تگزاپون چیست ؟ تگزاپون 70، نام تجاری سدیم پلی اُکسی اتیلین لاریل اتر سولفات بسیار غلیظ یا همان سدیم لاریل اتر سولفات به همراه دو مولکول اتیلن اکسید، یک سورفاکتانت شفاف زرد رنگ است که کاربرد فراوان در مایعات ظرف شویی، عامل های فعال سطحی و صنایع شوینده ی آرایشی شامل شامپو و ژل و کف حمام دارد. به علاوه، سدیم لوریل اتر سولفات در نساجی، نقاشی، رنگ رزی و در صنایع روغن و چرم نیز استفاده می شود.

.

چرا تگزاپون 70؟

اتر سولفات ها در ترکیب با آب ساختار ژل مانند نشان می دهند. بنابراین، بعد از افزودن آب، محلول ویسکوزتر می شود.

این ماده یا سدیم دودسیل سولفات، (C12H25O4S.Na)، یک سورفاکتانت آنیونی بر پایه ی روغن نارگیل، روغن هسته ی خرما و برخی مواد آلی غیرآلی دیگر است. سدیم لاریل سولفات در صنایع دارویی و آرایش نقش پاک کننده و امولسیفایر دارد.

علاوه بر آن، محصول فوق به پراکندگی مواد در کرم ها و خمیرها کمک می کند. در بیوشیمی و بیوتکنولوژی نیز، این ماده در دناتوره شدن پروتئین های کروی، اصلاح فعالیت های آنزیم ها و محلول سازی پروتئین های غشایی کاربرد دارد.

تگزاپون تگزاپون 2
تگزاپون تگزاپون1

سدیم لاریل سولفاتی که دارای گروه های عاملی اتیلن اکسید باعث بهبود خواص پاک کنندگی، یکنواختی، خیس کنندگی، ضخامت کف و فراریت میشود. هم چنین، اتیلن اکسید باعث کاهش چسبندگی پودر لباس شویی می شود.

به همین دلیل، تگزاپون 70، به علت دارا بودن خواص پاک کنندگی و پخش کنندگی حیرت آور خود، برای تولید محصولاتی که در بالا ذکر شده، مناسب ترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *