مونو پتاسیم فسفات
خرید مونو پتاسیم فسفات | فروش مونو پتاسیم فسفاتReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

 خرید مونو پتاسیم فسفات (monopotassium phosphate) این ماده در دما و شرایط محیطی ( فشار 1 اتمسفر و دمای 25 درجه سانتیگراد) به صورت جامد، پودری و پایدار است، در آب بسیار محلول است اما در اتانول حلالیت کمی دارد. این ماده به صورت خوراکی نیز موجود است و در کشاورزی نیز کاربرد های فراوانی دارد. برای  فروش مونو پتاسیم فسفات و همچنین جهت کسب اطلاع از چگونگی ثبت سفارش این محصول و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید مونو پتاسیم فسفات ساندیا :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش مونو پتاسیم فسفات ساندیا:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99% و محلول در آب

قیمت مونو پتاسیم فسفات چینی:

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
      09198991006
                 09198991007
                 09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

 

معرفی monopotassium phosphate

 این ترکیب شیمیایی دو عنصر مهم یعنی P (فسفر) و K (پتاسیم) را در ساختار خود دارد و همین امر باعث می شود تا از آن به عنوان کود در کشاورزی استفاده کنند. بهبود طعم میوه از جمله کارایی های این ماده است.

خواص این ماده به صورت زیر می باشد

فرمول شیمیاییKH2PO4
جرم مولی136.084 g/mol
نام های دیگرپتاسیم دی هیدروژن فسفات، اسید پتاسیم فسفات، به اختصار MKP
نقطه ذوب253 °C
شکل ظاهری – رنگ – بوکریستالی –سفید یا بی رنگ – بدون بو
حلالیتبسیار محلول در آب و نامحلول در اتانول

تولید  monopotassium phosphate

به صورت کلی اکثر مواد فسفاته از اسید فسفریک تولید می شوند. خود این اسید از سنگ فسفات تولید می شود. برای این کار دوغاب سنگ فسفات به داخل راکتور ریخته شده و سپس در طی عمل لیچینگ (استخراج از جامدات) اسید فسفریک تولید می گردد. برای تولید MKP پتاسیم هیدروکسید را در یک راکتور با فسفریک اسید واکنش داده و پس از خالص سازی و خنک کردن، محصول نهایی را برای گرانوله کردن آماده می کنند.

KOH + H3PO4 → KH2PO4 + H2O

 کاربرد ها:

این ماده در صنعت کشاورزی به عنوان کود شیمیایی استفاده می شود. همچنین از این محصول برای تنظیم سطح pH و نیز به عنوان مکمل غذایی و به عنوان قارچ کش استفاده می شد. از این ماده در تولید نوشابه انرژی زا ، صنایع نساجی استفاده می شود. 

 کود مونو پتاسیم فسفات در کشاورزی

برای رشد و نمو در گیاهان عناصر زیادی لازم هستند اما در میان آنها 3 عنصر پتاسیم، فسفر و نیتروژن از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. MKP به دلیل دارا بودن پتاسیم و فسفر و همچنین حلالیت بسیار خوبی که در آب دارد، به صورت گسترده به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد، خصوصا زمانی که گیاه به نیتروژن نیاز نداشته باشد و استفاده از آن منع شده باشد. یکی دیگر از برتری های این کود نداشتن عناصر خطرناک همانند کلر، سدیم و فلزات سنگین است. از این کود برای بهبود رشد در میوه ها، گیاهان، پنبه ، تنباکو، چای و … استفاده می شود. بر اساس تحقیقات مشخص شده است که این ماده هنگام استفاده بر روی برگ گیاهان از رشد قارچ جلوگیری کرده و در صورت استفاده با مواد ضد آفت قدرت تاثیر گذاری آنها را افزایش می دهد.

 

مشخصات فنی محصول:

شاخصمقدار
میزان KH2PO4حداقل 99%
P2O5 در دسترسحداقل 52%
pH4.4-4.6
K2O34%
رطوبتحداکثر 0.2%
مواد نامحلول در آبحداکثر 0.2%
کلرایدهاحداکثر 0.1%

 

زمان و نحوه مصرف کود پتاسیم دی هیدروژن فسفات

به دلیل حلالیت بالایی که این ماده در آب دارد، روش های مختلفی برای استفاده از آن به عنوان کود وجود دارد. پاشش بر روی سطح خاک، کندن زمین و قرار دادن کود در آن و حل کود در آب و پاشیدن آن از جمله روش هایی هستند که برای استفاده از این ماده می توان به کار برد. این کود را می توان در ترکیب با سایر کودها برای تامین مورد نیاز در چرخه رشد گیاه استفاده کرد. بر خلاف فسفریک اسید این ماده قدرت اسیدی بسیار کمی دارد و بر روی پمپ و سایر تجهیزات ایجاد خوردگی نمیکند. بهترین زمان برای جذب عناصر پتاسیم و فسفر در گیاه مراحل اولیه رشد است و این در حالی است که در این زمان گیاه مقدار نیتروژن زیادی لازم ندارد، از این رو در این مقطع استفاده از MKP بسیار مفید است.

 

زمان و نحوه مصرف کود پتاسیم دی هیدروژن فسفات

این ترکیب با فراهم نمودن pH ای در حدود 4.5 می تواند عناصر کمیاب و مهم برای گیاهان را بیشتر در دسترسشان قرار دهد و موجب رشد بهتر آن ها شود. از استفاده ی این محصول با ترکیبات کلسیم دار خود داری نمایید. این ماده می تواند کمبود نیتروژن و فسفر را که در اغلب گیاهان و درختان میوه دار دیده می شود به دلیل متعادی سازی pH کنترل نماید

صنایع غذایی

در محصولات زیر از این ماده می توان استفاده نمود:

  • گوشت فراوری شده
  • سوسیس
  • همبرگر
  • سبزیجات کنسرو شده و خشک شده
  • شکلات
  • پودینگ
  • آبمیوه ها
  • محصولات لبنی
  • سوپ
  • توفو

و…

 

 کاربرد پزشکی

 یون های +K و PO4-3 هر کدام در بخش هایی از بدن نقش هایی را بر عهده دارند. پتاسیم یون اصلی داخل سلولی است و در تنطیم میزان pH در داخل سلول نقش اصلی را ایفا می کند، در بسیاری از واکنش های آنزیمی نقش فعال کننده را دارد و در سنتز بافت ها و متابولیسم کربوهیدرات ها نقش ایفا می کند. فسفات نیز در تعادلات اسیدی نقش خنثی کننده را دارد و در دفع یون های هیدروژن از کلیه نقش اساسی ایفا می کند. هنگامی که مقدار یون های پتاسیم و خصوصا فسفات در بدن کم باشند برای جبران آن از پتاسیم دی هیدروژن فسفات استفاده می شود.

کاربرد پزشکی مونو پتاسیم فسفات

منابع

Potassium dihydrogen phosphate. (n.d.). Retrieved March 18, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Potassium_dihydrogen_phosphate#section=Top

Monopotassium phosphate. (n.d.). Retrieved March 18, 2019, from https://www.drugbank.ca/drugs/DB09413

Wanichanukul, S. (1990). Effect of spraying monopotassium phosphate fertilizer on flowering and nutritional contents in the shoot of two lychee cultivars.

موسسه ی مبتکران شیمی

3 نظر برای «خرید مونو پتاسیم فسفات | فروش مونو پتاسیم فسفات»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *