رنگ مو بدون آمونیاک
رنگ مو بدون آمونیاک چه فوایدی دارد ؟Reviewed by 02177641136 on Oct 2Rating: 5.0

آمونیاک و اتانول آمین ها در بسیاری از محصولات مصرفی از  جمله لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات مراقبت شخصی و مواد پاک کننده خانگی استفاده می شود. اما رنگ موهای بدون آمونیاک چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد ؟ با ما همراه باشید.

این ترکیبات به عنوان  تنظیم کننده های pH در بسیاری از صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

اتانول آمین ها در صابون ها، شامپو ها، نرم کننده ‌های مو و رنگ ها، لوسیون ها، کرم های اصلاح، پارافین و موم، مواد پاک کننده خانگی، پماد دارویی، خط چشم، ریمل مژه و ابرو، سایه چشم، رژ گونه‌ ها ، آرایش پایه، زیرسازی های آرایشی، عطرها ، کرم های ضد آفتاب یافت می ‌شوند.

اولین رنگ موی شیمیایی توسط شیمی دان فرانسوی یوگن شولر با به کاربردن ماده شیمیایی پارا فنیل اتیلن دی آمین ساخته شد. امروزه 75% خانم ها موهایشان را رنگ می کنند. در رنگ مو از انواع دائمی و نیمه دائمی  و موقت به فراخور نوع رنگ،از موادشیمیایی مختلفی در ترکیب رنگ مو استفاده می شود. 90٪ از کل بازار رنگ مو شامل محصولات رنگ موی دائمی بوده که بر اساس رنگ های اکسیداتیو هستند.

رنگ  مو های  دائمی تولید شده ،به طور معمول محصولات دو قسمتی هستند که توسط مصرف کنندگان بلافاصله قبل از استفاده مخلوط می شوند. این رنگ موها معمولا قبل از شستشو و خشک کردن مو به مدت 30 دقیقه روی موها قرار می گیرند.

قسمت اول معمولا ” کرمِ رنگ” یا ” ژلِ رنگ ” نامیده می‌شود. آمونیاک، اتانول آمین ها و سدیم کربنات در رنگ های مو استفاده می شوند و به طور معمول یک کرم شیری رنگ یا زرد-نارنجی رنگ حاوی رنگ های دائمی اکسیداتیو و قلیا ( آمونیاک یا مونو اتانول آمین) است.

آمونیاک موجود در رنگ مو موجب جدا شدن کوتیکول های مو و نفوذ رنگ به داخل آن می شود. تفاوت عمده بین رنگها ظرفیت آنها برای رسیدن به قشر مغزی مو است یا به صورت دائمی در آنجا نگهداری می شود یا به قشر نمی رسند و در سطح کوتیکول کم عمق قرار می گیرند و پس از 10 تا 15 بار  با شامپو قابل شستشو می شوند. اینها رنگ های نیمه دائمی هستند. برای غلبه بر کوتیکول و رسیدن به قشر، محصول باید یک pH قلیایی داشته باشد. اغلب رنگ های دائمی از آمونیاک برای افزایش pH استفاده می کنند. بعضی از محصولات به صورت آمونیاک دارند، اما به جای آن می توان از  اتانول آمین ها هم استفاده کرد. هر دو ماده لیپید کوتیکول طبیعی، اسید ایکوسانوئیک 18 میلیلیتر را حذف می کنند که هیدروفوبیت را به فیبر تبدیل می کند. استفاده از رنگ های دائمی ممکن است سبب از بین رفتن 18-MEA و ایجاد هیدروفیل مو شود.

قسمت دوم کرم یا لوسیون نامگذاری می شود و یک مایع سفید رنگ حاوی اکسیدان (هیدروژن پروکسید) است. هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) با درصدهای مختلف در رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی و موقتی کاربرد دارد.

نرم کننده های مو بسیار قلیایی هستند. به همین دلیل، تغییر رنگ موهای صاف به طور شیمیایی با هیدروکسیدها و یا با تيوگليکولات، يک روش ظريف است که ممکن است سبب صدمه و شکست مو شود. بنابراین رنگ های نیمه دائمی مو به جای دائمی آنها، نشان داده می شوند.

رنگ مو بدون آمونیاک

.

انالیز مونواتانول امین

چگونه اتانول آمین ها را از یکدیگر تشخیص بدهیم؟

کامل ترین کاربرد های مونو اتانول آمین

خرید دی اتانول آمین

خرید منو اتانول آمین

یک نظر برای «رنگ مو بدون آمونیاک چه فوایدی دارد ؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *