روغن بادام تلخ
روغن بادام تلخ برای پوست صورت , مو و ابروReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

روغن بادام تلخ برای پوست صورت مو و ابرو چه فوایدی می تواند داشته باشد ؟ در این مقاله قصد داریم به این پرسش ها پاسخ دهیم.

روغن بادام تلخ چیست ؟ این ماده از درخت تلخ بادام با گل های صورتی استخراج می شود که نسبت به درخت بادام شیرین، کوتاه تر و پهنتر است. بیشتر درخت های بادام رشد یافته در حیات وحش، بادام تلخ تولید میکنند که حاوی مقدار متغیری گلیکوزید است. این ترکیب در صورت بلع، ممکن است کشنده نیز باشد و بویی مشابه با بوی بنزالدهید را از خود ساطع می کند.

همچنین این ترکیب، دارای خواص دارویی است و به عنوان استعمال خارجی نیز به کار می رود.  

ترکیب شیمیایی روغن بادام تلخ:

بیش از 50 درصد روغن استخراج شده از درخت بادام تلخ، دارای ترکیبات، بنزالدهید و گلوکوزید است که تحت عنوان آمیگدالین (amygdalin) نیز شناخته می شود. این ماده، تحت فرایندهای شیمیایی به هیدروسیانیک اسید (hydrocyanic acid) سمی تبدیل می گردد. در حالی که 50 درصد دیگر حاوی اسیدهای چرب غیراشباع و همچنین ترکیبات مشابه روغن بادام شیرین می باشد.

در درخت بادام تلخ، مقداری سم نیز وجود دارد که قبل از استفاده از آن، باید مراقبت های لازم به عمل آورده شود.

فواید روغن بادام تلخ:

این ماده، در واقع روغنی با اسانس قوی است که در صنعت عطرسازی و به عنوان طعم دهنده نیز به کار می رود. این روغن، برخلاف روغن بادام شیرین، قابل تبخیر است و خیلی خاصیت ویسکوز و حالت روغنی شکل ندارد.

بیشترین کاربرد این ترکیب جهت استعمال خارجی است. در حالی که، جهت استعمال داخلی بهتر است از دوز های کم استفاده شود، زیرا دوز های بالا 

می تواند کشنده باشد.

Image result for bitter almond oil

کاربرد روغن بادام تلخ:

  • , روغن بادام تلخ برای صورت
  • روغن بادام تلخ برای مو
  • روغن بادام تلخ برای ابرو
  • بازدارنده رشد قارچ ها و عفونت باکتریایی
  • به عنوان تب بر و مبارزه با اثرات سمی وارد شده به بدن (دوز کم)
  • کشتن کرم ها و ویروس ها به دلیل وجود هیدروژن سیانید و بنزالدهید
  • اثر تسکین آور به دلیل وجود گلیکوزید
  • اثر پاک کنندگی
  • جلوگیری از رشد سرطان

          

ازجمله مزایای دیگر آن، می توان به توانایی زدودن میکروب و باکتری از روی پوست و مو در دوز های کم، اشاره کرد. همچنین، بعد از زدودن محتوای سمی، می تواند به عنوان طعم دهنده نیز به کار رود.

           این ترکیب در تولید صابون های آرد بادام، قالب های لوسیونی بادام و التیام دهنده بادام و عسل برای لب کاربرد دارد. اگرچه، بادام تلخی که مورد استفاده ماست، کاملا حاوی بنزالدهید و فاقد هیدروژن سیانید است. درنتیجه، کاملا طبیعی و ایمن است.

قیمت خرید فروش روغن بادام تلخ:

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

02177641136  

02177649244

02177641217

منابع:

 

[1] Svec, S. (2009, August 14). What is the difference between Sweet Almond and Bitter Almond? Retrieved from https://www.susansoaps.com/blog/what-is-the-difference-between-sweet-almond-and-bitter-almond/

[2]Almond Oil: What Are the Benefits? (n.d.). Retrieved from https://www.healthline.com/health/food-nutrition/almond-oil#1

[3] 9 Best Benefits of Bitter Almond Essential Oil. (2018, May 08). Retrieved from https://www.organicfacts.net/health-benefits/essential-oils/health-benefits-of-bitter-almond-essential-oil.html

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *