استفاده ی عمده متیل استات به عنوان یک حلال سمی کم فرار در چسب، رنگ، و پاک کننده لاک ناخن است. در ادامه با کاربرد های این ترکیب بیشتر آشنا می شویم

پوشش دهی :

این ماده با تعداد زیادی رزین سازگار است. حلالی قابل اختلاط است که می تواند به تنهایی یا در سیستم های مخلوط استفاده می شود. زمانی که زمان خشک شدن سریع مورد نیاز است، این ماده با قابلیت تبخیر سریع، یک حلال ایده آل است،. این ویژگی در خودرو و مبلمان کاربرد مفید دارد.

استفاده از ماده ی فوق به بهبود عملکرد آئروسل ها و دیگر پوشش های حساس به رطوبت کمک می کند. مزیت دیگر این ماده توانایی آن در افزایش عمر مفید سیستم های پوشش و کاهش زباله های محصول است.

تمیز کردن و آماده سازی سطوح صنعتی :

این ماده عاری از ترکیبات آلی فرار بوده و قابل تجزیه زیستی است، که آن را به عنوان یک انتخاب سازگار با محیط زیست برای پاک کننده های صنعتی بکار برد. این ماده به علت فعالیت عالی محلول و چگالی بالاتر و در عین حال حفاظت از محیط زیست قادر به حذف آلاینده های سنگین تر است. ویژگی های آب گریزی این ماده باعث جلوگیری از مشکلات مربوط به رطوبت، مانند قطعات آسیب دیده یا خوردگی می شود. به دلیل نقطه اشتعال بالاتر محصول فوق و خواص آبگریز از این ماده به جای استون در محلول های نظافت صنعتی می توان استفاده کرد و به این صورت هزینه را کاهش داد.

کاربردهای متیل استات

کاربرد های دیگر:

این ماده همچنین می تواند به عنوان یک حلال در چسب، رنگ، و پاک کننده لاک ناخن استفاده شود. علاوه بر این، آن را برای تولید چسب های سلولز و به عنوان یک حلال رابط در تولید رنگدانه استفاده می کنند.

کاربردهای متیل استات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *