ایزوپروپانول

فروش ایزوپروپانول و یا خرید ایزوپروپانول صنعتی . این محصول به دلیل خواص ضد عفونی کنندگی و پاک کنندگی که دارد به صورت گسترده در تولید مواد ضد عفونی کننده و پاک کننده مورد استفاده قرار می گیرد ، از کاربری های دیگر آن می توان به استفاده در آزمایشگاه ها (جهت استخراج DNA) و پزشکی نام برد . جهت اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. در ادامه می توانید با مشخصات فیزیکی و شیمیایی ، ساختار ، کاربرد ها و روش تولید این محصول آشنا شوید . 

فروش ایزوپروپانول :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

خرید ایزوپروپانول :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید.

 تلفن تماس:

021-77657131

021-77641136

021-77649244

.

کشور تولید کننده: LG کره جنوبی

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: بشکه ی 160 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص :در دو گرید دارویی (99.9%) و ریکاوری

قیمت ایزوپروپانول :

 برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

ایزوپزوپانول چیست؟

ایزو پروپانول ترکیبی شیمیایی با فرمول مولکولی C3H8O و یا C3H7OH است. این ترکیب نوعی از الکل های نوع دوم است که در آن اتم کربن الکل به دو اتم دیگر متصل شده است و ایزومر ساختاری پروپانول است.
شکل ساختار ایزوپروپانول به صورت زیر است:


این ترکیب شیمیایی که به نام های “ایزوپروپیل الکل” ، “دو پروپانول” ، دی متیل کاربیونل نیز شناخته میشود. یک مایع بی رنگ و قابل اشتعال با بویی تند، به طورگسترده به عنوان حلال و مایع تمیز کننده  در صنعت ، بهداشت و مصارف خونگی کاربرد دارد.

فروش ایزوپروپانول

خواص فیزیکی و شیمیایی :

فرمول شیمیایی ایزوپروپانول : C3H8O

 • جرم مولکولی : gr/mol60.1
 • چگالی: 20درجه سانتی گراد
 • دمای ذوب : -89درجه سانتی گراد
 • دمای جوش : 82.6درجه سانتی گراد
 • انحلال پذیری : قابل انحلال در آب و استن
 • شکل ظاهری : مایع بی رنگ

روش تولید:

این الکل به روش های مختلفی تولید میشود اما تولید به روش تجاری دارای دو روش اصلی است که ماده اولیه این دو روش پروپیلن است.

روش اول:

 • هیدراته کردن غیرمستقیم پروپیلن در حضور کاتالیزگر همگن اسیدیهیدراته (آبدار کردن) غیر مستقیم ، بعنوان هیدرولیز سولفات نیز شناخته میشود.در این روش از اسید سولفوریک متداول برای جذب پروپیلن استفاده میشود و سپس آنرا به ایزوپروپیل الکل هیدرولیز میکند.
  این روش دارای معایب بسیاری میباشد یکی از معایب آن مصرف زیاد اسید سولفوریک ، خوردگی سخت افزاری و مصرف انرژی
  بالا است که توسعه ان را محدود میکند.

روش دوم:

هیدراتاسیون مستقیم پروپیلن در حضور کاتالیزگر ناهمگن اسیدی :

هیداراتاسیون مستقیم یک تکنولوژی و فناوری جدیدی است که ضعف های هیدراته شدن غیر مستقیم را برطرف میکند. دراین روش از کاتالیزوهای فعال استفاده میشود که با حفاظت محیط زیست سازگار هستند، دارای راندمان بالا، مصرف کم و امروزه یکی از روش های توسعه هیدراتاسیون است
برای کسب اطلاعات بیشتر راجب روش تولید هیدراتاسیون مستقیم به لینک زیر مراجعه کنید.

 

فرآیند تولید ایزوپروپانول

کاربردهای خرید ایزو پروپانول :

از ایزوپروپیل الکل بدلیل سمیت کم آن و خاصیت ضدعفونی کننده ای که دارد  میتوان بعنوان ضدعفونی کننده  در محصولات بهداشتی استفاده کرد همچنین برای انحلال اتیل سلولز ، پلی وینیل بوتیرال ، پلی وینیل بویترال ، همچنین مشخص شده است که خاصیت ضدعفونی کنندگی ایزوپروپیل الکل از الکل اتانول بیشتر بوده و تاثیر بهتری در ضدعفونی کردن وسایل بیمارستانی دارد. از کاربرد های فروش ایزوپروپانول در ازمایشگاه های پزشکی میتوان به استفاده از آن در نگهداری نمونه و یا استخراج DNA اشاره کرد


همچنین به دلیل داشتن فراریت بالا و دمای تبخیر پایین از ایزوپروپانول برای پایین نگه داشتن دمای دستگاه های صنعتی به خصوص دستگاه های چاپ استفاده میشود. کاربرد جالب دیگر ایزوپرپیل الکل در تمیز کردن اتصالات الکتریکی، لنزهای دیسک های نوری و آلودگی از جنس روغن، از روی IC و یا هیت سینک هاست. در ساخت انواع شیشه شورها و رنگ برها استفاده می شود. هم چنین از ایزوپروپانول در استخراج dna استفاده می شود.
بسیاری از روغن ها ، آلکالویید ها و رزین های طبیعی بکار میرود.

صفحات مرتبط:

فروش ایزوپروپیل الکل

موسسه ی مبتکران شیمی

14 نظر برای «خرید ایزوپروپانول صنعتی | قیمت فروش ایزوپروپانول»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *