کود فسفر کود پتاسیم
کود فسفر | کود پتاسیم | افزایش فسفر و پتاسیم خاک را بدون استفاده از کودReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

چگونه فسفر و پتاسیم را در خاک افزایش دهیم : کود فسفر و کود پتاسیم همراه با نیتروژن 3 تا از اصلی ترین مواد مغذی و حیاتی خاک را تشکیل می دهند. در واقع دو عدد آخر آن کیسه ها 10-10-10 و 5-20-20 فسفر و پتاسیم را نشان می دهند، به همین ترتیب شما در مرکز باغ مشاهده میکنید. فسفر شکوفه ی گل و رشد ریشه را تقویت میکند، حال آنکه پتاسیم به گیاهان کمک میکند تا با بیماری های دیگر مبارزه کنند و سایر مواد مغذی را مصرف کنند. اگر فسفر و پتاسیم خاک شما کم است یا نیاز به برنامه سالانه برای نگه داشتن آنها در سطوح مناسب دارد چند گزینه آلی و همچنین ترکیبات مصنوعی وجود دارد، آنها را به خاک خود اضافه کنید.

روش اول :

1-سطوح فسفر و پتاسیم خاک خود را با استفاده از یک سیستم آزمایش خانگی تجزیه و تحلیل کنید یا به یک سرویس پشتیبانی یا آزمایشگاه تخصصی بفرستید. ارزیابی اینکه آیا خاک شما در هردو یا هردو مواد مغذی بشدت پایین یا نسبتا پایین یا اندکی کم است، به شما در تعیین میزان استفاده از کود کمک خواهد کرد.
2-علف های هرز و سایر پوشش های گیاهی را از محوطه  یا بستر باغ بزدایید.
3-بستر باغ را با چنگگ جمع کنید صافو هموار شود.
4- برای اضافه کردن فسفر به خاک خوراک استخوان را در بالای بستر باغ پخش کنید. برای هر 1000 فوت مربع ، 30 پوند برای خاکی که بشدت کمبود دارد ، 20 پوند برای خاکی که نسبتا کمبود دارد و10 پوند برای خاکی که دارای کمبود اندکی است اجرا شود.
5- برای پتاسیم خوراکی اشنه دریایی (کتانجک) پخش کنید. برای هر 1000 فوت مربع ، 20 پوند برای خاکی که دارای کمبود شدیدی است ، 10 پوند برای خاکی که نسبتا کمبود دارد و 5 پوند برای خاکی که کمبود اندکی دارد.
6-برای اصلاحات خاک، در بالای  8- 12 اینچ  از خاک را با استفاده از یک بیل کار کنید.
7- باغ به طور کامل به آب اجازه می دهد تا مواد مغذی در سراسر بستر فرایند جذب را شروع کنند.

چیز هایی که شما نیاز دارید:

سیستم تست خاک یا تجزیه و تحلیل تخصصی

چنگگ

خوراک استخوان یا سنگ فسفات

خوراک اشنه دریایی (کتانجک) ، سنگ سبز یا سنگ گرانیت

ترکیب بعنوان مثال 5-20-20 (اگر از اصلاحات تک ماده استفاده نکنید )

بیل

سیستم آبیاری شلنگ یا قطره ای

راهنمایی

اگر باغ شما قبلا کشت شده باشد، چنگگ هر گونه کود گیاهی کنار جمع شده و آب را در اطراف گیاهان پخش می کند و آب، کود را به داخل  سطح خاک منتقل می کند.

آزمایش حرفه ای انجام شده خاک نه تنها درباره میزان فعلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم باغ شما خواهد گفت بلکه اینکه آیا خاک به طرز محسوسی فاقد هرگونه ترکیبات مغذی و اصلی که به مقدار خیلی کم لازمه باشند، نیز گفته خواهند شد. این توصیه ها می توانند شما را در انتخاب گزینه های درباره ی اصلاحات راهنمایی کنند. بسیاری از ترکیبات تجاری حاوی مواد مغذی می باشند.

ترکیبات ارگانیک (آلی) از جمله خوراک گرانیت و خوراک کتانجک نه تنها پتاسیم آنها زیاد است بلکه مواد معدنی خاص نیز دارند.بعنوان مثال ، خوراک گرانیت به ویزه سیلیس زیادی دارد. بطور مشابه خوراک استخوان دارای کلسیم و فسفر می باشد.

هشدار

کودهای خشک، حتی از آنهایی که بطور طبیعی مشتق شده ، می توانند باعث تحریک ریه ها و پوست شما شوند، هنگام پخش و بیل زنی و اصلاح خاک ماسک و همچنین دستکش و آستین بلند استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *