سدیم گلوکونات
سدیم گلوکونات (sodium gluconate) | قیمت فروش سدیم گلوکوناتReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

سدیم گلوکونات چیست ؟ این ماده به عنوان نمک سدیم گلوکونیک اسید شناخته شده و در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد . در این صفحه اطلاعات فنی ، مشخصات محصول ، کاربرد ها ، روش تولید و اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه سفارش ، خرید و اطلاع از قیمت این محصول قابل مشاهده است . 

فروش  سدیم گلوکونات:

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید سدیم گلوکونات:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

  

تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

  

کشور تولید کننده: چین

  خرید مواد شیمیاییبسته بندی: کیسه 25 کیلویی

 خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99%

در دو گرید صنعتی و خوراکی

قیمت سدیم گلوکونات : 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
   09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

.

برگه آنالیز نمونه محصول

…..سدیم گلوکونات

 سدیم گلوکونات چیست ؟

این ماده به صورت گرانوله و پودر کریستالی موجود است . رنگ آن در حالت معمول سفید و یا سفید متمایل به خاکستری و یا زرد است. گلوکونات سدیم کارکردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارد که از این بین می توان به کاهنده آب در بتن ، تثبیت کننده کیفیت آب ، عامل رنگ در صنعت چاپ و رنگ ، بهبود دهنده سطح آهن و فولاد ، به عنوان عامل ضد خوردگی در سیستم های آبی خنک کننده چرخشی و … اشاره کرد. خواص فیزیکی و شیمیایی این ماده را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید :

فرمول شیمیاییNaC6H11O7
جرم مولی218.137 g/mol
شکل ظاهریپودر کریستالی و یا گرانوله
رنگسفید ، سفید همراه با خاکستری یا زرد کم
pHمحلول آبی 10% این ماده دارای pH بین 6.5 تا 7.5 است.
نقطه ذوبنامشخص : قبل از ذوب شدن تجزیه می شود
بوبو ندارد
حلالیت در آب549 mg/ml
سایر نام هادی-گلوکونیک اسید ، نمک مونو سدیم ،  سدیم دی- گلوکونات و …

 

یکی از خواص بسیار مهم سدیم گلوکونات قدرت بالای آن در کلاته کردن فلزات ، خصوصا در محیط های قلیایی است. این ماده با فلزاتی مانند کلسیم ، آهن ، آلومینیوم و سایر فلزات سنگین کلات های پایداری را تشکیل می دهد و در این امر از سایر مواد شیمیایی همانند ادتا عملکرد بهتری از خود نشان می دهد.

محلول آبی این ماده در برابر اکسیداسیون و کاهش ،حتی در دماهای بالا نیز مقاوم است، با این حال بسیار زیست تخریب پذیر است و مشکلی برای پساب بوجود نمی آورد.

 

سدیم گلوکونات چیست ؟

تولید

سدیم گلوکونات صنعتی و سایر گرید های آن در مقیاس های تجاری بزرگ با استفاده از فرآیند تخمیر تولید می شود. در این روش ابتدا گلوکوز به گلوکونیک اسید تبدیل شده و سپس گلوکونیک اسید به گلوکونات سدیم تبدیل می شود. در روش تخمیر پسابی تولید می شود که می تواند برای محیط زیست خطرناک باشد از این رو در سال های اخیر روش های کاتالیستی به دلیل خطرات کمتری که برای محیط زیست دارند ، بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

کاربرد

همانگونه که پیشتر نیز گفته شد گلوکونات سدیم کاربردهای فراوانی دارد ، در ادامه به کاربرد و نقش این ماده در صنایع مختلف می پردازیم.

بتن و سیمان

در بتن و سیمان به عنوان عامل کاهش دهنده آب مورد استفاده قرار می گیرد که بر خواص بتن تاثیرات بسیار خوبی دارد.

مواد شوینده

سدیم گلوکونات به عنوان یک عامل چند منظوره در تولید مواد شوینده خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل اصلی این امر قابلیت بالای این ماده در کلاته کردن است که موجب از بین رفتن سختی آب و مشکلات ناشی از آن می شود. در بیشتر فرمولاسیون های مواد شوینده از این ماده به عنوان کلاته کننده و بازدارنده خوردگی استفاده می شود. یکی از خواص مهمی که سدیم گلوکونات به ماده شوینده می دهد این است که از رسوب دوباره یون ها و مولکول های خاک بر روی سطح جلوگیری می کند.

با توجه به قوانینی که در ارتباط با منع استفاده از فسفات ها در ترکیب مواد ظرف شویی وضع شده اند . شرکت های سازنده به دنبال شوینده های جدیدی هستند که فاقد فسفات ها باشند. در همین راستا فرمولاسیونی هایی موجود هستند که از گلوکونات سدیم در ترکیب خود استفاده می کنند که بر پایه سدیم کربنات و دی سیلیکات موجودند.

این ترکیب را به دلیل دارا بودن یون های فعال هم به صورت مایع و هم به صورت جامد می توان استفاده کرد.

آبکاری فلزات

به عنوان درخشان کننده در آبکاری الکتریکی آلیاژ آهن نیکل استفاده می شود. هنگامی که به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد  می تواند باعث شفاف شدن محلول آبکاری شده ، سطح محل آبکاری را درخشان کرده  و باعث بهبود کریستال ها شود. دوز مورد نیاز برای این کار 0.1 تا 0.2 g/L است .

 

کاربرد سدیم گلوکونات

 

کاربرد در صنایع غذایی

این ترکیب به عنوان افزودنی غذایی کارکردهای بسیاری دارد اما 4 کارکرد اصلی آن به قرار زیر هستند:

  • تنظیم pH
  • طعم دهنده
  • بهبود طعم شیرین
  • از بین بردن بوی پروتئین سویا

 

کاربرد سدیم گلوکونات

از سایر کاربردهای گلوکونات سدیم نیز می توان به تمیز کردن ماشین آلات ، تجهیزات و قفسه های حمل غذا در صنعت غذایی ،عامل پاک کننده برای سطوح سرامیکی و متعادل کننده کاتیون-آنیون در محلول های الکترولیتی اشاره کرد.

تصفیه آب های صنعتی : به عنوان عامل بازدارنده خوردگی ناشی از رسوبات تشکیل شده در داخل لوله های سیستم های حرارتی عمل می کند .

منابع

Sodium gluconate. (n.d.). Retrieved June 9, 2019, from https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Sodium-gluconate

RB, B., & Shen, J. (2007). Synthesis of sodium gluconate by Bi promoted Pd/C catalyst. Materials transactions, 48(8), 2252-2254.

موسسه ی مبتکران شیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *