کلسیم نیترات

نیترات کلسیم  یک کود کلسیمی بسیار محبوب در بین کشاورزان است. این ترکیب یکی از نمک های پر مصرف به رنگ سفید می باشد و تنها منبع قابل دسترس کاملا محلول در آب بوده که به دلیل حلالیت بالای آن در کشت های هیدروپونیک مورد استفاده قرار می گیرد. جهت سفارش ، خرید ، فروش نیترات کلسیم و یا اطلاع از قیمت این محصول با همکاران ما در مبتکران شیمی تماس حاصل فرمایید . در این مقاله با این ماده، آنالیز و نحوه ی مصرف آن بیشتر آشنا می شوید.

خرید نیترات کلسیم:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

اطلاعات محصول

کشور تولید کننده: چین / ایران

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99/05%

cas no: 10124-37-5

آنالیز محصول آنالیز نیترات کلسیم

فروش نیترات کلسیم:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

قیمت : 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما در ارتباط باشید

.خواص و ویژگی ها 

فرمول شیمیایی : Ca(NO3)2                                            

حلالیت در آب : (در 20 درجه سلسیوس)370g/L 

اسیدیته محلول : 4-5 /4

یک کود کاملا محلول به شکل گرانول و به رنگ سفید می باشد، و دارای دو نوع ماده مغذی است که به راحتی توسط گیاه جذب می شود. این ماده حاوی 15.5٪ نیتروژن (N) و 19٪ کلسیم (Ca) است. 14٪ ازت از نیترات (NO3) و 1.5٪ ازت از آمونیوم (NH4) سرچشمه می گیرد. اکسید کلسیم موجود در این کود کاملاً در آب محلول است. بدلیل حلالیت 100 درصدی این کود همچنین برای مصرف در گلخانه ها تحت کشت هیدروپونیک منبع مناسب از کلسیم و نیترات می باشد.

با توجه به وجود دو ماده غذایی ضروری برای گیاهان در این کود، آن را برای استفاده محصولات پر نیازی از جمله درخت سیب، گوجه فرنگی و خیار مناسب می سازد. در ادامه به مزایای این دو جز خواهیم پرداخت .

نقش Ca در گیاه

  • شرکت در ساخت دیواره سلولی و ساختار کلی (خصوصاً مقادیر زیاد در لایه میانی)
  • افزایش عملکرد غشای سلولی در انتقال و جذب مواد مغذی
  • محافظت در برابر سمیت آلومینیوم و منگنز
  • بهبود رشد ریشه، تقویت قارچ میکوریزی و تولید مخاط ریشه (افزایش تماس ریشه با خاک)
  • تنظیم سیستم های آنزیمی و فعال سازی ترمیم سلولی و مکانیسم های دفاعی گیاه
  • تنظیم آب و تعادل مواد مغذی در بافت گیاهی
  • کلسیم عملکرد آنتی اکسیدان ها را بهبود می بخشد و از سلولهای گیاهی در برابر آسیب سلولی محافظت می کند

عوارض کمبود در گیاه

باعث تجزیه ساختار مانند سوختگی نوک برگ ، سوزاندن انتهای شاخه ها ، جدا شدن ساقه برگ، پوسیدگی شکوفه (در گوجه فرنگی و خیار) ، لکه تلخ (در سیب) ، کاهش کیفیت محصول و ماندگاری پس از برداشت، افزایش خطر آفات و ورود بیماری می شود. این علائم نشان دهنده اهمیت کلسیم در ساختار سلولی و همچنین نقش محافظ کلسیم در برابر یکی از آنزیم های خود گیاه است که لایه پکتین بین سلول ها را تجزیه می کند.

در صورت مشاهده کمبود می توان ، نیترات کلسیم را طبق دستور العمل های کامل کود به صورت محلول پاشی استفاده نمود.

کمبود کلسیم در سیب

نقش نیترات در گیاه

گیاهان در ریشه و شاخه ها به نیتروژن برای تشکیل اسیدهای آمینه و به دنبال آن کلیه پروتئین ها (از جمله آنزیم ها) نیاز دارند. این عنصر همچنین در ساخت بسیاری از ترکیبات گیاهی مانند DNA ، RNA ، ATP و  هورمون ها نقش دارد.

میزان، زمان و نحوه مصرف

نیترات کلسیم یک کود بسیار محلول و منبع معمول هر دو ماده مغذی کلسیم و نیترات در کاربرد شاخ و برگ، به ویژه در هنگام نیاز به کلسیم در بعضی از محصولات کشاورزی مانند گوجه فرنگی و سیب می باشد.

 از این کود در خاک زمانی که می خواهید اثر بسیار سریع N روی محصول در شرایط بدون بارندگی داشته باشید استفاده می شود. از آنجا که غالب مقدار N  در این کود به شکل NO3 است، سایر موقعیت ها ممکن است منجر به هدررفت زیادی نیترات به شکل آبشویی و عواقب اقتصادی و محیطی شوند.

کمبود کلسیم معمولاً با محلول پاشی درمان می شود زیرا مصرف خاک برای رسیدن به کل گیاه می تواند دوره های طولانی ای را طی کند.

برای کاربردهای Ca در خاک ، بیشتر از اصلاح کننده های مانند کربنات کلسیم استفاده می شود.

از نظر وضع تغذیه ای در خاک های شور با مقدار بور بالا غلظت بالای نیترات کلسیم توصیه می شود زیرا NO3 با بورات ها و کلریدها متضاد است ، در حالی که کلسیم با سدیم متضاد است. 

3 نظر برای «نیترات کلسیم | فروش و قیمت نیترات کلسیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *