نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate)Reviewed by Roka on Oct 2Rating:

نیترات آمونیوم در گرید کشاورزی.

ماده اي است بي بو ، بي رنگ ، جاذب الرطوبه ، بصورت جامد كريستال است و يك فرم پريل آن بصورت سوزني (نوك تيز) مي باشد و مشخصات فيزيكي آن بصورت زير است : 

نقطه ذوب : 169.6°C

وزن مولكولي : 80.06

چگالی :0/1 

pH مولار در آب :  5.43 

نقطه جوش : 210  درجه سانتیگراد

حلاليت در آب : °118/3gr/100cc H2O at 0 

آمونیوم نیترات (AN) با فرمول شیمیایی NH4NO3 یک کود شیمیایی است که برای نیتراته کردن خاک جهت کشاورزی بکار می‌رود و یک ماده منفجره نیز هست.

حل‌شدن آن در آب بسیار گرماگیر است. آمونیوم نیترات یکی از قوی‌ترین بمب‌های دست ساز است.ساخت آن به آسانی امکان پذیر بوده و استفادهٔ آن نیز راحت است.در مورد خواص این ماده می‌توان گفت که از نظر امنیت نگهداری ایمن‌ترین ماده منفجره شناخته شده‌است. بعد از انفجار سنگینی در ایالات متحده که به وسیلهٔ این ماده انجام پذیرفت به نام بمب اوکلاهاما معروف شد.نکتهٔ جالب و قابل توجه این است که اگر آمونیوم نیترات در زیر بالشتان به هنگام خواب وجود داشته احتمال انفجار بالش از این ماده بیشتر است.مواد اولیه برای ساخت آن آمونیاک و اسید نیتریک غلیظ است که به راحتی قابل دسترسی است . شاید سوالی پیش آید که چرا هرکسی در صدد ساخت و استفاده از آن بر نمی‌آید.

درجواب باید این نکته را توضیح داد که مواد منفجره به دودسته کم انفجار و پدانفجارتقسیم می‌شوند.سرعت انفجار و قدرت انفجار رابطه عکس دارند.ازین رو پایه‌های اصلی یک ماده منفجره را یک ماده کم انفجار با قدرت زیاد و یک پرانفجار با قدرت کم تشکیل می‌دهند.پرانقجارها همان چاشنی‌ها هستند.نیترات آمونیوم نیز که یک کم انفجار با قدرت بالاست فقط در کنار یک چاشنی قوی منفجر خواهد شد. این ماده بی بو ، بی رنگ ، جاذبه الرطوبه ، دانه پریل شده آن سوزنی شکل است

نيترات آمونيم ازواكنش بين اسيد نيتريك و آمونياك در محيط آبي بدست مي آيد و در توليد كودهاي شيميايي ،حشره كش ها ، مواد منفجره، موادآتش بازي ، رنگ موها ، توليدگازبيهوشي ، اكسيدكننده ها و مورد استفاده قرار مي گيرد .

قیمت نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate) :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate) به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate):

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate) مورد نظرتان یاری نماید

فروش نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate):

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate)  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت نیترات آمونیوم(Ammonium nitrate) با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *