لانولین
لانولین چیست ؟ | فواید و عوارض لانولین برای پوست و مو کدامند ؟Reviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

 لانولین چیست ؟ لانولین، ترکیبی نرم، زرد رنگ و مومی شکل است که از غده چربی گوسفند گرفته شده است و تحت عنوان موم پشم یا چربی پشم شناخته شده است. این ترکیب، نامحلول در آب و قابل نفوذ به پوست و در نرم کنندگی و مرطوب ساختن سطح خارجی بدن موثر است. نقطه دوب این ترکیب 38-42 درجه سانتی گراد است.

ترکیب شیمیایی لانولین چیست ؟

از منظر شیمیایی، این ترکیب، مخلوطی از استرهای مومی شکل بلندزنجیر، هیدروکربن ها، اسیدهای چرب و الکل ها است. محققان تخمین زده اند که بیش از 8 هزار الی 20 هزار نوع استر، 200 نوع اسید و 100 نوع الکل مختلف در لانونین، شناسایی شده اند. این آمارها نشان می دهند که این ماده علاوه بر داشتن ترکیبات باارزش، می تواند به عنوان ماده اولیه برای سنتز ترکیبات پیچیده تر نیز سودمند باشد.

این ترکیب می تواند تحت واکنش های مختلف هیدرولیز، کریستالیزه شده، استری شدن، هیدروژناسیون، آلکوکسیله شدن و … قرار گیرد. محصولات حاصل از این فرایندها، در صنایع آرایشی و مراقبتی پوست کاربرد دارند.

هیدرولیز این ماده، الکل و اسید لانولین را می دهد که الکل لانونین منبع غنی از کلسترول است. این ترکیب، به عنوان امولسیفایر قدرتمند آب در روغن عمل می کند و شامل بیش از 50 درصد وزنی لانولین بی آب است که با پیوند شیمیایی به ترکیبات استری، متصل شده است.

روغن این ترکیب نیز بیش از 40 درصد مشتقات اسیدی لانولین، آلفا هیدروکسی اسیدها هستند که در تولید محصولات آرایشی پوستی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

فواید لانولین برای پوست و مو

این ترکیب به عنوان ماده اولیه در صنایع آرایشی، در نقش مرطوب کننده ایفای نقش می کند. لانولین با آب موجود بر روی سطح پوست تشکیل امولسیون داده و با نگه داشتن آب بر روی سطح پوست، از آن محافظت می کند.  همچنین، باعث عملکرد بهتر پوست می گردد. جلوگیری از خشکی چشم ها نیز از دیگر مزایای لانولین محسوب می شود.

این ترکیب به صورت پماد لانولین در صنایع دارویی شناخته شده است و خواص درمانی دارد. به علاوه، این ماده به عنوان ماده اولیه در تولید شامپو نیز به کار می رود. شامپو لانولین باعث افزایش استحکام و کاهش آسیب به موها می شود. کاربرد دیگر آن، کاهش التهاب لب ها است و نقش آب رسانی به لب ها را ایفا می کند. خاصیت ضدباکتری و ضد قارچی را می توان از دیگر خواص آن بر شمرد.

کاربرد لانولین :

  • مرطوب کننده پوست های خشک یا جلوگیری از خشک شدن پوست ( لانولین برای پوست )

  • لوسیون ها، کرم ها، لوازم آرایش و زیبایی

  • روغن بچه و کرم های اصلاح

  • کرم های پیش گیری از خارش پوست

  • کرم های ضدآفتاب

  • اسپری لانولین برای مو

این ترکیب برای مصرف خارجی، ماده ای ایمن به شمار می آید، در حالی که به دلیل داشتن محتوای سمی، برای استعمال داخلی خطرناک است.

.

لانولین

قیمت لانولین :

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

لانولین از کجا بخریم ؟ ( تهیه کنیم ):

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش لانولین :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

02177641136  

02177641217

منابع:

W. (2018, May 14). Lanolin. https://uk.lush.com/ingredients/lanolin [1]

[2]    Lanolin, Wool and Hand Cream. (2007, February 27). Retrieved from http://www.open.edu/openlearn/science-maths-technology/science/chemistry/lanolin-wool-and-hand-cream

[3] Lanolin. (2018, September 06). Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Lanolin

[4] Alcohols, lanolin Properties. (n.d.) https://www.worldofchemicals.com/chemicals/chemical-properties/alcohols-lanolin.html  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *