تری پلی فسفات سدیم یا سدیم تری پلی فسفات از موادی است که به صورت گسترده در تولید مواد شوینده و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .  

کشور تولید کننده:  چین (خوراکی)

  بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

  درصد خلوص: 95.24% و محلول درآب

$ قیمت تری پلی فسفات سدیم (STPP): برای آگاهی از قیمت با کارشناسان  فروش ما  در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ درارتباط باشید:
      
09198991006
             09198991007
             09198991008

 ارتباط با مسئول فنی:  با تلگرام   mbkchem@  درارتباط باشید. 

تری پلی فسفات سدیم چیست؟

تری پلی فسفات سدیم که به اختصار (STPP) هم نامیده می شود یک پلیمر معدنی  چند وجهی است که بطور گسترده در صنایع شیمیایی مختلف از جمله در صنایع شوینده،نوع خوراکی آن در صنعت غذایی به عنوان نگهدارنده و … استفاده می شود. این پلیمر ماده اولیه بسیار مهم برای پاک کننده ها به حساب می آید. برای گرفتن سختی آب در پودر های لباسشویی استفاده می شود.

فرمول شیمیایی تری پلی فسفات سدیم Na5P3O10   می باشد.این ماده پودر سفیدی است که به نام های سدیم تری پلی فسفات و پنتا سدیم تری فسفات  و STPP  هم خوانده می شود. این ماده نمک پلی فسفات پنج آنیون است. این ماده در اب محلول می باشد . ودر دمای محیط 25 درجه حدودا 14/5 گرم در لیتر در آب حل می شود. میزان سمیت آن بسیار ناچیز بوده ودر دمای محیط پایدار است اما در دمای 100 درجه سانتی گراد به پیروفسفات و فسفات تجزیه می شود.

و دارای خاصیت قلیایی است و این بخاطر وجود زنجیره فسفاته آن است که در خنثی کردن محلول های اسیدی و بافری نمودن محیط می تواند موثر باشد. علاوه براین این زنجیره دارای بار منفی است که به راحتی با یون های کلسیم Ca+2  و منیزیم Mg+2  پیوند می دهد. که به این طریق این دو یون را  که عامل اصلی سختی آب می باشند را مهار می کند واز سختی آب می کاهد. به همین دلیل تری پلی فسفات سدیم ( STPP) در صنایع شوینده استفاده می شود و به بهبود کار شوینده ها بخصوص در آبهای سخت بسیار کمک می کند.  

ساختار لوییس تری پلی فسفات سدیم  با ساختار خطی فسفریک اسید:

امروزه پودرهای سنتتیک حاوی 30 تا 50  درصد تری پلی فسفات سدیم هستند.

 آنالیز تری پلی فسفات سدیم(STPP) 

 کاربردهای تری پلی فسفات سدیم:

علاوه بر استفاده در صنایع شوینده ، کاشی سازی ، آب و تصفیه آب ، نساجی ، صنایع غذایی  نیز استفاده می شود.  سدیم تری پلی فسفات دو گرید  صنعتی و خوراکی  با ویژگی های متفاوت وجود دارد. از تری پلی فسفات سدیم خوراکی  به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در صنایع آبمیوه ، صنایع کنسرو سازی ، صنایع لبنی و فرآورده های سویا و… استفاده می شود. همچنین از این ماده به عنوان پایدار کننده موادغذایی جایگزین مناسبی برای نیتریت سدیم می باشد.

 در صنایع کاشی و سرامیک به عنوان روانساز و به عنوان ماده ای برای جلوگیری از لخته شدن استفاده می شود.  در صنعت نساجی از تری پلی فسفات سدیم برای عامل پایدار کننده و نرم کننده ثانویه استفاده می شود.  در بویلر ها از تری پلی فسفات سدیم به عنوان نرم کننده آب خوراک و جلوگیری از رسوب یون های کربنات کلسیم و منیزیم برروی جداره های بویلر و عامل توقیف کننده و بازدارنده واکنش های شیمیایی در واکنش های آلی و معدنی می شود.

روش تولید تری پلی فسفات سدیم:

از واکنش کربنات سدیم و اسید فسفریک دو نمک مونو سدیم فسفات و دی سدیم فسفات تولید می شود. از ترکیب این دو نمک در دمای بالای 300 درجه سانتی گراد تری سدیم فسفات بدست می آید. تری پلی فسفات مورد استفاده در زمینه های مختلف غذايی، صنعتی و … با مشخصات متفاوتی توليد و به مصرف میرسد و در مقیاس زیاد به عنوان یک جزء از محصولات خانگی و صنعتی ، به خصوص مواد اولیه کاشی و سرامیک و مواد شوینده، تولید می شود.

فروش تری پلی فسفات سدیم :

شرکت مبتکران شیمی فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی  تری پلی فسفات سدیم را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان ارائه می کند برای خرید تری پلی فسفات سدیم با شماره های زیر تماس بگیرید:
77657131 021                      021-77641136
021-77649244                021-77641217

مقاله های مرتبط:

آزمایش تعیین درصد خلوص تری پلی فسفات سدیم (STPP)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *