d53960a4a02514c8adddbb32d7ea7282

سیانور سدیم یا سیانید سدیم (Sodium cyanide) یک نمک سیانید است که حاوی تعداد برابر از کاتیون سدیم و آنیون سیانید است . این ماده که به شدت سمی است به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلفی کاربری دارد . در ادامه با خواص فیزیکی و شیمیایی ، روش تولید ، کاربرد ها و مصارف ، روش تهیه و MSDS این محصول آشنا خواهیم شد . جهت ثبت سفارش ، خرید و اطلاع از قیمت سدیم سیانید با کارشناسان ما در واحد فروش مبتکران شیمی تماس حاصل فرمایید . 

قیمت سیانور سدیم :

موسسه مبتکران شیمی فعال در تامین مواد شیمیایی و ارائه کننده با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت سیانور سدیم به مشتریان خود عرضه میکند.

.

خرید سیانور سدیم:

موسسه مبتکران شیمی مفتخر است که توانسته سهم کوچکی در چرخه تامین کالای مورد نیاز تولیدکنندگان عزیز داشته باشد و شما را در زمینه خرید سیانور سدیم مورد نظرتان یاری نماید

فروش سیانور سدیم:

موسسه مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش سیانور سدیم  را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای آگاهی از آخرین قیمت سیانور سدیم با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:

شماره تماس : 

 021-77641136

            021-77649244                               

            021-77641217

 

 کشور تولید کننده: چین / هند

 بسته بندی: بصورت پودر در بشکه 50 کیلویی

 درصد خلوص: 98% 

$ قیمت سیانور سدیم : برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
   09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

سیانید سدیم چیست ؟ 

سیانید سدیم NaCN پودر سفید رنگی است با جرم مولی 49g/mol  و پودر کریستالی سفید رنگ و بی بوست که میتواند رطوبت را از جو جذب کند. این ترکیب در محلول های آبی حل میشود اما در الکل به آرامی حل میشود، همچنین میل زیادی برای ترکیب با فلزات دیگر دارد به همین دلیل این نمک سمیت بسیار بالایی ایجاد میکند.

سیانید سدیم

خواص شیمیایی و فیزیکی

در جدول زیر خواص فیزیکی و شیمیایی این محصول را می توان مشاهده کرد : 

فرمول شیمیاییNaCN
جرم مولی49.007 g/mol
بودر حالت کاملا خشک بدون بو – بویی شبیه به بادام تلخ در صورت وجود رطوبت
دمای جوش1496 °C
دمای ذوب563 °C
دانسیته1.6 g/cm3

.

 آنالیز نمونه محصول

آنالیز سیانور سدیم

 

 کاریرد سیانور سدیم:

کاربرد اصلی سیانید سدیم در صنعت معدن هنگام استخراج طلاست. البته واکنش پذیری بالای این ترکیبات با سایر فلزات گرانبها موجب میشود در استخراج سایرفلزات مهم مورد استفادده قرارگیرد.

 4Au + 8 NaCN + O2 + 2 H2O → 4 Na[Au(CN)2] + 4 NaOH

به دلیل سمیت بالای این ترکیب در ماهیگیری های سطح وسیع به صورت غیر قانونی مورد استفاده قرارمیگیرد. هم چنین در شیشه های جمع آوری حشرات نیز استفاده میگردد.

ترکیب این نمک با اسید تولید گاز سمی و قابل اشتعال هیدروژن سیانید میکند.سدیم سیانید مثل سایر نمک های سیانید محلول جز سموم شناخته شده محسوب میشود.این ترکیب بازدارنده تنفس سلولی است و مانع از انتقال الکترون ها می شود.

MSDS

از آنجایی که این ترکیب بسیار سمی بوده و می تواند اثراتی بسیار مخرب و ناگوار را بر روی بدن انسان بگذارد ، قبل از انجام هرگونه فعالیتی  MSDS آن را با دقت مطالعه فرمایید . 

مقالات مرتبط:
سیانور در چه مواد خوراکی وجود دارد؟
سیانید پتاسیم

موسسه ی مبتکران شیمی

4 نظر برای «سیانور سدیم(sodium cyanide) | سیانید سدیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *