نیترات نقره silver nitrateReviewed by Roka on Oct 2Rating:

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: بطری های شیشه تیره 1 کیلویی

  درصد خلوص: 99.9% 

$ قیمت نیترات نقره : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

  برای مشاهده آنالیز نیترات نقره روی نیترات نقره کلیک کنید.

ویژگی های فیزیکی شیمیایی نیترات نقره:

فرمول شیمیایی نیترات نقره: (Ag(NO3

جرم مولکولی نیترات : 169.78gr/moL

شکل ظاهری نیترات نقره: کریستال بی رنگ و شفاف یا پودرکریستالی سفید می باشد

هردو شکل نیترات نقره چه محلول و چه شکل جامد آن دارای خاصیت اکسیداسیون  بسیاری از ترکیبات آلی است به طوری که در واکنش اکسیداسیون ،این ترکیبات قادرند کاتیون نقره را  در نیترات نقره  به پودر نقره سیاه رنگ احیا کنند. مخلوط نیترات نقره و گوگرد در اثر ضربه برای مثال با چکش می تواند منجر به انفجار شود

روش تولید نیترات نقره:

با حل کردن نقره در محلول رقیق نیتریک اسید وسپس با تبخیر و تبلور آن میتواننیترات نقره  تولید کرد.

 برای تهیه نیترات نقره ابتدا نقره را درراکتور وارد می شود، سپس آب مقطر اضافه  و اسید نیتریک غلیظ به سیستم اضافه می شود. تا زمانی که غلظت آن به 65- 60 درصد برسد. نرخ گرم شدن کنترل می شود تا دما به بالای 100 درجه سانتی گراد برسد، فشار بخار در MPa 2/0 حفظ می شود و واکنش تا 3-2 ساعت ادامه می یابد. گاز نیتریک اکسید از سیستم خارج می شود. مایع حاصل به یک تانک پمپ می شود و با افزودن آب مقطر رقیق می شود تا زمانی که چگالی نسبی آن به 1/7 – 1/6 برسد. پس از گذشت مدت زمان 10 ساعت و سرد شدن، مایع فیلتر می شود تا ناخالصی هایی مانند کلرید نقره حذف شود. محصول این مرحله به یک اواپوریتور فرستاده می شود تا تحت فشار کاهشی تبخیر شود

 

کاربرد های نیترات نقره

 

 

  1- ماده اولیه و خام برای تولید آینه نقره ای و تولید نقره هالیدهای حساس به نور ئر مقیاس بزرگ بکار برده میشود.
  2- نیترات نقره  ماده مهم برای تصفیه هوا است. 
  3- بعنوان شناساگر تجزیه ای یون های کلر ، برم ، ید ، سیانید ، کربنات ، هیدروکسید، سولفید و فسفات در آزمایشگاه    استفاده میشود.
  نیترات نقره در حضور کلر : سفید رنگ
   در حضور برم: زرد کمرنگ
   در حضور ید: زرد رنگ
   در حضور کربنات : سبز کمرنگ
   در حضور هیدروکسید : قهوه ای
   در حضور سولفید : سیاه

  4- نیترات نقره در میادین نفتی برای تعیین یون های کلرید در آب و سیالات حفاری استفاده می شود. 
   بعد از اضافه کردن به محلول آبی آمونیاک،نیترات نقره می تواند برای شناسایی بسیاری از انواع عوامل کاهنده آلی         مثل الدهید ها ، قندها  و بعضی اسیدها به کار رود.

   5-از نیترات نقره برای تولید فیلم عکاس استفاده میکنند.

   6- نیترات نقره در بیولوژی معمولا در رنگ آمیزی ژل­های پروتئینی برای رنگ آمیزی پروتئین ها استفاده می شود،     چون در شرایط pH اسیدی ضعیف یا خنثی با بقایای آمینواسید منتخب پیوند می دهد. نیترات نقره در رنگ آمیزی         نوکلئیک اسید و کروموتوگرافی لیپیدها و در میکروسکوپی الکترونی روبشی و شناسایی کلسیم در بافت­ها استفاده می       شود. نیترات نقره منبعی از یون­های نقره برای مطالعات بیولوژیکی مانند مطالعات سم شناسی در حیوانات دریایی و       مخمرها می باشد

   7- در موارد پزشکی :
    برای درمان عفونت و سوزش چشم استفاده می شود.
   این ماده بر سطح پوست و غشاهای مخاطی استعمال می شود و به توقف رشد پوست اضافی یا حذف بافت های اضافی     و برداشتن زخم های زمن و زگیل کمک می کند.
   نیترات نقره برای مصارف طبی به صورت ماتیکی یا محلول های با غلظت 0/01 تا 10 درصد در آب وجود دارد.       مدل ماتیکی برای درمان زگیل و بافت های دانه ای و جراحت های عمیق استفاده می شود.
   از محلول 10%نیترات نقره برای بهبود زخم دهان ،پولیپ،و همچنین درمان التهاب لثه نکروزان چرکی و غیره            استفاده می شود .و از محلول 0.5% تا 1% نیترات نقره به عنوان قطره چشم برای جلوگیری از بیماری چشمی در        نوزادان تازه متولد شده با بیماری های عفونی مشخص استفاده می شود. 

   محلول رقیق نیترات نقره خاصیت ضد باکتری و اثر جمع کنندگی و قابض دارد در حالی که محلول غلیظ آن اثر           خورندگی دارد.
 

 

 

 

فروش نیترات نقره: 

 

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی نیترات نقره را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند جهت آگاهی از نحوه خرید و قیمت نیترات تقره با شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
 021-77649244                021-77641217
                   

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *