اسید لاکتیک
اسید لاکتیک | قیمت خرید فروش اسید لاکتیکReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

فروش اسید لاکتیک و یا خرید اسید لاکتیک . جهت کسب اطلاع از چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید اسید لاکتیک :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش اسید لاکتیک :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

  

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلویی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99%

قیمت اسید لاکتیک : 

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     
09198991006

           09198991007
           09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

اسید لاکتیک چیست ؟

یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CH₃CHCOOH ، شکل ظاهری آن در  حالت جامد به رنگ سفید و در حالت مایع بی رنگ است،این ماده محلول در آب است . جرم مولی آن 90.08g/mol، نقطه ذوب آن 16.8 درجه سانتی گراد می باشد..اسید لاکتیک هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی تولید می شود. Lactic acid  همانند اسید تارتاریک یک الفاهیدروکسی اسید می باشد. باز مزدوج آن لاکتات نامیده می شود. ساختار شیمیایی اسید لاکتیک به صورت زیر می باشد:

اسید لاکتیک

اسید لاکتیک چگونه تولید می شود؟

این ماده  یک اسید کایرال است لاکتیک اسید در صنعت توسط تخمیر باکتری های کربوهیدرات (ساکارزو نشاسته) یا بااستفاده از سنتز شیمیاییی از استالدهید ها تولید می شود.،که از از زغال سنگ و یا نفت خام تامین می شود.این ماده در فراورده های حاصل از تخمیر شیر مانند ماست ،پنیر،و .. به وفور وجود دارد.

این ماده همچنین در اثر فالیت های شدید بدنی در ماهیچه های انسان نیز تولید می شود. در واقع این اسید محصول فرعی گلیکولیز بی هوازی میباشد به زبان ساده تر سلول، مونومر های گلوکوزرا می سوزاند تا انرژی کسب کند این فرآیند به اکسیژن نیاز دارد اگر اکسیژن کافی به سلول نرسد سوختن گلوکوز ناقص انجام می شود.

محصول نهایی این فرآیند Lactic acid می باشد. در pH بدن، Lactic acid به شکل یونی آن یعنی لاکتات (C3H5O3-) وجود دارد. ازدیاد بیش از اندازه این ترکیب در یاخته‌های ماهیچه‌ای سبب گرفتگی و درد ماهیچه ها می‌شود. این ترکیب بی‌رنگ است که تقریباً توسط تمامی بافت‌های بدن تولید می‌گردد و برای فعالیت‌های بدنی ضروری می‌باشد. زمانی‌که اسیدلاکتیک تولید شد از طریق جریان خون در تمام بدن به‌طور دائم گردش می‌ نماید.

البته در مقدار بسیار ناچیز.لاکتیک اسید در صنعت توسط تخمیر  باکتری های کربوهیدرات (ساکارزو نشاسته) یا بااستفاده از سنتز شیمیاییی از استالدهید ها تولید می شود.،که از از زغال سنگ و یا نفت خام تامین می شود.اسید لاکتیک در فراورده های حاصل از تخمیر شیر مانند ماست ( اسید لاکتیک ماست ) ، پنیر،و .. به وفور وجود دارد.این ماده همچنین در اثر فالیت های شدیدی بدنی در ماهیچه های انسان نیز تولید می شود.

در واقع  این اسید محصول فرعی گلیکولیز بی هوازی میباشد گلیکولیز یک پروسه شیمیائی است که در آن گلوکز با شکسته شدن به اسید Pyruvic پیرویک  مبدل شده و دی‌اکسیدکربن، آب و انرژی (ATP) آزاد می‌گردد. به زبان ساده تر سلول، مونومر های گلوکز را می سوزاند تا انرژی کسب کند این فرآیند به اکسیژن نیاز دارد اگر اکسیژن کافی به سلول نرسد سوختن گلوکوز ناقص انجام می شود و محصول نهایی این فرآیند اسید لاکتیک می باشد.

کاربرد اسید لاکتیک:

با استفاده از اسیدهای غیر  مضر اسید لاکتیک می توان مدت نگهداری مواد غذائی را طولانی تر نمود گرچه این اسیدها قادر به از بین بردن میکروارگانیسم ها نیستند ولی توانائی این  را دارند که از فعالیت میکروارگانیسم ها جلوگیری نمایند. به طور معمول طول مدت نگهداری سبزیجات و میوه جات با استفاده از سرکه و شیر و خیار شور را با یاری گرفتن از این اسید افزایش می دهند علاوه بر آن می توان از سرکه جهت افزایش طول مدت سالم ماندن ماهی و گوشت نیز استفاده نمود ولی چنین غذاهائی شکل و ماهیت اصلی خود را از دست داده و جزء خوراک های تازه به شمار نمی آیند.

مضرات اسید لاکتیک : تجمع اسید لاکتیک در عضلات موجب درد و  گرفتگی عضلات می شود.

مقاله های مرتبط:

کامل ترین جدول انواع نگهدارنده های مواد غذایی

نگهدارنده های صنایع غذایی چه هستند؟ آیا همه نگه دارنده ها سرطانزا هستند؟

با چه موادی ماندگاری مواد غذایی را بالا ببریم؟ هر ماده نگهدارنده با چه موادی در تضاد است؟
جامع ترین جدول نام علمی اسید های خوراکی و کاربرد آنها
14 اسیدی که در مواد غذایی استفاده می شوند، کدامند؟
کاربری حلال ها در صنایع غذایی

4 نظر برای «اسید لاکتیک | قیمت خرید فروش اسید لاکتیک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *