هیپوکلریت کلسیم

هیپوکلریت کلسیم یا پرکلرین یکی از کاربردی ترین مواد برای بلیچینگ (سفید کنندگی)، ضدعفونی و تصفیه در دنیا شناخته شده است. در ادامه به مقایسه و تفاوت هیپوکلریت سدیم با این ماده بیشتر آشنا می شوید و به بحث پیرامون خواص، مضرات، کاربرد ها و موارد مصرف، روش تولید، نحوه عملکرد در کاربری های مختلف و msds این محصول بیشتر می پردازیم.

برای خرید پرکلرین همچنین جهت اطلاع از چگونگی ثبت سفارش و قیمت ها با دفاتر فروش موسسه مبتکران شیمی در تماس باشید.

فروش هیپوکلریت کلسیم ( پرکلرین )

این موسسه این افتخار را دارد که توانسته است شما صنعتگران عزیز را 30 سال مداوم در خرید مواد شیمیایی دلخواهتان همراهی نماید. برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت پودر هیپوکلریت کلسیم با ما در تماس باشید.

 

قیمت خرید هیپوکلریت کلسیم ( پرکلرین )

تهیه ی مواد شیمیایی مورد نظرتان را به ما در مبتکران شیمی بسپارید.

 .  تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

 

کشور تولید کننده:  هند / ایران

 بسته بندی: مایع یا پودری درون بشکه 45 کیلویی 

 درصد خلوص : 70% / 65%

قیمت پرکلرین :

 برای آگاهی از قیمت روز فروش هیپوکلریت کلسیم با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید:

 . 09198991006

این محصول به صورت پرفورمایی نیز به فروش می رسد. جهت دریافت اطلاعات و خرید پودر هیپوکلریت کلسیم بیشتر در این خصوص به سایت زیر مراجعه نمایید:www.shanghaichemex.com

خواص و ویژگی ها 

فرمول شیمیایی: Ca(OCl)2

اسامی دیگر: پرکلرین، بیلیچینگ، نمک کلسیم

دمای تجزیه:  175 درجه سانتی گراد

حلالیت در آب : این ماده در آب بسیار محلول است. حلالیت  پرکلرین در دمای 20 درجه سانتی گراد بر آب ر 214 گرم در لیتر می باشد.

این ماده از مخلوط آهک و کلسیم کلرید به دست می آید و برای سفید سازی و یا تصفیه ی آب مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در فرمولاسیون اسپری های ضد عفونی کننده، علف کش ها و مواد شوینده نیز کاربرد دارد. هیپوکلریت کلسیم عموما به صورت پودر سفید، قرص و یا صفحات تخت موجود است. این محصول سریعا در آب حل شده و در اثر حرارت دیدن اکسیژن و گاز سمی کلر از خود آزاد می کند.  

قابل اشتعال نیست، اما می تواند به عنوان یک اکسید کننده برای مواد قابل احتراق عمل کند و ممکن است با آمونیاک، آمین ها یا سولفید های آلی به صورت انفجاری واکنش دهد.

ساختار شیمیایی هیپوکلریت کلسیم

این ماده به عنوان بهترین ضد عفونی کننده آب استخر ها شناخته می شود. زمانی که با آهک مخلوط می شود به عنوان عامل بلیچینگ مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر خواص محصول

در جدول زیر برخی از خواص فیزیکی و شیمیایی این محصول نشان داده شده اند : 

بوبوی کلر قوی
رنگصورت جامد سفید رنگ کریستالی و گرانول یا قرص های سفید رنگ
نقطه جوشتجزیه در 100 درجه سانتی گراد
نقطه ذوب 100 درجه سانتی گراد
حلالیت 21 % در آب در 25 درجه سانتی گراد
چگالی350/2  گرم بر سانتی گراد مکعب

 

احتمال احتراق هنگام واکنش این ماده با ترکیبات آلی و یا روغن ها،به دلیل تجزیه پذیری بالا وجود دارد.

واکنش این ماده با آب واکنشی گرماده می باشد. هیپوکلریت کلسیم از نوع سدیمی آن پایدارتر است و محتوای کلر بیشتری نیز دارد.

 • این ماده به دو صورت پودری (رایج تر) و قرصی موجود می باشد
 • در فرم پودری این ترکیب دارای pH در حدود 11 و در فرم قرصی دارای pH ای در حدود 9 می باشد.
 • حاوی حدود 65-75 درصد کلر است
 • فاقد تثبیت کننده استخر است
 • به دلیل دارا بودن کلسیم باعث افزایش سختی آب می شود

روش تولید

ماده ی فوق توسط دو روش اصلی تولید می شود :

 • روش کلسیم بر پایه کلریناسیون آهک خردشده با استفاده مستقیم از گاز کلر بر طبق واکنش زیر است :

 

2Ca(OH)2 + 2Cl2 → Ca(ClO)2 + CaCl2 + 2H2O

 

 • روش سدیم نیز بر پایه واکنش سدیم هیپوکلریت با محصول روش کلسیم است جهت حذف کلسیم کلرید نامطلوب که یک محصول جانبی حاصل از روش کلسیم است :

 

CaCl2 + 2NaClO → 2NaCl + Ca(ClO)2

 

امروزه روش سدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در هر دو روش تولید Ca(ClO)2 و آب ستگی مستقیمی به واحد کلرو آلکالی دارد که در آنجا گاز کلر تولید می شود. 

 

ضد عفونی کننده های کلر دار

این مواد برای افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی و سلامتی انسان به کار برده می شوند. سیستم هایی که با حجم زیادی آب سر و کار دارند (ده ها یا هزاران میلیون گالن در روز) به ویژه در آمریکا و کانادا از گاز کلر یا سدیم هیپوکلریت برای ضدعفونی کردن آب استفاده می کنند. اما سیستم هایی با حجم کمتری از آب حدود 5 میلیون گالن در روز از هیپوکلریت کلسیم برای این کار استفاده می کنند. پرکلرین همچنین به عنوان یکی از مواد جهت از بین بردن مسمومیت های غذایی نیز شناخته می شود. این ماده با آب با نسبت های مختلف ترکیب شده و برای از بین بردن سموم در صنایع غذایی استفاده می شود. این محصول نسبت به سدیم هیپوکلریت محتوای کلر بیشتری دارد.

 

چرا کلر؟

کلر به طور منظم به آب آشامیدنی و یا آب استخر اضافه می شود و سبب ضد عفونی شدن آن می گردد. کلر در دوز های مشخص سبب کشته شدن میکروارگانیسم های مضر مصرف می شود. از عوامل اختلال در سلامتی و به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل عفونت های گوش و سایر اندام ها جلوگیری به عمل می آورد.

 به دلیل مسائل ایمنی و حمل و نقل کلر معمولا به صورت پرکلرین جامد، Ca(OCl)2 · 2H2O و یا به صورت هیپوکلریت سدیم مایع مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا حاوی 3 الی 15 درصد کلر می باشد.

کلر موجود در هیپوکلریت های ذکر شده به محض مخلوط نمودن با آب، با مولکول های آن واکنش می دهد و اسید هیپوکلرو را به وجود می آورد. این اسید قویترین اسید شناخته شده برای کشته شدن باکتری ها و سایر جانداران ریز موجود در مخلوط های آبی به حساب می آید.

 

اثر کلر موجود در هیپوکلریت ها بر باکتری ها

 

ترکیبات شیمیایی با قابلیت های کلرزدایی در استخر ها

سدیم هیپوکلریت (مایع)، پرکلرین (جامد)، لیتیم هیپوکلریت و ایزوسیانورات کلر

هنگامی که هر کدام از ترکیبات ذکر شده به آب اضافه می گردند و با آن واکنش می دهند ماده ای به نام هیپوکلرو اسید آزاد می گردد. این ماده عامل اصلی ضدعفونی کنندگی می باشد. ایزوسیانورات ها مانند دی کلروایزوسیانورات و تری کلروایزوتیاسیانورات نیز موجب آزاد سازی سیانوریک اسید می گردند. این ماده یک تثبیت کننده به شمار می رود (تثبیت کننده می تواند به طور جداگانه نیز اضافه شود). این تثبیت کننده ها مانعِ از دست رفتن کلر موجود در آب در هنگام تابش اشعه ی ماوار بنفش خورشید به آب می گردند.

 

تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم

هم سدیم و هم هیپوکلریت کلسیم ترکیبات معدنی کلردار هستند که عموما برای مصارف ضدعفونی کنندگی مورد استفاده قرار می گیرند. آنیون هیپوکلریت به شدت در مقابل باکتری ها، قارچ ها و تشکیل لجن جلبک فعال بوده و آن ها را خنثی می کند.  

محصول فوق نسبتا پایدار است و خواص ضد عفونی کنندگی مناسبی همانند هیپوکلریت سدیم دارد. از تفاوت های این دو ماده می توان به مقدار کلر بیشتر در هیپوکلریت کلسیم (حدود 70 درصد) اشاره نمود. در مکان هایی که ده ها یا 100 ها میلیون گالن آب گنجایش دارند معمولا از هیپوکلریت سدیم برای کلرزدایی استفاده می نمایند. در سیستم های آب کوچکتر که کمتر از 5 میلیون گالن گنجایش دارند از هیپوکلریت کلسیم برای کلرزدایی استفاده می نمایند.

از آنجایی که Ca سبب سخت تر شدن آب می شود در نتیجه از هیپوکلریت کلسیم در آب های سخت استفاده نمی نمایند. در آب های با سختی بالا معمولا از نوع سدیمی این ترکیب استفاده می گردد. در نتیجه قبل از استفاده از ترکیبات کلردار آب باید از نظر ترکیبات شیمیایی، pH و… مورد آزمایش قرار بگیرد.

ضد عفونی نمودن آب، با هر کدام از ترکیبات ذکر شده معایب و مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به آن بیشتر می پردازیم و با انواع اشکال کلر که برای ضد عفونی سازی مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می شویم:

 

 • ضد عفونی سازی آب با NaOCl

ماده ی فوق یک مایع زرد کم زنگ می باشد که دارای کلر فعال به میزان 10- 15٪  و pH ای در حدود 13.0 است. این ماده پایدار نیست و هنگام تماس با هوا، نور یا دمای زیاد، کلر موجود در آن تبخیر می شود و در نتیجه غلظت آن در آب کاهش می یابد. واکنش شیمیایی این ماده با آب را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

NaOCl + H2O <–> HOCl + Na + OH-

 

مقدار سدیم اضافه شده به آب با استفاده از هیپوکلریت سدیم، به طور کلی تاثیری چندانی بر کیفیت آب ندارد. زیرا ضد عفونی در غلظت های نسبتاً کم کلر (معمولاً کمتر از 10 ppm) حاصل می شود.

از معایب آن می توان به ناپایدار بودن این ترکیب و تبخیر در صورت حرارت و نور اشاره نمود.

 • ضد عفونی سازی آب با 2(Ca(OCl

این ماده نسبت به هیپوکلریت سدیم با ثبات است و حاوی غلظت کلر بالاتر (30-75٪) است. واکنش شیمیایی با آب عبارت است از:

 

Ca(OCl)2 + 2H2O <–> 2HOCl + Ca+2 + 2OH-

 

این ماده در آب های سخت به خوبی حل نمی شود و برای بالا بردن میزان انحلال پذیری آن پیشنهاد می شود که از گرما استفاده نمایید.

از مزایای این محصول می توان به پایداری نسبتا بالای آن اشاره نمود. خواص ضد عفونی کنندگی این ترکیب شبیه به NaClO است با این تفاوت که سبب آزاد سازی سدیم به آب نمی گردد. در صورت نگه داری این ماده در مکان های خشک خاصیت خود را در زمان های بسیار طولانی حفظ می کند. گرید تجاری این ماده حاوی حدود 70% کلر می باشند که این ماده را برای استفاده در آب آشامیدنی و آب استخر ها قابل استفاده می کند. پرکلرین به صورت جامد نسبت به همتای مایع آن یعنی NaClO پایدار تر و نگهداری آن ایمن تر است. اگر این ماده به درستی بسته بندی نشود با رطوبت به آرامی واکنش داده و گاز کلر را به وجود می آورد.

در نتیجه هوای موجود در ظروف بسته بندی پرکلرین باید به طور کامل تخلیه شود. زمانی که با آب مخلوط می شود دارای pH  8/10 است و نگه داری pH  بهینه استخر در محدوده 2/7 تا 6/7 را نسبت به سایر اشکال کلر راحت تر می کند. Ca موجود در این ماده نسبت به سایر موادکلرینه خاصیت خورندگی کمتری دارد و آسیب کمتری به تجهیزات استخر از جمله لوله ها، سیمان وگچ می زند. فرم مایع مواد کلرینه ممکن است باعث خوردگی در لوله ها و اتصالات در اتاق فیلتر شوند.

 

 • ضد عفونی سازی آب با گاز کلر

این ماده حاوی کلر به شکل خالص می باشد. کلر موجود یک ماده اکسید کننده و ضد عفونی کننده بسیار قوی است و به صورت گاز مایع تحت فشار در سیلندرها ذخیره و حمل می شود. واکنش شیمیایی کلر با آب را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

Cl2(g) + H2O <–> HOCl + H+ + Cl-

 

برخلاف دو ترکیبی که در بالا ذکر شد، کلر گازی pH آب را کاهش می دهد.

 

کپسول های حاوی گاز کلر

 

از معایب آن می توان به حمل و نقل پیچیده و استفاده ی تخصصی از آن اشاره نمود.

 

 • ضد عفونی سازی با گاز کلراین دی اکسید

دی اکسید کلر با سایر اشکال Cl که اشاره شد بسیار متفاوت است زیرا این ترکیب در صورت فشرده شدن فرار می شود. برای تولید این ماده کلریت سدیم و اسید هیپوکلروز را در ظروف جداگانه ذخیره می نمایند و برای تولید گاز کلراید دی اکسید به درون جتراتور تزریق می کنند. در آنجا از واکنس این دو ماده دی اکسید کلر تولید می گردد.

غلظت دی اکسید کلر مورد نیاز برای ضد عفونی نمودن آب کمتر از غلظت های مورد نیاز هنگام استفاده از سایر اشکال کلر است.

در دسترس نبودن جنراتور کلراین دی اکسید، سختی در حمل و نقل و رعایت نکات ایمنی برای دو شکل آخر کلر موجب گردیده تا انواع هیپوکلریت ها در سال های اخیر مورد توجه ی بیشتری قرار بگیرند.

 

کاربردها و نحوه عملکرد

این محصول به دلیل خواص پاک کنندگی و سفید کنندگی که دارد در لباس شویی های صنعتی و خانگی استفاده دارد همچنین به عنوان ضدعفونی کننده در آب استخر، دریاچه و آب آشامیدنی و پسآب، سنتز مواد شیمیایی و سفید کردن خمیر کاغذ کاربرد دارد. در ادامه به نحوه عملکرد این ترکیب در هر کدام از این کاربری ها خواهیم پرداخت:

ضد عفونی کننده و قارچ کش

مولکول های HClO خنثی و بسیار کوچک هستند. این خصوصیات به آن ها اجازه می دهد تا به راحتی از طریق دیواره سلولی باکتری ها منتشر شوند. این نحوه عملکرد باعث کاهش پتانسیل اکسیداسیون سلول و غیرفعال شدن دی هیدروژناز تریوزفسفات (آنزیمی که برای هضم گلوکوز ضروری است) می شود. غیر فعال شدن این آنزیم باعث از بین رفتن قابلیت عملکرد میکروارگانیسم و در نهایت منجر به از بین رفتن آن خواهد شد.

 

سفیدکنندگی – لباسشویی

واکنش پذیری هیپوکلریت در دمای پایین موجب سفید شدن بهینه الیاف و صرفه جویی در مصرف انرژی کل خواهد شد.

در حضور هیپوکلریت شستن الیاف در 40 درجه سانتی گراد موجب از بین رفتن میکروب ها خواهد شد.

همه ی ما با شوینده ای به نام وایتکس آشنایی داریم، اما آیا می دانستید این ماده همان هیپوکلریت سدیم است که برای ساخت و تولید آن از پرکلرین کمک می گیرند؟ واکنش تولید این ماده را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

 

Na2CO3 + Ca(OCl)2 —> 2NaOCl + CaCO3

 

همانطور که در واکنش بالا مشاهده می شود از واکنش میان بی کربنات سدیم و محصول فوق می توان وایتکس که قدرت سفید کنندگی بالایی دارد را تولید نمود.

 

سفید کردن خمیر کاغذ

حذف رنگ از طریق واکنش دادن با لیگنین باقی مانده در خمیر.

 

کاربرد کلر در استخر ها

صنعت استخرها و چشمه های آبگرم طی دهه ها از فرآیند های کلر زنی و از شکل های مختلف آن برای ضد عفونی آب استفاده کرده اند. دلیل فراگیر بودن استفاده از این ماده به جای گاز Cl، نیاز به اتاق های جداگانه تهویه  و تجهیز کامل افراد به لوازم حفاظت شخصی هنگام سرویس یا تعویض سیلندرها  مجهز باشد. هم چنین برای استفاده از نوع مایع ضدعفونی کننده کلر دار تجهیزات حفاظت شخصی بسیار مهم است. مایعات به هیچ عنوان نباید در مجاورت اسید ها نگه داری شوند.

 

استفاده از هیپوکلریت کلسیم در استخر ها

 

ترکیبات ضد عفونی کننده هیبریدی

یک ترکیب ضد عفونی کننده لزوما باید محتوی پرکلرین و ترکیبات پروکسی دی سولفاته (Mx S2 O8) باشد که M  فلز قلیایی یا قلیایی خاکی می باشد و X با مقادیر 1 و 2 برای تنظیم PH  آب و بهبود حذف مواد آلی به کار برده می شود. این مواد درحالی که به تنظیم ماندن و عدم بالا رفتن PH  کمک می کنند باعث حذف آلاینده ها توسط مکانیسم اکسیداسیون هم می شوند.

 

طریقه ی استفاده

این ماده و یا سایر ترکیبات کلر دار اگر در مقادیر بیش از حد استفاده شوند می توانند مسمومیت های زیادی را به وجود آورند. برای اعمال پرکلرین مراحل زیر را طی نمایید:

گام اول:

اولین کاری که باید انجام دهید محاسبه ی مقدار متر مکعب آب موجود در استخر است. این کار را با ضرب کردن طول در عرض و میانگین عمق استخر می توانید به راحتی محاسبه نمایید:

 

طول (20متر)* عرض (10متر) * عمق متوسط (1.5 متر)=300 متر مکعب

 

گام دوم:

دومین چیزی که باید محاسبه شود میزان مورد نیاز پرکلرین و یا NaClO برای آزاد سازی و افزایش کلر آزاد به میزان 1mg/l.  است.  برای این منظور شما اگر از این ماده به صورت 65 درصد استفاده می نمایید لازم است تا حجم استخر را که از مرحله ی اول به دست آوردید بر 0.65 تقسیم نمایید. دلیل این تقسیم نیز این است که تنها 65 درصد از هیپوکلریت کلسیم معمولا از کلر تشکیل شده است.

در صورت استفاده از پرکلرین 70 درصد نیز لازم است شما حجم استخر را بر 0.7 تقسیم نمایید.

 

300m3 / 0.658 = 462

طبق محاسبات عدد به دست آمده به شما کمک می کند تا مقدار گرم Ca(ClO)2 گرانوله برای اضافه نمودن به آب استخر به منظور افزایش 1 mg/l کلر به دست آید.

گام سوم:

مقدار 462 گرم از ترکیب فوق را به ظرفی پلاستیکی انتقال دهید.

گام چهام:

تصمیم بگیرید که چه مقدار از این ماده برای آب استخر شما لازم است. اگر استخر هیچگونه کلری نداشته باشد نیاز به آزاد سازی 2 mg/l کلر در آن می باشد. در نتیجه برای این منظور 924 گرم از ماده ی فوق به آب استخر اضافه می نماییم. برای اینکه کلر به تمامی آب استخر سرایت نماید مدتی صبر نمایید و قبل از استفاده میزان کلر موجود در آب را اندازه گیری نمایید تا از دوز مجاز آن اطمینان خاطر حاصل نمایید.

 

مزایای پرکلرین:

 • بسیار قوی است و برای رسید به مقدار کلر دلخواه، به میزان کمی از این محصول احتباج می باشد.
 • سریع عمل می کند
 • به استخر و تجهیزات موجود در آن آسیبی وارد نمی کند.
 • ماندگاری و دسترسی آسان
 • بسیار مقرون به صرفه است و از نظر محتوای کلر فعال، یکی از ارزان ترین انواع ترکیبات حاوی کلر است که می توانید بعد از هیپوکلریت سدیم (کلر مایع) خریداری کنید.

 

MSDS و خطرات هیپوکلریت کلسیم

 • آنیون هیپوکلریت برای آبزیان خطرناک است اما خوشبختانه تماس بین این دو به ندرت اتفاق می افتد. یون موجود در آب های خروجی از خانه ها در اثر واکنش کاهش نابود شده و به یون کلرید تبدیل می شود. پسآب های صنعتی نیز قبل از رها شدن در محیط به واحدهای تصفیه فرستاده می شوند و در آن جا یون های اضافی حذف می شوند.  
 • برخی اوقات محلول های رقیقی از بعضی واحد های صنعتی مانند نیروگاه ها به محیط راه پیدا می کنند که به دلیل غلظت پایین عملا امن در نظر گرفته می شوند.
 • یکی از نگرانی هایی که در مورد استفاده از سدیم و هیپوکلریت کلسیم در تصفیه آب آشامیدنی و پسآب وجود دارد، تشکیل تری هالومتان ها است. برخی از تری هالومتان ها اثرات سرطان زایی از خود نشان داده اند و میزان مجاز تایید شده برای  وجود در آب آشامیدنی 100 ppm در نظر گرفته شده است.
 • سدیم و هیپوکلریت کلسیم ممکن است هنگامی که به عنوان ماده ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرند بر روی برخی محصولات غذایی باقی بمانند. با این حال این باقی مانده ها اثرات مضری بر روی سلامتی انسان نمی گذارند.

 

چطور ممکن است ما در معرض این مواد قرار بگیریم؟

 • ما می توانیم در معرض دوز های بسیار کمی از این ماده در صورت استفاده از سفید کننده و ضد عفونی کننده های خانگی قرار بگیریم.
 • در استخر هایی که از این ماده برای از بین بردن باکتری ها و مواد بیماری زا استفاده می شود.
 • آب آشامیدنی
 • کارگرانی که در کارخانه های نساجی و کاغذ سازی در بخش سفید سازی مشغولند نسبت به دیگران با دوز بالاتری از این مواد سر و کار دارند.

 

چطور این ماده ممکن است به سلامتی انسان صدمه بزند؟

سمیت این ماده در مرحله اول از بخش هیپوکلریتی آن ناشی می شود. اگر مقدار بسیار کمی از سفید کننده های خانگی که حاوی 3 الی 6 % از  این ماده هستند بلعیده شود تحریک سیستم گوارشی را در پی خواهد داشت. اما در صورت بلع مقدار بیشتری از این ماده یا سفید کننده های صنعتی که حاوی 10 % هیپوکلریت هستند و یا حتی پرکلرین جامد، خورندگی به همراه خون ریزی در سیستم گوارشی از دهان تا معده رخ خواهد داد و ممکن است موجب مرگ فرد شود.

 

بازار جهانی:

پیش بینی می شود در بین سال های 2016 تا 2024 این ماده رشدی در حدود CAGR 3.4 را تجربه نماید. بزرگترین کاربرد این ترکیب را همچنان تصفیه آب به خود اختصاص خواهد داد. آمریکای شمالی و اروپا دو منطقه ای هستند که بازار این ماده را تحت کنترل خود قرار داده اند. در آسیا تقاضا برای تصفیه سازی آب بهبود یافته است و توانسته است بازار رو به بهبودی برای این محصول را تجربه نماید.

باید در نظر داشت که بازار جهانی ضد عفونی کننده ها، از جمله ضد عفونی کننده های کلردار، به دلیل نگرانی های روز افزون در مورد شیوع بیماری های عفونی رو به افزایش است. از دیگر دلایل اساسی رشد بازار این مواد به خصوص کلسیم هیپوکلریت (پرکلرین) افزایش جمعیت و افزایش نیازهای لازم برای آب تمیز و کمبود آب شیرین در مناطق پرجمعیت، به طور عمده در آسیا است.

در شکل زیر می توانید بازار مصرفی سدیم هیپوکلریت را مشاهده نمایید. برای هیپوکلسیت کلسیم تقریبا بازاری مشابه پیش بینی شده است.

 

بازار جهانی هیپوکلریت کلسیم

 

رشد بازار این ترکیب به شدت تحت تاثیر مواد ضدعفونی کننده است. طبق پیش بینی ها بازار این ترکیب در طی سال های 2019-2024 رشدی در حدود 0.7 درصد خواهد داشت. 

در صنایع غذایی، از هیپوکلریت سدیم و کلسیم به عنوان ماده ضدعفونی کننده ی تجهیزات صنایع غذایی استفاده می شود. آسیا به دلیل آنکه جمعیت بالایی دارد و با توجه به آگاهی رسانی های صورت پذیرفته سهم قابل توجهی در بازار این محصول دارد. 

بزرگترین بازار جهانی محصول فوق ضد عفونی نمودن استخر است که حدود 37 درصد از کل مصرف آن را شامل می شود.

 

برای خرید هیپوکلریت کلسیم با ما در مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 

0/5 (0 Reviews)

یک نظر برای «هیپوکلریت کلسیم چیست؟ (پرکلرین) | خرید و فروش هیپوکلریت کلسیم»

 • محمد می‌گوید:

  سلام
  من برای تولید وایتکس از کدومشون استفاده کنم از سدیم یا کلسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *