مونو سدیم فسفات

  کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 99/6% و محلول در آب (گرید صنعتی)

$ قیمت مونو سدیم فسفات : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006

             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

ویژگی های فیزیکی شیمیایی مونو سدیم فسفات 

فرمول شیمیایی : NaH2PO4

جرم مولکولی : 119/98g/mol 

شکل ظاهری : به شکل پودر یا بلورهای بدون رنگ

بو : بدون بو

مونوسدیم فسفات (sodium phosphate monobasic) ترکیبی شیمیایی با شناسه پاب کم 24204  است.

مونو سدیم فسفات ترکیبی از فرم های مصنوعی فسفر و سدیم است. از نظر شمیایی فرمول این ترکیب شامل یک اتم سدیم، دو هیدروژن و یک گروه فسفات PO4 است. فرم مونو هیدرات یک مولکول آب به ازای هر مولکول سدیم فسفات دارد. واژه مونو بیس اشاره به خنثی سازی یک باز منفرد تک ظرفیتی دارد و وقتی در یک محلول باز منفرد وجود داشته باشد اتم سدیم را جدا خواهد کرد. مقدار اکی والانس این ماده 9/4 است و در 5/4 قسمت آب حل می­شود.

تولید مونو سدیم فسفات 

این نمک از خنثی شده از بخشی از اسید فسفریک طی واکنش زیر حاصل می­شود:

Na2HPO4 + H3PO4 → 2NaH2PO4

دمای بالای 169درجه سلسیوس موجب می­شود این نمک سدیم اسید پیروفسفات طی واکنش زیر حاصل می­شود:

2NaH2PO4 → Na2H2P2O7 + H2O

 کاربرد  

مونو سدیم فسفات عنصر شیمیایی مهمی در بدن انسان است، این ماده همچنین ویژگی های مطلوبی برای انجام بسیاری از آزمایش های شیمیایی را داراست. این ترکیب در شرایط آزمایشگاهی و همین طور در بدن انسان به عنوان یک بافر موثر به کنترل نوسانات سریع pH کمک می­کند و یک پزشک ممکن است با توجه به علایم کمبود فسفر که ممکن است به علت رژیم غذایی نامناسب یا بیماری های دیگر ایجاد شده باشد این مکمل غذایی را تجویز کند. بسیاری از جنبه های سلامت انسان به حفظ تعادل این ماده در بدن بستگی دارد. سلول­های بدن برای رشد، ترمیم و عملکرد صحیح به فسفر نیاز دارند و البته اکثریت این حضور در استخوان هاست به طوری که کمبود فسفر در بدن موجب علائمی چون اضطراب، استخوان درد، خستگی و تنفس نامنظم می­شود، البته باید در نظر داشت مصرف میزان بالای این مکمل ها ممکن است موجب اختلالات کلیوی شود. اگرچه این ترکیب به خصوص همراه با سایر داروها سمی است اما محلول آن به به عنوان ملین به کاهش علائم یبوست کمک می کند.

در دندانپزشکی برای ساخت پوشش های مصنوعی دندان و همچنین برای حفظ مینای دندان و جلوگیری از پوسیدن دندان ها به خمیر دندان اضافه می­شود و همچنین به طور جداگانه به عنوان محافظ دندان و دهان در دهان شویه ها کاربرد دارد. این ماده در تصفیه آب  و هم چنین در شیر خشک، غذای دام و به عنوان امولسیفایر نیز کاربرد دارد.

قیمت مونو سدیم فسفات :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت مونو سدیم فسفات به مشتریان خود عرضه میکند.

خرید مونو سدیم فسفات:

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید مونو سدیم فسفات مورد نظرتان یاری نماید

فروش مونو سدیم فسفات:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مونو سدیم فسفات  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت مونو سدیم فسفات با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

 

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *