2daab2ee95b9a4582355ec06c2c85884

کشور تولید کننده: چین 
  بسته بندی: بسته 10 کیلویی
  درصد خلوص: %99.9
$ قیمت سیانور مس : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید
    09198991007
            

فروش سیانور مس:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

تلفن : 

021-74926   داخلی 105

021-77641136
021-77657131
021-77657132

msds

مشخصات عمومی:

فرمول شیمیایی :CuCN

نام های دیگر:   سیانید مس، کوپریسین، کوکوربیتاسینا

Copper cyanide, Copper(I) cyanide, Cyanocopper

جرم مولکولی  : 563.89 گرم بر مول

مشخصات ظاهری پودر زرد کم رنگ

حلالیت  نامحلول در آب و اتانول، محلول در پتاسیم سیانید و آمونیوم هیدروکسید

چگالی 2.92 گرم بر سانتی متر مربع

پایداری پایدار

واکنش پذیری واکنش پذیر در حضور اسیدها و اکسیدکننده های قوی و منیزیم

سمیت سمی (سیستم عصبی مرکزی، قلب و خون)

تخریب پذیری زیست تخریب پذیر در طولانی مدت

موارد زیست محیطی محصولات حاصل از تخریب سمی هستند.

ناسازگاری ناسازگار با بازها، اسیدها، نیترات ها، اکسید کننده قوی و منیزیم

توضیح محصول

سیانور مس، نمک فلزی تشکیل شده از مس تک ظرفیتی و کمپلکس سیانید است. سیانور ها از دسته ی نیتریل ها هستند که در دسته بندی شیمیایی، جز هیدروکربن های ازت دار به شمار می آیند. فلز مس در مقابل هوا نسبت به خوردگی مقاومت خوبی نشان می دهد، زیرا روی سطح آنها لایۀ تیره رنگ مقاومی ایجاد می شود که از اکسید مس و نمک های بازی حاصل از عناصر آلیاژ تشکیل شده است. به همین منظور به  در آبکاری و تزیین استفاده های زیادی از آن می شود. سیانید یون بسیار سمی است که در عکاسی، کشاورزی و آزمایشگاه ها مصرف دارد.  سیانور به آهن سیتوکروم اکسیداز در میتوکندری متصل شده و تنفس را مختل می کند. سیانور مس، ترکیبی بسیار کاربردی به عنوان کاتالیزگر در آبکاری می باشد.

ویژگی ها

سیانور مس پودر زرد یا سبز کم رنگ است که در آب و الکل نا محلول و در آمونیوم هیدروکسید، آمونیاک مایع، پیریدین و متیل پیرولیدان محلول است. خود پدر سیانور مس بسیار سمی است و در صورت تماس با بدن، زخم ها، خوردن یا استنشاق هیدروژن سیانید متصاعد شده در اثر تججزیه ی آن جذب می شود. سیانور مس در صورت تماس با آتش گاز های سمی، اکسید های نیتروژن و هیدروژن سیانید، تولید می کند. به علت حضور فلز مس در این کمپلکس، که بسیار شکل پذیر و چکش خوار است و هادی برق و گرماست، علاوه بر مصارف صنعتی، در آبکاری غیرهادی ها و وسایل تزئینی نیز کاربرد دارد. کمپلکس سیانید مس در آبکاری نیکل، استیل، آلیا/زهای روی و بسیاری از فلزات و  آلیاژها استفاده می شود. آبکاری با مس، سبب براقی، درخشش، شافیت، سختی و استحکام می شود. محلول سیانید به کار برده شده برای آبکاری با مس، شامل سیانور مس . سدیم سیانید است. سایر مصارف سیانور مس در حشره کش ها، کاتالیزگر واکنش های پلیمریزاسیون و هم چنین عامل ضدانفجار در رنگ ها دریایی مس باشد.

قیمت سیانور مس:

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت این محصول و هم چنین سایر محصولات شیمیایی با مشاوران ما در موسسه ی مبتکران شیمی فعال در زمینه ی تامین مواد شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید سیانور مس:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعت بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

کاربرد های اصلی سیانور مس

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *