cff30aef0e4134e24254a2133c31c119

 اسید فوماریک چیست؟ این ماده که از آن با نام ترنس بوتندئونیک نیز یاد می شود از طبقه بندی ترکیبات آلی بوده و به سبب ویژگی های ساختاری به وفور در طبیعت یافت می شود، کاربردهای این ماده باعث دسته بندی آن در انواع صنعتی و خوراکی گردیده است،در ادامه به بررسی این کاربردها، معرفی این ماده می پردازیم،جهت خرید اسید فوماریک و اطلاع از قیمت فروش آن از روش های زیر با ما در تماس باشید. 

اطلاعات محصول

تولید کننده: ایران 

بسته بندی: کیسه 25  کیلویی

تماس با واحد فروش 021-77641136

021- 74926

آنالیز محصولاسید فوماریک
واتساپ09198991006 – 8

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی:

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد این محصول ترکیبی آلی با فرمول شیمیایی C4H4O4بوده و شکل ظاهری آن به صورت بلور جامد سفید رنگ می باشد.این ماده از ایزومرهای دی کربوکسیلیک اسید محسوب می شود.ساختار و سایر مشخصات این ماده را در جدول زیر مشاهده می کنید:

ساختار اسید فوماریک

سایر نامهاtrans-Butenedioic acid, trans-1,2-Ethylene-dicarboxylic acid
جرم مولکولی116.7 گرم بر مول
حلالیتمحلول در اتانول، در آب به مقدار کمی حل می شود
PHبین 2 و 2.5

 

روش تهیه و تولید:

این ماده در ابتدا از سوکسینیک اسید تولید شد، روشهایی برای تولید آن از طریق سنتز بر پایه نفت خام نیز مطرح شده است، از طرفی از آنجا که این اسید در طبیعت (خزه ها، قارچها و برخی گیاهان ) نیز یافت می شود یک روش نه چندان مطرح دیگر که شامل اکسیداسیون فورفورال ( فرآوری ذرت ) با کلرات بود نیز مورد استفاده قرار می گرفت. اما هیچ یک از روش های ذکر شده بازدهی مناسب و هزینه مقرون به صرفه ای نداشتند. در نهایت روشی که امروزه برای تولید این ماده در مقیاس بالا مورد استفاده قرار می گیرد شامل ایزومراسیون مالئیک اسید بوسیله محلول های آبی با اسیدیته پایین است.جالب است بدانید این ماده بوسیبله پوست انسان و با قرارگرفتن در معرض نور خوشید نیز تولید می شود.

کاربرد اسید فوماریک

همانطور که در ابتدا ذکر شد این ماده به دو صورت خوراکی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و عمده کاربرد آن در صنایع غذایی می باشد.

کاربرد در صنایع غذایی :

کاربرد اسید فوماریک

این ماده توسط سازمان های بهداشت جهانی به عنوان یک افزودنی بی خطر در محصولات غذایی شناخته شده است که از آن برای کنترل PH و افزایش ماندگاری و همچنین بهبود طعم و مزه در این محصولات استفاده می شود. این ماده در محصولات لبنی از قبیل پنیر و خامه، محصولاتی از قبیل انواع چیپس برای افزایش میزان تردی و همچنین طعم دهندگی، انواع آدامس برای القاء مزه ترش و کاهش جذب بزاق توسط آن ،گوشت های دودی و سوسیس و کالباس تنها بخشی از مواد غذایی هستند که حاوی اسید فوماریک می باشند.استفاده این این ماده باعث کاهش جذب رطوبت و در نتیجه ماندگاری بیشتر در انواع نان و کیک ها نیز می گردد.

بیشتر بخوانید : سایر مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع غذایی :

استیک اسید

آمونیوم کراید

کاربرد در صنایع آرایشی و بهداشتی :

از این ماده می توان برای تنظیم اسیدیته در محصولات آرایشی و همچنین افزایش ماندگاری آنها استفاده کرد که با توجه به بی خطر بودن منعی برای کاربرد آن در محصولات آرایشی وجود ندارد.

کاربرد های پزشکی :

تحقیقات نشان داده است که استفاده از این ماده در فرمولاسیون داروهای خوراکی مورد استفاده در بیماری پسوریازیس، علائم آن را به طور مشخصی بهبود می دهد،از طرفی در بیماران مبتلا به MS مشخص شده است که داروی متیل فومارات از تشدید علائم و پیشرفت آن جلوگیری نموده است. مزیت عمده این ماده در استفاده های پزشکی را می توان امکان مصرف آن به صورت خوراکی در فرمولاسیون انواع داروها قلمداد کرد.

سایر کاربردها :

سایر کاربردهای این ماده شامل تولید رزین های پلی استر و هم چنین به عنوان تثبیت کننده رنگ می باشد.

پرسش و پاسخ :

1- تفاوت اسید فوماریک و مالئیک اسید چیست ؟

شاید مشخص ترین تفاوت این دو ماده را بتوان در گروه کربوکسیلیک آنها دانستکه در اسید فوماریک ترانس(E) و در ماده دیگر سیس است(Z). مالئیک اسید در آب انحلال پذیری خوبی داشته و  خاصیت اسیدی آن بیشتر است اما پایداری آن نسبت به اسید فوماریک کمتر است.

| جهت خرید مواد شیمیایی مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید |

2 نظر برای «اسید فوماریک چیست؟| خرید اسید فوماریک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *