کلرید منیزیم

کلرید منیزیم کاربرد های فراوانی دارد که در این مقاله سعی شده است تا به بخشی از کاربرد های این ماده پرداخته شود. این ماده اغلب برای کنترل گرد و غبار و تثبیت جاده استفاده می شود. دومین کاربرد رایج آن کنترل یخ است. علاوه بر تولید فلز منیزیم، محصول فوق برای انواع مختلفی از مواد نیز استفاده می شود : کود، مکمل های معدنی برای حیوانات، تصفیه فاضلاب، تخته های دیواری، آب دریا مصنوعی، مکمل غذایی، منسوجات، کاغذ، عامل مواد نسوز، سیمان و نمک های تبرید. در صنایع غذایی نیز این ماده در گرید خوراکی کاربرد دارد و نوع 6 آبه ی آن نیز موجود می باشد

کنترل گرد و غبار و فرسایش

کلرید منیزیم یکی از بسیاری از مواد مورد استفاده برای کنترل گرد و غبار، تثبیت خاک و کاهش فرسایش بادی است. هنگامی که این ماده به جاده ها و مناطق خالص خاک اعمال می شود، هر دو مسائل عملکرد مثبت و منفی رخ می دهد که مربوط به بسیاری از عوامل کاربردی است. جذب آب کلرید منیزیم (رطوبت سنجی) بدین شکل است که این ماده شروع به جذب آب از هوای با رطوبت نسبی 32٪ می کند و تقریبا مستقل از درجه حرارت می باشد.

در پزشکی :

این دارو یک مکمل معدنی است که برای جلوگیری و درمان مقدار کم منیزیم در خون استفاده می شود. منیزیم برای عملکرد طبیعی سلول ها، اعصاب، ماهیچه ها، استخوان ها و قلب بسیار مهم است. مزایای پزشکی کلرید منیزیم سلامت بهتر قلب عملکرد مغز، عضلات و عصب بهینه شده، آرامش روانی و جسمی، بهبود سلامت استخوان ، سطح قند خون پایین تر، پروتئین گوارشی بهتر، سیستم ایمنی قوی تر، کاهش خطر ابتلا به میگرن، بهبود خواب است. معمولا یک رژیم متعادل کننده حاوی مقادیر منیزیوم خون طبیعی است.

با این حال، شرایط ویژه ای باعث می شود که بدن شما Mg را از دست بدهد سریع تر از آنکه بتوانید آن را در رژیم غذایی خود جایگزین کنید. این شرایط شامل درمان با قرص های آب(دیورتیک هایی نظیر فوروزماید[furosemide]، هیدروکلروتیازید[hydrochlorothiazide])، رژیم غذایی نامناسب، مشروبات الکلی یا سایر شرایط پزشکی (مثلا اسهال شدید / استفراغ، مشکلات جذب معده و روده، دیابتی که به طور ناچیز کنترل شده) است.

در صنعت:

علاوه بر کلرید منیزیم مزایای سلامتی و بهداشت عمومی، در تعدادی از فرآیندهای صنعتی ، از جمله تولید منسوجات استفاده می شود. مجله “تحقیقات آب” اشاره می کند که در میان کاربردهای زیست محیطی کلرید منیزیم، آن را نیز می توان به عنوان رنگدانه صنعتی و پاک کننده پسماند رنگدانه ها استفاده کرد. به طور ویژه در ماشین های چاپ و دیگر مراکز تولید کاغذ نساجی ، که در آن برای خنثی سازی و پاک سازی محصولات جانبی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار رایج است.

جالب توجه است، این ماده یکی از محبوب تر عوامل یخ زدایی در جهان است. این ماده مانع از تشکیل یخ در جاده ها می شود. با این حال، کلرید منیزیم نیز ممکن است پس از یخ زدگی در فرم نمک سنگی اسپری شود و باعث برداشته شدن یخ از روی جاده ها، اتوبان ها و پیاده روها شود.

تراکم:

پتاس بدست آمده از طريق فلوتاسيون و آبگيری با استفاده از فشار زياد متراکم شده و تکه های بدست آمده پس از خردايش توسط سرند دانه بندی می شود.
جالب توجه است، محصول فوق یکی از محبوب تر عوامل یخ زدایی در جهان است. این ماده مانع از تشکیل یخ در جاده ها می شود. با این حال، این ماده نیز ممکن است پس از یخ زدگی در فرم نمک سنگی اسپری شود و باعث برداشته شدن یخ از روی جاده ها، اتوبان ها و پیاده روها شود.

 

در صنعت کود :

از منیزیم کلرید نیز می توان به عنوان کود استفاده کرد. Mg یک ماده مغذی حیاتی برای رشد گیاهان است؛ از آنجا که هسته مرکزی مولکول کلروفیل را تشکیل می دهد، به طور فعال در فتوسنتز دخالت می کند و بسیاری از سیستم های آنزیم را فعال می کند. به عنوان یک نتیجه، کمبود منیزیم در گیاهان می تواند منجر به رشد ضعیف محصول گردد.

 آدرس لینکدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *