دی آمونیوم فسفات
دی آمونیوم فسفات | خرید فروش کود دی آمونیوم فسفاتReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

خرید و فروش دی آمونیوم فسفات . جهت اطلاع از قیمت ها و هم چنین ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

فروش دی آمونیوم فسفات :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید دی آمونیوم فسفات :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

021-77641217

.

کشور تولید کننده: ایران/چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص : 99%

قیمت دی آمونیوم فسفات :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     09198991006
           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

برگه آنالیز نمونه محصول

……….دی آمونیوم فسفات

معرفی:

دی آمونیوم فسفات (Diammonium phosphate) که به‌اختصار DAP هم نامیده می‌شود دارای کریستال‌هایی سفیدرنگ و چگالی 1.619 است. این ماده دارای بیشترین استفاده به‌ عنوان کود شیمیایی فسفری در دنیا است. این کود به علت داشتن دو ویژگی یعنی داشتن محتوای سرشار از مواد مغذی و خواص فیزیکی عالی در سطح کشاورزی و بقیه صنعت‌ها بسیار محبوب است.

 

فرایند تولید DAP

برای تولید این ماده نیاز به سیستم راکتوری دومرحله‌ای بمنظور جلوگیری از هدر رفتن آمونیاک است. فرآیند گرانولی شدن با انجام واکنش درون تانکرهای دوار تکمیل می‌شود. قابل‌ذکر است که فسفات آمونیوم معمولا به‌ وسیله خنثی‌سازی فسفریک اسید با آمونیاک که در آن کنترل PH (اسیدیته / قلیایی) تعیین می‌کند که کدام فسفات آمونیوم (مونو یا دی آمونیوم) تشکیل شود تولید می‌شود. مواد خام موردنیاز برای تولید یک ‌تن کود DAP  شامل تقریباً 1.5 تا 2 تن سنگ فسفات، 0.4 تن گوگرد (S) برای حل شدن سنگ و 0.2 تن آمونیاک است. تغییرات در عرضه یا قیمت هر یک از این مقادیر مواد ورودی، قیمت و قابلیت دسترسی دی آمونیوم سولفات را تحت تأثیر قرار خواهد داد. محتوای کیفی بالای این کود به کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل کمک می‌کند.

دی امونیوم فسفات

کاربردها

مصارف کشاورزی کود دی آمونیوم فسفات:

کود شیمیایی این ماده دارای منابع بسیار زیادی از فسفر و نیتروژن است و به‌طور گسترده‌ای در میان کشاورزان در تولید دانه و محصولاتی مانند ذرت، گندم و برخی از چمن‌زارها استفاده می‌شود. برخی از کشاورزان می‌توانند این نوع کود شیمیایی را با کودهای دیگر ترکیب کنند تا به نیازهای مخصوص محصولات و خاکشان برسند. کود دی آمونیوم فسفات بشدت انحلال‌پذیر است بنابراین به‌طور سریعی در خاک حل‌شده و نیازهای موردنیاز گیاه را تأمین می‌کند. البته قابل‌ذکر است که بالا بردن مقدار مصرف کود دی آمونیوم فسفات وقتی خاک دارای PH بیشتر از 7 باشد می‌تواند باعث آسیب به جوانه‌ها و دانه‌های گیاهان شود. آمونیوم موجود در DAP یک منبع عالی نیتروژن است و به‌تدریج توسط باکتری‌های خاک به نیترات تبدیل می‌شود و منجر به کاهش PH می‌شود. زمان استفاده از این کود در فصل پاییز یا بهار و در طول دوره کشت گیاهان است.

جدول خواص دی امونیونم فسفات

مصارف غیر کشاورزی:

  • استفاده به ‌عنوان بازدارنده آتش در مواد ساختمان‌های چوبی، تولیدات کاغذ و پارچه
  • در تولید مخمرها اضافه کردن این محصول باعث افزایش نیتروژن موجود در مخمر و کمک به فعال شدن آن می‌کند.
  • تولید مکمل‌های غذایی برای حیوانات
  • دی آمونیوم فسفات مایع در آتش‌سوزی جنگل‌ها به‌ صورت اسپری کردن به‌کاربرده می‌شود که این کار هم باعث مهار آتش و هم کمک به رشد مجدد گیاهان می‌شود.

بازار جهانیDAP:

در تولید دو ماده Diammonium phosphate و monoammonium phosphate کشور چین در سال 2016 به ترتیب با 38 درصد و 46 درصد از کل تولید جهانی پیشتاز بوده است. و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2021 با شیبی حدود 2.3 درصد رشد خواهد داشت.

چین همچنین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این ترکیب شیمیایی است که 37 درصد کل مصرف جهان را در سال 2016 به خود اختصاص داده است و به دنبال آن کشورهای جنوب غربی آسیا، ایالات ‌متحده آمریکا و آمریکای مرکزی و جنوبی قرار دارند. بالاترین میزان رشد مصرف این محصول در آمریکای مرکزی و جنوبی، اروپای شرقی و آفریقا بوده است و پیش‌بینی می‌شود که سالانه به میزان 4.5 درصد، 3.5 درصد و 3 درصد افزایش یابد.

مصرف جهانی DAP طی سال‌های 2000 تا 2016 به ‌طور متوسط ​​سالانه 2.1 درصد رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شود که در طول سال‌های 2016 تا 2021 حدود 1.7 درصد افزایش یابد. این رشد شامل تمام مناطق به‌جز اروپای غربی و ژاپن خواهد بود.

ایمنی:

DAP غیر سمی، غیرقابل اشتعال و غیر انفجاری است. ولی باعث تحریک شدن و سوزش چشم و پوست می‌شود. لطفاً قبل از تماس با این محصول نکات ایمنی مربوط به آن را مطالعه فرمایید.

منابع

(n.d.). Retrieved December 18, 2018, from https://www.cropnutrition.com/diammonium-phosphate

G, S., & S, C. (2018, April 02). Yeast Nutrient – Diammonium Phosphate (DAP) reviews summary. Retrieved December 18, 2018, from https://www.morebeer.com/products/diammonium-phosphate-dap-yeast-nutrient.html

Ammonium Phosphates. (n.d.). Retrieved December 18, 2018, from https://ihsmarkit.com/products/ammonium-phosphates-chemical-economics-handbook.html

4 نظر برای «دی آمونیوم فسفات | خرید فروش کود دی آمونیوم فسفات»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *