سولفات منگنز | خرید فروش سولفات منگنزReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

خرید و فروش سولفات منگنز. جهت اطلاع از قیمت ها و هم چنین ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش سولفات منگنز:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید سولفات منگنز:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

. 

کشور تولید کننده: چین

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 98.05% و محلول درآب

$ قیمت سولفات منگنز چینی: 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006

             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

 برگه آنالیز نمونه محصول

……………………………..سولفات منگنز

سولفات منگنز چیست؟

سولفات منگنز (به انگلیسی manganese(ii) sulfate) ترکیبی غیرآلی و معدنی  شکل ظاهری آن  بصورت جامد و به رنگ صورتی کمرنگ بوده و نام شیمیایی تجاری این نمک II)Manganese) می ­باشد. این ترکیب به سرعت در آب حل می شود اما هنگامی که دما از 24 °C بالاتر می رود میزان حلالیت آن در آب کم خواهد شد.

سولفات منگنز

این ماده شیمایی پیش ساز تولید فلز manganese و بسیاری دیگر از ترکیبات شیمیایی است و خاک هایی که از کمبود این ماده مغذی رنج می برند، با این ماده اصلاح می ­شوند. نمک های منگنز سولفات در آب محلول آبی صورتی رنگی ایجاد می­ کند([Mn(H2O)6]+2).

 خواص فیزیکی و شیمیایی

فرمول شیمیاییMnO4S
جرم مولی gr/mol 151.000645
شکل ظاهریکریستال سفید
نقطه ذوب710 °C
دمای جوش850 °C

ساختار سولفات منگنز ساختار :

مثل سایر سولفات های فلزات فرم های هیدراته مختلفی دارند مثل مونوهیدرات، تتراهیدرات ، پنتا هیدرات و هپتاهیدرات، که البته فرم مونوهیدرات بیشتر متداول است. این ترکیبات به ترتیب دارای یک، چهار، پنج و هفت مولکول آب در ساختار خود هستند. 

 روش تولید :

260 میلیون تن از این ماده در سال 2005 در جهان تولید شده است که عدد نسبتا بالایی به شمار می آید. یکی از اصلی ترین روش های تولید این ماده هنگام استخراج سنگ معدن فلز منگنز انجام می گیرد که در آن فلز به منگنز سولفات تبدیل شده  ،خالص سازی و استخراج می­شود. دراثر ترکیب پتاسیم پرمنگنات با سدیم هیدروژن سولفات و هیدروژن پروکساید نیز این ترکیب حاصل می­ شود. در شرایط آزمایشگاهی این ماده در اثر واکنش MnO2 با SO2 حاصل می ­شود:

MnO2 + SO2 → MnSO4

  کاربردها

به دلیل خواص و فیزیکی و شیمیایی که این ماده دارد، در صنایع مختلفی همچون تولید کودهای شیمیایی، مواد افزودنی خوراکی، رنگرزی، سرامیک سازی، دارو و قارچ کش ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل نقش اساسی عنصر (Mn )در بدن انسان و حیوانات (از بیماری پیروسیس در مرغ جلوگیری می کند) ، این ماده به عنوان افزودنی به غذای حیوانات و انسان افزوده می شود. 

 

مصارف سولفات منگنز در کشاورزی:

ترکیبات منگنز (Mn) بعد از ترکیبات آهن بیشترین فراوانی را در پوسته زمین دارند. این عنصر از عناصر واسطه و کاتیون های دو ظرفیتی آن از خاک جذب می شود.  هرچقدر میزان pH خاک  کمتر باشد وخاک   اسیدی  تر باشد میزان حلالیت (Mn) هم درآن کاهش می یابد . این عنصر نقش ضروری در در مرحله انتقال الکترون فتوسنتز داشته و همچنین باعث تولید  کلروفیل می باشد. بنابراین اگر گیاهی با کمبود آن مواجه شود علائمش به سرعت در بافت های جوان گیاه دیده می شود. کمبود این عنصر باعث زردی رگبرگ ها و توقف رشد در سر شاخه ها می شود.

سولفات منگنز در کشاورزی

بیشتر (Mn) دریافتی گیاهان از خاک در برگ ها و ساقه گیاهان ذخیره می شود. این عنصر همچنین فعال کننده آنزیم هایی مانند مانند ردوکتاز بوده و در متابولیسم ازت دخالت دارد. در خاک هایی که میزان آهک در آنها بالا باشد گیاه نمی تواند این عنصر را جذب کند. مصرف نامتعادل از کودها و کمبود مواد آلی خاک کشاورزی از دیگر عواملی هستند که جذب را برای گیاه محدود می کنند. این عنصر به مقدار کم مورد نیاز گیاه بوده و زیادی آن نیز سمی می باشد .

.

استفاده به عنوان کود

این ماده از ترکیبات (Mn) می باشد که در واقع رایج ترین کود شناخته شده برای تامین این عنصر ضروری در گیاه است .این کود هم در خاک های قلیایی وهم در خاک هایی که قلیایی هستند و میزان pH آن بالا است، استفاده می شود. باعث افزایش فتوسنتز در گیاه می شود و به همین دلیل سبب افزایش محصولات می شود. کود سولفات منگنز در واقع نمکی از کاتوینهای منگنز (Mn+2 ) و آنیون های سولفات ( SO4+2) می باشد.

پزشکی

عنصر منگنز در بدن نقشی مهم در متابولیسم استخوان ها دارد و به بهبود ساختار استخوان ها کمک می کند. علاوه بر این، این ماده به عنوان یک آنزیم عمل کرده و در فعالیت های متابولیکی بدن نقش مفیدی دارد. تنظیم میزان قند، جلوگیری از بیماری و کاهش التهاب، بهبود و درمان سندروم علائم پیش از قاعدگی (PMS)، جلوگیری از تشنج صرع، کمک به سلامت تیروئید و افزایش جذب ویتامین از جمله کارکردهای منگنز در بدن انسان هستند.

بهبود پوکی استخوان، درمان کم خونی و درمان سندرم علائم پیش از قاعدگی از جمله مواردی هستند که در آنها منگنز سولفات به صورت دارویی تجویز می شوند. 

 

سولفات منگنز

 

ایمنی استفاده و MSDS

خوردن این ماده منجر به التهاب دستگاه گوارش و اسهال و استفراغ می­گردد. تنفس این ماده موجب التهابات دستگاه تنفسی شده و همین طور تماس این ماده با چشم باعث تحریک چشم و سوزش آن می­ گردد.

msds سولفات منگنز

 مطالب مرتبط :

تعیین درصد خلوص این محصول را در این صفحه می توانید مشاهده کنید. 

3 نظر برای «سولفات منگنز | خرید فروش سولفات منگنز»

  • بازخورد: فواید کود شیمیایی در کشاورزی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: کودشیمیایی در کشاورزی - موسسه مبتکران شیمی

  • بازخورد: خرید فروش کود شیمیایی - موسسه مبتکران شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *