سبزیجات و میوه ها را تایید کرده است ،همچنین از این ترکیب   در حشره کش ها و قارچ کش ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در سیمان 

بدلیل اینکه این ترکیب معدنی است ، متا سیلیکات سدیم برای ترکیبات مقاوم در اتش مناسب است
این ترکیب در وسایلی که در برابر حرارت بالا محافظت شوند یافت میشود به خصوص فرم هیدراته متا سیلیکات سدیم که یک اثر بخشی خنک کننده ای دارد و در ساخت وسایل مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، آجر و ملات مورد استفاده قرار میگیرد.
از فرم هیدراته متاسیلیکات سدیم بعنوان یک ماتریس برای افزایش قلیاییت اضافه میشود که باعث میشود انحلال سریعتر از سایر پوردهای سیلیکاتی رخ دهد
متاسیلیکات سدیم را هنگامی که به سیمان اضافه میکنند باعث میشود مواد تشکیل دهنده سریعتر بهم متصل شوند و از بهم پاشیدگی اجزا سیمان جلوگیری میکنند.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در صنایع سرامیک و کاشی

کاربرد متاسیلیکات سدیم

در صنعت سرامیک بخشی از اب موجود در خاک رس با متاسیلیکات سدیم  برای بهبود ویژگی های مایع جایگزین شود که منجر به صرفه جویی در انرژی در مرحله خشک شدن(حذف آب) میشود. و مانع از ترک خوردن محصول در هنگام پخت میشود.
نقش این ماده در ترکیب سرامیک باعث افزایش استحکام مواد میشود.
بیشتر از متاسیلیکات 5آبه و 9آبه استفاده میشود.

کاربرد متاسیلیکات سدیم در لوازم آرایشی:

متاسیلیکات سدیم یک نمک معدنی است و در لوازم ارایشی بعنوان تثبیت روشن کننده پراکسید استفاده میشود.
و در لوازم ارایشی و مراقبت های شخصی استفاده میشود.

قیمت متاسیلیکات سدیم :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت متاسیلیکات سدیم  به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید متاسیلیکات سدیم :

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید متاسیلیکات سدیم مورد نظرتان یاری نماید

فروش متاسیلیکات سدیم :

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش متاسیلیکات سدیم   را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت متاسیلیکات سدیم  با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *