استات سدیم
استات سدیم | قیمت استات سدیم | فروش و خرید استات سدیمReviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

استات سدیم یک اسید ضعیف است به طوری که تنها بخشی از آن در آب یونیزه می شود. همین ماهیت موجب می شود تا این ماده خاصیت بافری داشته باشد و سبب تثبیت pH محلول گردد. در نتیجه محصول فوق به دلیل همین خاصیت در صنایع گوناگونی مانند صنعت پتروشیمی و صنایع غذایی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. در این متن با کاربرد های دیگر این ماده، مضرات و فواید آن بیشتر آشنا خواهید شد. برای فروش و خرید استات سدیم و کسب اطلاع از قیمت ها و چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در موسسه مبتکران شیمی در ارتباط باشید. 

خرید استات سدیم :

در حال حاضر موسسه ی مبتکران شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

فروش استات سدیم :

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش موسسه مبتکران شیمی در در ارتباط باشید.

  

021-77641136

021-77649244                               

021-77641217

کشور تولید کننده: چین

خرید مواد شیمیایی بسته بندی: کیسه 25 کیلوگرمی

خرید مواد شیمیایی درصد خلوص: 99% (در دو گرید خشک و آبدار)

قیمت استات سدیم

برای آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما در تلگرام mbkchemical@ و واتس اپ در ارتباط باشید:
     09198991006
               09198991007
               09198991008

ارتباط با مسئول فنی: با تلگرام mbkchem@ درارتباط باشید. 

برگه آنالیز نمونه

آنالیز سولفات مس

خواص و تولید

استات سدیم می تواند به وسیله یک واکنش بسیار ساده و ارزان تولید شود. این واکنش شامل خنثی سازی اسید استیک است. همچنین از موادی مانند سرکه، استیک اسید گلاسیال،سدیم کربنات ، سدیم بی کربنات یا سدیم هیدروکسید می توان استفاده کرد.

وقتی که از واکنش میان سدیم کربنات یا بی کربنات استفاده شود کربنیک اسید بعنوان محصول جانبی بدست می آید.

CH3COOH + NaHCO3 → CH3COONa + H2CO3

 

اما اگر از ترکیب سدیم هیدروکسید استفاده شود آب بعنوان محصل جانبی بوجود می آید.

 

CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O

خواص و تولید

 

کاربردهای استات سدیم sodium acetate

این محصول در صنایع غذایی، پزشکی، نساجی و… به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به کاربرد های این ماده در این صنایع بیشتر پرداخته شده است.

صنایع غذایی :

در این صنعت از این محصول به عنوان طعم دهنده به دلیل دارا بودن طعم سرکه آن مورد استفاده قرار می گیرد. برای نمونه ، در چیپس سیب زمینی سرخ شده ، از آن بعنوان طعم دهنده نمک و سرکه استفاده می شود.این ماده بدلیل ثابت نگهداشتن pH در یک محدوده مشخص به پیشگیری نمک از گسترش باکتری ها کمک می کند.حتی در بعضی از مناطق به تولیدات الکلی اضافه می شود تا از خماری بعد از مصرف این مواد جلوگیری شود.خاصیت نگهدارنده بودن این محصول باعث شده است که از آن در گوشت های فراوری شده (سوسیس و کالباس)، تولید رب گوجه فرنگی و سالادهای مختلف استفاده گردد.

ترشی ها به خصوص ساخت خیار شور حاوی این ماده می باشند. این ماده می تواند موجب ایجاد طعم ترش و شور شود. طعم ترش حاصله در نتیجه ی تفکیک یون های استات و طعم شور آن نتیجه ی تفکیک یون های سدیم است.

در ساخت پنیر های فراوری شده نیز این ماده به عنوان امولسیفایر مورد استفاده قرار می گیرد. خامه ی ترش، کره، شیر و ماست نیز می تواند حاوی این ماده باشد

 

کاربردهای استات سدیم

مصارف پزشکی:

شکل سدیمی این محصول باعث شده است که برای مصارف داخل وریدی و راه حلی برای پایین آمدن سدیم در خون استفاده گردد.همچنین در دیالیز کلیه ها کاربرد دارد.

مصارف صنعتی

ماده مورد بحث ما بعنوان یک پاک کننده باعث درخشنگی و تمیز شدن سطوح فلزی می شود.

همچنین در محلول های دباغی چرم و فیلم های عکاسی ردپای این محصول را می توان یافت و در فرآیندهای تصفیه آب به تازگی به کار می رود.

در صنایع نساجی این محصول دارای کاربردهایی فراوان مانند از بین بردن نمک های کلسیمی که باعث کم شدن عمر پارچه می شوند،ثابت کردن رنگ های مورد استفاده در پارچه ها و همچنین در پساب و دور ریختنی های صنعت تولید پارچه و الیاف نیز برای خنثی سازی جریان های حاوی اسید سولفوریک و در حین استفاده از رنگ های آنیلین نیز بکار گرفته می شود.

قابل ذکر است که این ماده یک عامل کاهنده در ولکانش بر روی کلرپروین در تولید لاستیک های مصنوعی است. در پردازش پنبه برای پد پنبه یکبار مصرف،بعنوان از بین برنده الکتریسیته ساکن استفاده می شود.

 در کاربردهای بیوشیمیایی بعنوان یک محلول بافر از این محصول می توان استفاده کرد. همچنین ترکیب فوق می تواند موجب خنثی سازی سولفوریک اسید شود

در آب بندی بتن ها از این پرکننده استفاده می کنند.که بسیار ارزان تر و بهت از اپوکسی ها عمل می کند.

صنایع آرایشی و بهداشتی

در این صنایع بدلیل بافر بودن و خنثی بودن این ماده برای تولید صابون و گستره ی وسیعی از محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

بازار جهانی 

در سال های اخیر صنعت تولید این ماده در سراسر جهان شامل پیشرفت هایی گسترده بود.این ارتقا جایگاه بدلیل پیشرفت در سرمایه گذاری خارجی کشورها، صنعت چرم و نساجی بوده است.

رشد بسیار مثبت در صنایع نساجی و چرم با توجه به افزایش درآمد افراد ، تغییر شیوه زندگی مردم  و … هر کدام به سهم خود نقش بزرگی را در ارتقا و رشد صنعت تولید این ماده تا سال 2024 ایفا خواهند کرد.

هچنین بدلیل پیشرفت کاربرد این محصول در صنایع نساجی بازارهای این محصول در کشورهای آسیا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی که بستر خوبی برای فعالیت در این زمینه هستند تا سال 2024 شاهد پیشرفت های چشمگیری خواهد بود.

msds استات سدیم sodium acetate:

این ماده بسیار خوردنده و تحریک کننده چشم و پوست می باشد.

در صورت برخورد غیر مجاز و بیش از حد با این ماده اقدامات اولیه را برای نجات جان مصدوم که شامل در معرض هوای ازاد قرار گرفتن، دور کردن مصدوم از مواد شیمیایی و تماس با مراکز درمانی است را فورا انجام دهید.

این ماده قابل احتراق است.

لطفا پیش از تماس با این محصول MSDS استات سدیم را مطالعه بفرمایید.

منابع :

 

 Formula. (n.d.). Retrieved February 4, 2019, from http://www.softschools.com/formulas/chemistry/sodium_acetate_formula/383/

Industrial and Domestic Uses Of . (2012, April 19). Retrieved February 4, 2019, from https://susie438.wordpress.com/industrial-and-domestic-uses-of-sodium-acetate/

15, P. D. (2018, February 15).  Market worth over $220mn by 2024. Retrieved February 4, 2019, from https://www.gminsights.com/pressrelease/sodium-acetate-market

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *